• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
Kurs euro do złotego EURPLN -0.26% 4.6787 09:06 4.6907 4.6859 4.6765
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

EURPLN zaliczany jest do tzw. egzotycznych par walutowych. Nie ma to oczywiście związku z geografią, a wiąże się z popularnościa danego instrumentu. EURPLN zaliczany jest do par krzyżowych. Walutą bazową jest euro, a walutę kwotowaną stanowi polska złotówka. Jest para walutowa, którą w szczególności warto śledzić gdy wybieramy się w podróż do któregoś z kraju strefy euro. Jeżeli podejmiesz decyzje o spekulacji na tym instrumencie, to przed otwarciem transakcji odpowiednio oblicz koszty transakcyjne. Tutaj możesz sprawdzić oferty brokerów.

Transakcji na EURPLN możesz dokonywać za pomocą kontraktów futures, kontraktów różnicowych CFD oraz na rynku spot (w przypadku inwestora detalicznego będą to transakcje dokonywane w kantorach stacjonarnych bądź kantorach online). 

Wpływ danych makroekonomicznych na EURPLN

EURPLN jest zdecydowanie instrumentem, który swoją popularność zwiększa w okresie wakacyjnym, ale nawet pomimo tego faktu, niejednokrotnie inwestorzy podejmują decyzje o spekulacji na stosunkowo stabilnym kursie.  Żeby zwiększyć efektywność naszego handlu powinniśmy obserwować odczyty makroekonomiczne napływające ze strefy euro (w szczególności z Niemiec, Włoch, Francji) oraz z Polski. Konieczne jest też zwracanie uwagi na komunikaty wydawane przez EBC (Europejski Bank Centralny) oraz RPP (Radę Polityki Pieniężnej). 

 

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk