Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

dlaczego dolar traci

Frank szwajcarski jest dziś najlepiej zachowującą się walutą z grupy G10. Część tego ruchu można tłumaczyć ogólnym brakiem ryzyka na rynkach, co sprzyja bezpiecznym aktywom. Jednak za ostatnimi wynikami szwajcarskiej waluty stoją również przyczyny bardziej specyficzne dla danego kraju. Thomas Jordan, prezes Szwajcarskiego Banku Narodowego, powiedział wczoraj, że jest gotów podjąć działania w celu opanowania inflacji.

Nie podano szczegółów na temat działań, jakie SNB jest gotowy podjąć, ale fakt, że jeden z najbardziej gołębich banków centralnych na świecie przyznał się do gotowości do zacieśnienia polityki pieniężnej, mówi sam za siebie. Obecnie rynki pieniężne wyceniają zacieśnienie polityki pieniężnej w Szwajcarii na 120 punktów bazowych w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Jest to mniej niż 160 punktów bazowych zacieśnienia EBC, ale inflacja jest znacznie mniejszym problemem w Szwajcarii niż w strefie euro.

Zobacz także: Inflacja w USA spada! Sprawdź, jak zareagował kurs amerykańskiego dolara względem euro

 

Spoglądając na wykres USDCHF w interwale D1, widzimy, że para spada od początku tego tygodnia, ale wczoraj i dziś ten spadek przyspieszył. Dzienne minimum zostało dziś osiągnięte w pobliżu 23,6% zniesienia ruchu wzrostowego zapoczątkowanego pod koniec 2020 roku. Bykom udało się nieco odreagować, ale niewykluczone, że zbliża się kolejny test tego obszaru. Niemniej jednak, przed nami jeszcze długa droga do osiągnięcia kluczowego wsparcia - dolnego ograniczenia struktury Overbalance w rejonie 0,9515.

Reklama

kurs dolara do franka - wykres USDCHF

kurs dolara do franka - wykres USDCHF

Źródło: xStation5

 

Zobacz także: Koniecznie zobacz aktualne prognozy walutowe i przekonaj się, ile możesz zapłacić za waluty

 

XTB o kursie franka

Reklama

 

 

Nota prawna XTB

Czytaj więcej