Reklama
Kurs euro:  4.35
Kurs dolara:  4.03
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.49
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.35
Kurs dolara:  4.03
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.49
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kursy Forex

Pierwszy handlowy tydzień września nie był aż tak zmienny jak sierpniowe sesje. Pomimo tego, na głównych parach z polskim złotym działo się i to dość sporo. W końcu spadł kurs franka, ale nawet po przecenie CHF/PLN znajduje się bardzo wysoko. Za jednego franka musimy zapłacić przynajmniej 3 złote i 98 groszy. Rok temu wystarczyło 3.48 PLN. Odwrót zaliczył dolar do złotego USD/PLN. Zgodnie z oczekiwaniami trend boczny utrzymał się na kursie euro do złotego EUR/PLN. Najmniej, ze wszystkich głównych par z polskim złotym, został przeceniony funt. Kurs funta tą sytuację zawdzięcza odrzuceniu twardego Brexitu przez brytyjski Parlament. Najgorszy możliwy scenariusz nie jest już możliwy.

Kurs franka dalej koszmarem dla frankowiczów

Pomimo 7 groszowej przeceny kurs franka utrzymuje się na najwyższych poziomach od 2 lat. To nie napawa optymizmem, tym bardziej, że kryzys na rynkach finansowych może wpłynąć na przyspieszenie tendencji wzrostowej. Najbliższy opór na parze frank do złotego CHF/PLN wynosi 4 złote i 5 groszy. Przełamanie tego poziomu może oznaczać, że frank wzrośnie nawet do poziomu 4.25. To byłby istny dramat osób spłacających ratę kredyt we franku szwajcarskim.

Kurs franka CHF/PLN

Kurs franka CHF/PLN

Wykres kursu franka do złotego CHF/PLN na interwale tygodniowym.

Kurs euro przewidywalny dla analityków technicznych

Reklama

Kurs euro do złotego EUR/PLN respektuje ramy trendu bocznego. Miniony tydzień przyniósł silne odreagowanie kursu euro. Spadki sięgnęły 6 groszy, licząc od maksimum cenowego z przed 2 tygodni. Jedno euro kosztuje 4 złote i 33 grosze.

Kurs euro do złotego eurpln

Kurs euro do złotego eurpln

Wykres euro do złotego EUR/PLN. Na czerwono naniesione zostało górne ograniczenie trendu bocznego.

Kurs dolara - świece sygnalizują spadki

To był niedźwiedzi tydzień na parze dolar do złotego USD/PLN. Kurs dolara spadł o ponad 5 groszy. Tym samym na interwale tygodniowym pojawiły się oznaki przegrzania trendu wzrostowego. Nie wykluczone, że przyszły tydzień przyniesie pogłębienie fali spadkowej. Najbliższy poziom wsparcia wynosi 3 złote i 86 groszy.

kurs dolara

kurs dolara

Reklama

Wykres dolar do złotego USD/PLN na interwale tygodniowym.

Kurs funta do złotego GBP/PLN - pozytywne informacji z Wielkiej Brytanii

Kurs funta GBP/PLN mógł zaliczyć mocną przecenę. Jeszcze podczas sesji wtorkowej kurs funta wyceniany był na poziomie 4.78. Taka sytuacja, od strony technicznej, generowały sygnały sprzedażowe i funt powinien powrócić do tendencji spadkowej. Informacje fundamentalne zmieniły sytuacje. Parlament odrzucił możliwość opuszczenia Unii Europejskiej bez umowy, a to oznacza, że najgorszy możliwy scenariusz dla Brytyjczyków jest już nie aktualny. Poniedziałkowe otwarcie może przynieść mocny impuls wzrostowy na parach z funtem.

Wykres funta do złotego GBP/PLN

Wykres funta do złotego GBP/PLN

Wykres funta do złotego GBP/PLN na interwale dziennym.

Czytaj więcej