Reklama
Kurs euro:  4.29
Kurs dolara:  4
Kurs funta:  5.08
Kurs franka:  4.47
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.39
Cena ON:  6.39
Cena węgla:  1100
Kurs euro:  4.29
Kurs dolara:  4
Kurs funta:  5.08
Kurs franka:  4.47
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.39
Cena ON:  6.39
Cena węgla:  1100

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Bitcoin w dół. Ether w dół. Wszystko w dół. Jak zarabiać? Jak żyć?

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W ostatnich tygodniach kurs bitcoina jest dość niespokojny i nieprzewidywalny. Jest to trudny czas dla osób zarabiających na rynku kryptowalut, w szczególności, gdy wartość naszej inwestycji leci w dół, a my kupiliśmy walutę “na górce”.

 

Jaką strategię wybrać na trudne czasy? Holdować czy próbować tradować “łapiąc spadające noże”? A może próbować grać na altach? Czy może sprzedać i pogodzić się ze stratą? 

Z pozoru najbezpieczniejszą metodą wydaje się holdowanie, czyli trzymanie przez długi okres czasu kupionej kryptowaluty. Holdowanie wymaga nie lada wytrwałości i niestety musimy czekać niejednokrotnie latami na zysk. Osoby które od kilku lat trzymają bitcoina są największymi wygranymi i niejeden zazdrości im wypracowanego zysku, bo kto by dziś nie chciał mieć w portfelu kilku tysięcy bitcoinów kupionych przed laty za 50 centów lub 1$ czy nawet za 100$ za sztukę. Co jednak gdy kupiliśmy BTC kiedy jego kurs wynosił 8000$; 9000$ czy nawet 15 000$ za sztukę, a każdego dnia wartość naszej inwestycji spada? Czy kurs wróci kiedyś do tego poziomu? Czy uda się zarobić 10%; 100% czy nawet 1000%? Nikt tego nie wie, czy nam się to zwróci czy stracimy kilka lat, by na koniec stwierdzić: mogłem/am sprzedać w 2018r. z niewielką stratą. Jak już wspomniałem holdowanie wymaga nie lada wytrwałości.

Wyjściem z problemu wydaje się trading, a dokładnie strategia “łapania spadających noży” czy polowanie na flash crashe. Trading jest niezwykle ryzykowny i towarzyszy mu ogromny poziom stresu, a “łapanie spadających noży” jak sama nazwa wskazuje, to bardzo niebezpieczna gra, bo można się porządnie skaleczyć i nie każdy potrafi ją wytrzymać psychicznie, a także powiedzieć “stop” w odpowiednim momencie i czekać na odbicie. Strategia jest dość prosta w teorii, gorzej z praktyką: sprzedać nasze BTC gdy zaczyna się seria wyprzedaży, odkupić po niższej cenie, a następnie sprzedać na delikatnym odbiciu i ponownie odkupić w dołku, obniżając sobie próg wyjścia. Kilka takich transakcji i widzimy jak pięknie rośnie nam ilość BTC w portfelu, nie koniecznie ma to przełożenie na wartość inwestycji w FIAT. W teorii jesteśmy wygrani bo gdy kurs wróci na poprzednie poziomy mamy więcej BTC niż wcześniej, czyli teoretycznie jesteśmy na sporym plusie. Jak wcześniej wspomniałem, z praktyką jest gorzej. Bardzo często kilka takich udanych transakcji napawa nas optymizmem aż okazuje się, że w ostatniej transakcji sprzedaliśmy nasze BTC w największym dołku, po którym nagle nastąpiło szybkie i mocne odbicie, a my zanim zdaliśmy sobie sprawę, że to nie chwilowa korekta w trendzie spadkowym, a już odwrócenie trendu, to już jest za późno. Efektem tego jest to, że gdy odkupujemy nasze BTC okazuje się, że mamy ich mniej niż na starcie. Powoduje to dodatkowy stres, a w następstwie wiele osób popełnia serię błędów próbując odrobić stratę, tracąc jeszcze większą część zgromadzonego kapitału.

Reklama

Co zatem możemy zrobić? Cóż, zachowanie rynku kryptowalut w teorii jest bardzo przewidywalne. Gdy kurs Bitcoina zaczyna mocno “lecieć w dół”, wszystkie alty tracą na wartości 2x - 3x więcej w porównaniu do BTC, następnie gdy kurs króla kryptowalut zaczyna odbijać i się stabilizować, na altach zaczynają się mocne wzrosty. W teorii bardzo łatwo zarobić. Problem w tym, że trzeba wiedzieć w którą walutę i kiedy wejść, a to już wymaga sporej wiedzy, znajomości rynku, cierpliwości i żelaznych nerwów.

Czy jest więc jakieś wyjście z takiej sytuacji, które nie będzie wiązało się z długim i niepewnym okresem oczekiwania lub ryzykiem poważnych strat i nerwów towarzyszącym np. tradingowi? Tak, rozwiązaniem jest tu arbitraż na giełdach kryptowalutowych, czyli wykorzystanie różnic cenowych tej samej kryptowaluty na różnych giełdach. Arbitraż jest najlepszą strategią gry, gdy na rynku dużo się dzieje. Powstają wtedy spore różnice cenowe tej samej kryptowaluty na różnych giełdach.

Na rynku mamy ponad 220 różnych giełd kryptowalutowych. Giełdy te nie są ze sobą w żaden sposób połączone, a co za tym idzie ta sama kryptowaluta może mieć zupełnie inne ceny na różnych giełdach. Różnice te nie są wielkie, bo w głównej mierze zależą od popytu, podaży i wolumenu na danej giełdzie. Normą są różnice rzędu od 3% do 5% choć  w skrajnych przypadkach nawet 40% czy 50%. Takie różnice cenowe pozwalają na wygenerowanie całkiem sporego zysku przy relatywnie niskim ryzyku i małym stresie, a co najważniejsze nie jest tu wymagana żadna zaawansowana wiedza i znajomość rynku, a jedynie umiejętność wyszukania oferty, przelania środków z jednej giełdy na drugą. Bardzo ważną rzeczą jest tu także czas! W przypadku arbitrażu na zysk nie musimy czekać latami, tygodniami czy nawet dniami. Zysk mamy od razu, po prostu kupujemy taniej na jednej giełdzie, transferujemy naszą kryptowalutę na drugą giełdę i natychmiast sprzedajemy. Tak więc na zyski czekamy od kilku minut do maksymalnie kilku godzin (w zależności ile trwa transfer danej kryptowaluty).

Dlaczego to doskonałe rozwiązanie dla osób holdujących kryptowalutę kupioną na górce? Przykładowo mamy 0.5 BTC w portfelu, które chcemy rozmnożyć. Znaleźliśmy okazję do arbitrażu na 2 giełdach na parze BTC/XRP. Na giełdzie A kupujemy XRP po cenie 0,00004280 transferujemy na giełdę B i od razu sprzedajemy za 0,00004799 inkasując w ciągu kilku minut niecałe 12% zysku, a z 0.5BTC zrobiło się nam niecałe 0.56 BTC. W ciągu zaledwie kilku minut zarobiliśmy około 1400zł, przy nieporównywalnie niższym ryzyku, w porównaniu do tradycyjnego tradingu.

Oczywiście arbitraż też ma kilka wad, lecz w porównaniu holdingu lub tradycyjnego tradingu, arbitraż zdecydowanie wygrywa i jest najlepszym rozwiązaniem w obecnych czasach.

Najtrudniejsze w arbitrażu jest właśnie wyszukiwanie okazji. W końcu mamy aż 220 giełd i około 6000 par kryptowalutowych do przeszukania. Gdy w końcu wyszukamy parę na której występuje satysfakcjonująca nas różnica w kursie, musimy sprawdzić: jaką ilość jesteśmy w stanie kupić na giełdzie A i  jaką jesteśmy w stanie sprzedać na giełdzie B. Trzeba też sprawdzić statusy portfeli na obu giełdach jeszcze przed zakupem, bo może się okazać, że nie będziemy mogli wypłacić lub wpłacić zakupionej kryptowaluty. Kolejną, bardzo ważną rzeczą są koszty transferu, a te mogą niejednokrotnie zabrać nam lwią część zysku. Nie bez znaczenia jest także czas transakcji, który w przypadku “zapomnianych” coinów może być niesamowicie długi. Po sprawdzeniu tych wszystkich informacji może się okazać, że ktoś już “sprzątnął” nam okazję sprzed nosa.

 

Natłok informacji do przetworzenia i praca wymagana do wyszukania odpowiedniej oferty mogą, i z pewnością zniechęcają wielu graczy na giełdach kryptowalutowych.

Na szczęście z pomocą przychodzą nam profesjonalne narzędzia jak np. godny polecenia polski skaner okazji do arbitrażu: ArbiTool. Jest to świetne i bezpieczne narzędzie, które doskonale rozwiązuje problemy towarzyszące arbitrażowi, czyniąc tą strategię banalnie prostą do wykonania.

Reklama

Dlaczego ArbiTool jest bezpiecznym narzędziem? ArbiTool jest serwisem informacyjnym, który ogranicza swoją funkcjonalność tylko do przekazywania najważniejszych informacji dla użytkowników. Nie pobiera od nich praw dostępu do portfeli, giełd, transakcji, a także transakcje nie są wykonywane za pośrednictwem serwisu. Użytkownicy obracają swoimi środkami sami i dokonują transakcji na własnych kontach na giełdach, do których ArbiTool nie ma dostępu ani nawet wiedzy o nich. Dzięki temu fundusze użytkowników są zawsze bezpieczne. Ma to ogromne znaczenie w szczególności, że wszystkie zautomatyzowane narzędzia jak boty, a także takie, gdzie trzeba wpłacać/deponować środki, są potencjalnymi celami dla hakerów, którzy po ich zhakowaniu uzyskują dostęp do funduszy ich użytkowników. Dlatego ArbiTool jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie naraża swoich użytkowników na ataki ze strony hakerów.

ArbiTool jest profesjonalnym i zaawansowanym narzędziem, ale zrobionym bardzo intuicyjnie. Nie trzeba też wielkiego kapitału, aby korzystać z narzędzia. Dla osób chętnych ArbiTool organizuje szkolenia na które można zapisać się tu: https://arbitool.eu/sz.html

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

 

Przyjrzymy się temu narzędziu trochę bliżej.

ArbiTool dostarcza użytkownikom następujące funkcjonalności i informacje: 

Reklama

1. Pokazuje na jakiej giełdzie i po jakim kursie można od razu kupić daną kryptowalutę, gdzie najlepiej ją przenieść aby sprzedać ją z najwyższym zyskiem od razu.

Arbitraż 1

Arbitraż 1

 

2. Pokazuje statusy portfeli(lewa ikona: wypłaty z giełdy A, prawa: ikona wpłaty na giełdę B) na obu giełdach, narzędzie ma dostępne 3 statusy obu portfeli :

 • Offline - Arbitraz 2
  Arbitraz 2
  oznacza, że wpłaty lub wypłaty są na tą chwilę niemożliwe.
 • No data - Arbitraz 3
  Arbitraz 3
  oznacza, że ArbiTool nie otrzymuje od giełdy informacji o statusie portfela. Może to wynikać z tego, że giełda takich informacji nie udziela lub z chwilowej awarii giełdy. Ikonka ta nie oznacza, że portfel nie działa, trzeba tylko jego status sprawdzić na giełdzie samodzielnie.
 • Online -Arbitraz 4
  Arbitraz 4
  oznacza, że ArbiTool otrzymał informację od giełdy o tym, że portfel działa i może przyjmować wpłaty lub można z niego wypłacić swoją kryptowalutę. 

3. Tx time - jest to informacja o przybliżonym czasie transferu danego coina z giełdy A na giełdę B. Każdy użytkownik z poziomu szczegółowych informacji o okazji do arbitrażu może zgłosić ile trwała jego transakcja. ArbiTool wybiera średni czas transakcji i wyświetla go użytkownikom.

Reklama

Arbitraz 5

Arbitraz 5
FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 1
FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 1

 

 

 

4. Rozbudowane filtry: ArbiTool pozwala na dowolne ustawienie narzędzia tak, aby skanowało tylko wybrane giełdy oraz wybrane pary kryptowalutowe. Istnieje także możliwość ograniczenia wyświetlania ofert do takich, w których oba portfele mają status Online. Osobiście wolę przeglądać oferty “On or No Data” ponieważ niektóre giełdy takie jak np. Poloniex nie udostępniają statusów portfeli, więc okazję z tej giełdy nie są widoczne przy ustawieniu “Only ON”.

Reklama

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 2

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 2

5. Alerty mailowe - rozbudowane narzędzie umożliwiające ustawienie 5 alertów cenowych z uwzględnieniem wartości oferty. Przykładowo ustawiamy, że system ma nas powiadomić, gdy pojawi się okazja do arbitrażu między giełdą Binance, a np. Cryptiopią gdzie minimalny zysk to będzie 11% i minimalna wartość transakcji 1000USD. Dodatkowo możemy także wykluczyć pewne waluty, gdy np. nie interesuje nas jakaś para i nie chcemy być o niej powiadamiani. Gdy tylko zostaną spełnione nasze kryteria, ArbiTool wyśle nam powiadomienie na maila, że taka okazja do Arbitrażu właśnie ma miejsce, od razu z linkami do giełd.

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 3

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 3

6. Kalkulator opłacalności transakcji - to świetna funkcjonalność, która pomaga szybko obliczyć czy transakcja na pewno jest opłacalna. Do kalkulatora można podstawić ilość posiadanej waluty(np. BTC) za którą chcemy kupić danego alta, następnie kalkulator oblicza opłacalność transakcji uwzględniając przy tym koszt wypłaty zakupionej waluty z giełdy A. Kalkulator sam importuje ceny i kursy kryptowalut, ale można je także swobodnie edytować dla bardziej zaawansowanych obliczeń.

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 4

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 4

Reklama

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 5

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 5

 

7. Głębokość rynku - lista zleceń sprzedaży na giełdzie A (cena błyskawicznego zakupu) oraz zlecenia zakupu na giełdzie B (cena błyskawicznej sprzedaży). Aby przyspieszyć transakcję ArbiTool pod głębokością rynku udostępnia od razu przyciski kierujące do odpowiedniego działu na odpowiedniej giełdzie. Dzięki temu oszczędzamy trochę czasu bo nie musimy szukać na giełdzie tej pary samodzielnie.

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 6

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 6

8. Rozbudowany system ostrzeżeń o zdarzeniach nietypowych. ArbiTool potrafi także ostrzegać, gdy np. giełda ma opóźnienia w wypłatach lub gdy sieć jest obciążona, a także w przypadku wielu nietypowych zdarzeń.

Reklama

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 7

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 7

Użytkownicy ArbiToola mogą sami zgłaszać nietypowe sytuacje.

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 8

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 8

9. ArbiTool ma jeszcze kilka mniejszych funkcjonalności, takich jak np. zaznaczanie okazji (po kliknięciu w okazje zmienia się kolor paska, co ułatwia przeglądanie), a także segregowanie kolejności pod kątem giełd, z których chcemy przenieść lub na które chcemy przenieść, a także pod kątem zysku od najwyższego do najniższego i odwrotnie.

10. Informacja o czasie odświeżania ofert. Informacja ta mówi nam jak “stare” są oferty widoczne na liście. W każdym momencie można zatrzymać odświeżanie się okazji, klikając przycisk w prawym dolnym rogu Turn On synchronization.

Reklama

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 9

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 9

Narzędzie można przetestować za darmo i bez limitu czasowego. Aby skorzystać z darmowej wersji wystarczy się zarejestrować na stronie https://arbitool.eu

 

PRZETESTUJ ZA DARMO

 

Reklama

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 10

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 10

Darmowa wersja różni się od wersji pełnej jedynie tym, że wyświetlanie okazji do arbitrażu w wersji darmowej zostało ograniczone do tych z potencjalnym zyskiem do 1,25%. Okazje z potencjalnym zyskiem powyżej 1,25% są w wersji darmowej ukryte.

W momencie robienia powyższego screena, wersja darmowa pokazała 86 okazji do arbitrażu z zakresu potencjalnego zysku od 0,5% do 1,25%. Komunikat na górze strony informował, że w pełnej wersji zobaczę 531 okazji.

Po wykupieniu dostępu do pełnej wersji zobaczyłem 579 okazji do arbitrażu! Po zmianie ustawień filtra, tak aby wyświetlały mi się okazje z potencjalnym zyskiem od 2% w górę, serwis błyskawicznie pokazał mi 299 ofert z zakresu od 2% do 2 527,99%.

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 11

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 11

Reklama

Wybrałem okazję do arbitrażu na parze ETH/QTUM. Niestety nie posiadałem środków na Binance, jednak miałem ETH na Bitbay.  

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 12

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 12

Przeliczyłem w kalkulatorze czy na pewno okazja mi się opłaca. 

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 13

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 13

Co prawda okazja do arbitrażu była na 1 ETH, ale zauważyłem, że na coinechange jest też dobry kurs QTUM/BTC nawet z wyższym zyskiem niż 5%, jednak na małą kwotę, dlatego przesłałem trochę więcej bo 1,3 ETH z BitBay na Binance, zajęło mi to kilka minut, cena nieznacznie się zmieniła, ale okazja nie zniknęła.

Reklama

Po zakupie QTUM na Binance przelałem je zgodnie z instrukcją na coinexchange.

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 14

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 14

Transfer z Binance na Coinexchange zajął mi ~30-35 minut co odpowiadało informacji o przybliżonym czasie transferu w ArbiTool.

Następnie sprzedałem większość za ETH i resztę za BTC, następnie za uzyskane BTC odkupiłem ETH aby podliczyć zysk.

Oto wynik pierwszej transakcji:

Reklama

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 15

FXMAG kryptowaluty bitcoin w dół. ether w dół. wszystko w dół. jak zarabiać? jak żyć? kryptowaluty kurs bitcoina bitcoin ethereum arbitraż arbitool.eu 15

Nie licząc kilku minut opóźnienia ze względu na konieczność przesłania środków z Bitbay na Binance to dzięki ArbiTool w ciągu około 30-35 minut udało mi się zarobić po odliczeniu wszystkich kosztów transferów, transakcji itp.: 0.06496181 ETH tj. ~52zł przy obecnym kursie ETH.

W czasie trwania tej transakcji dokonałem kolejnej, gdzie za 0,0042 BTC kupiłem walutę DNR na CryptoBridge i przelałem ją na Cryptopię, a następnie sprzedałem za 0.00513182 BTC.

Przy odpowiednim kapitale i odpowiednim jego rozlokowaniu można dokonywać kilka, a nawet kilkanaście transakcji na raz. Ja dla testu wykonałem tylko dwie transakcje na których zarobiłem łącznie ~74zł i zajęło mi to dosłownie chwilę. Zarobionych kryptowalut nie wymieniam jednak na FIATy a będę je pomnażał, dalej czekając na lepsze czasy dla krypto.

Podsumowując uważam, że arbitraż jest dobrym rozwiązaniem na obecne czasy, szczególnie dla tych którzy mają już kryptowaluty w swoim portfelu i chcieliby zwiększyć ich ilość. W mojej ocenie ryzyko jest tu nieporównywalnie niższe niż przy zwykłym tradingu, a co za tym idzie gra się spokojniej i przyjemniej. Dzięki tej strategii można pomnożyć posiadaną już ilość swoich kryptowalut i czekać na odwrócenie się trendu by na końcu cieszyć się znacznie większym zyskiem niż ten na jaki byliśmy nastawieni.

Reklama

Niniejsze opracowanie nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Niniejszy materiał przygotowany przez Adriana Biłgorajskiego ma charakter wyłącznie promocyjny i nie stanowi oferty ani rekomendacji zawarcia transakcji kupna lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego, produktu lub towaru. Niniejszy materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Niniejsze opracowanie jest wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinno być inaczej interpretowane. Inwestorzy korzystający z niniejszego materiału nie mogą zrezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych okoliczności aniżeli te, które zostały wskazane w niniejszym materiale. Autor artykułu nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na podstawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu.

Autor artykułu: ArbiTool.eu

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Zespół FXMAG

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 


Reklama

Czytaj dalej