Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

coindeal założyciele

 

Rozwój cyfryzacji, innowacyjności sprawia, że kryptowalutami interesuje się nowy narybek na rynkach finansowych. Wielu zastanawia się jakie są najprostsze i najwygodniejsze możliwości inwestowania w „wirtualne” pieniądze. Najbardziej popularnym sposobem inwestowania w tego rodzaju instrumenty finansowe są transakcje na giełdach kryptowalut. Te wirtualne i zdecentralizowane twory zapewniają dostęp do wszelakiego rodzaju najważniejszych informacji związanych z rynkiem krypto. W tym artykule „na radar” bierzemy cieszącą się coraz większym poważaniem giełdę CoinDeal. Bez owijania w bawełnę prześwietlimy od A do Z wszystkie informacje jakie inwestor powinien i chce wiedzieć na temat platformy, na której będzie lokował swoje pieniądze.

 

Zwykłe chłopaki z Polski – niezwykły pomysł, czyli początki giełdy CoinDeal

 

Reklama

Za założycieli giełdy CoinDeal uznaję się dwóch Polaków: Kajetana Maćkowiaka oraz Adama Bicza. Każdy z wyżej wymienionych Panów posiada bogatą wiedzę oraz ogromne doświadczenie w zakresie krypto.

CoinDeal

CoinDeal

Rysunek 1. Założyciele giełdy CoinDeal.

Adam Bicz, który identyfikuje się jako główny szef całego projektu uczestniczył w wielu międzynarodowych projektach. Z kolei Kajetan Maćkowiak specjalizuje się w marketingu oraz biznesie.

Oficjalnie CoinDeal należy do spółki Verified Trading Solutions Ltd. Firma swoją działalność prowadzi na Malcie. Podlega organowi prawnemu Malta Digital Innovation Authority, który gwarantuje bezpieczeństwo. Firmę możemy znaleźć pod adresem: Villa Malitah Mediterranean Street, The Village St. Julians STJ 1870 Malta. W tym momencie wielu „laików bitcoinowych” zada pytanie, dlaczego Panowie z Polski rozwijają owy projekt na Malcie, a nie na rodzimym rynku polskim. Oczywiście związane jest to z bardzo niesprzyjającymi stosunkami polskich władz do szerokorozumianego rynku kryptowalut.

Reklama

Giełda posiada licencję FinCEN w Stanach. ”Since May 2019, CoinDeal is registered with FinCEN in the US under MSB Registration Number 31000146609933.” Ten atut dodaje niewątpliwie prestiżu i zaufania do platformy.

 

Co oferuje CoinDeal? Czym wyróżnia się na tle konkurencyjnych giełd?

Giełd krypto jest naprawdę sporo. By zaistnieć w tym świecie nowe przedsiębiorstwa muszą wykazać się nie lada innowacyjnością. Biorąc pod uwagę możliwości inwestycyjne CoinDeal wypada naprawdę nieźle. Spróbujmy prześwietlić to, co inwestorów interesuje najbardziej, czyli ofertę jaką CoinDeal posiada oraz opłaty jakimi obarcza klientów.

W jakich walutach dostępne są wpłaty i wypłaty oraz jak wyglądają?

Użytkownicy mogą rozpocząć handel bez posiadania kryptowalut, ponieważ platforma obsługuje kilka walut fiducjarnych. Wpłacanie i wypłacanie dostępne jest w: dolarach (USD), euro (EUR), polskich złotych (PLN), funtach brytyjskich (GBP), frankach szwajcarskich (CHF). Sam proces jest nad wyraz wygodny i przejrzysty. W tym aspekcie traderzy nie powinni mieć żadnych problemów.

Sposoby wpłaty i wypłaty środków oraz opłaty z tym związane.

Zasilenie konta na platformie można dokonać na kilka sposobów, do których należą: przelew bankowy, Skrill, E-Pay, Neteller oraz Advcash.

Reklama

Wpłaty wyglądają następująco:

 • Kryptowaluty – bez opłat,
 • PLN – Skrill –3%, przelew bankowy – bezpłatny, Neteller-bezpłatny
 • EUR – przelew bankowy – bezpłatny, Skrill – 3%, E-Pay – bezpłatny, Neteller - bezpłatny, Advcash – 0,5%
 • USD – Skrill – 3%, E-Pay – bezpłatny, Advcash – bezpłatny, przelew bankowy – bezpłatny, Neteller – 3%
 • GBP – Skrill – 3%, E-Pay – bezpłatny, Neteller – 3%, przelew bankowy – 9 GBP
 • CHF – Skrill – 3%, przelew bankowy – bezpłatny.

Opłaty przy wypłacie:

 • Kryptowaluty – zgodnie z tabelą opłat: https://coindeal.com/pl-pl/fees,
 • PLN – Skrill – 9 PLN, przelew bankowy – 9 PLN
 • EUR – przelew bankowy – 9 EUR, Skrill – 9 EUR, E-Pay – 9 EUR, Neteller – 9 EUR,
 • USD – przelew bankowy – 9 USD, Skrill – 9 USD, E-Pay – 9 USD, Neteller – 1%
 • CHF – przelew bankowy – 9 CHF
 • GBP – E-Pay – 9 GBP, Neteller – 1%

Jakie krypto dostępne są w ofercie CoinDeal?

CoinDeal charakteryzuje się przede wszystkim szeroką paletą dostępnych kryptowalut. Należą do nich: Cardano, Adamant, Algorand, AMLT Network, Cosmos, Basic Attention Token, Blockchain Board Of Derivatives Token, Bitcoin Cash SV, Bitcoin Cash ABC, Bytecoin, BitCanna, Bitcoin, Coindeal Token, Dash, DigiByte, Dogecoin, Electra, EOS, Ethereum Classic, Ethereum, Electroneum, Global Cryptocurrency, Global Game Coin, LBRY Credits, ChainLink, Lisk, Litecoin, MediConnect, Nano, NEO, Energi, Nasdacoin, DeepOnion, Path, Qtum, Safex Cash, Safex Token, TRON, TUSD, USDTE, Footbal Coin, Stellar, Monero, Ripple, Verge, Zcash. Co ciekawe, użytkownicy sami mogą wybrać o jaką kryptowalutę giełda poszerzy swój koszyk produktów. Dzieje się tak, ponieważ CoinDeal pozwala na ankietowanie traderów. W ten sposób społeczność CoinDeal ma realny wpływ na rozwój całej giełdy.

Na jakich poziomach ustalone są prowizje?

Platforma dostępna jest w wersji podstawowej (Basic) oraz specjalistycznej (PREMIUM oraz VIP). Opłaty i prowizje uzależnione są od posiadanej wersji i kształtują się w następujący sposób:

Typ konta

Maker Fee

Taker Fee

Podstawowe

0,29 %

0,39%

Premium

0,25%

0,35%

VIP

0,20%

0,30%

Tabela 1. Opłaty i prowizje w platformie CoinDeal.

 

Długo wyczekiwane udogodnienie, czyli aplikacja mobilna CoinDeal

Rzeczą, która identyfikuje CoinDeal w stosunku do innych giełd kryptowalutowych jest posiadanie własnej aplikacji mobilnej. Aplikacji będącej priorytetem dla większości użytkowników. Rynek krypto „nigdy nie śpi”, dlatego szybkie transakcje dokonywane wprost z naszego telefonu, w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie są czymś co każdy trader uważa za priorytet. Aplikacja giełdy CoinDeal daje sporo możliwości. Do takich możemy zaliczyć m.in. śledzenie na żywo wykresów przez 24 h na dobę czy szybki podgląd wykonanych transakcji. Aplikacja dostępna jest zarówno na iOS oraz androida. Wdrożenie mobilnej wersji platformy bardzo podbiło notowania firmy. Jest to bez dwóch zdań rzecz, która mocno przyciąga nowych użytkowników.

Rejestracja w CoinDeal – trudności nie do przejścia

Sam proces rejestracji na platformie nie różni się zbytnio od tych, które występują na innych tego typu giełdach. Musimy podać typowe informacje, które niezbędne są do handlowania na każdej platformie transakcyjnej. Należą do nich: adres e-mail, login, hasło, kraj pochodzenia, zapoznanie się z regulaminem czy przesłanie dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania.

Reklama

 coindeal

coindeal

Rysunek. Proces rejestracji w CoinDeal

Proces zakładania konta wydaję się pracochłonny i mozolny, aczkolwiek nie jest to aspekt znacząco wpływający na ocenę funkcjonowania giełdy.

Czy środki klientów są pod wystarczającą osłoną? Bezpieczeństwo giełdy CoinDeal.

Jednym z najważniejszych atutów giełdy jest wysoki poziom zabezpieczeń. Bezpieczeństwo jest priorytetem dla samych właścicieli giełdy, dlatego przykładają oni dużą wagę do działań mających na celu niwelowanie jego występowania. Jest to widoczne już na początkowych etapach naszej współpracy z CoinDeal, a mianowicie przy rejestracji konta, gdzie przymusowa jest wielopoziomowa weryfikacja 2FA. Dla bezwzględnej pewności bezpieczeństwa naszych środków, 90% funduszy przechowywanych jest w trybie offline. Co sprawia, że są poza zasięgiem działań hakerskich. Potwierdzenie mailowe przy każdorazowej wypłacie, funkcje bezpieczeństwa Cloudflare czy najwyższe zabezpieczenia standardu SSL to tylko niektóre z szeregu zabezpieczeń posiadanych przez giełdę.

„W CoinDeal gwarantujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dbamy o to, aby nasi użytkownicy byli pewni, że wszystkie środki, które są przez nich inwestowane, są maksymalnie chronione.”- to zdanie, które możemy przeczytać na stronie internetowej giełdy w dosadny sposób pokazuję, jak bardzo aspekty dotyczące bezpieczeństwa są przestrzegane w CoinDeal. I po dogłębnej analizie trudno się z tym nie zgodzić.

Reklama

Mimo zabezpieczeń na bardzo wysokim poziomie, nie zawsze udaję się uchronić przed atakami hakerów. Jeden z użytkowników CoinDeal przekonał się o tym na własnej skórze. Wyobraźcie sobie co czuła osoba logująca się na platformę i dostrzegająca brak 100 000 USD. Czy to stawia wszystkie zabezpieczenia pod ścianą? Otóż nie! CoinDeal po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży szybko podjął właściwe kroki i odnalazł oszusta.

Naprawdę jest tak kolorowo? Opinie użytkowników o CoinDeal.

Giełda krypto CoinDeal cieszy się w Polsce dużym upodobaniem. Opinie użytkowników, które możemy zobaczyć na różnego rodzaju forach internetowych są w zdecydowanej większości pozytywne. Użytkownicy cenią sobie w dużej mierze wygodę, funkcjonalność oraz transparentność platformy. Kolejny pozytywny aspekt to wspomniane wcześniej możliwości oddawania głosów na tokeny, które mogą zostać dodane do platformy. Materiały szkoleniowe dostępne na stronie bardzo wspomagają początkujących traderów. Mocno rozwinięte programy partnerskie dające możliwość zarabiana dodatkowych pieniędzy czy obsługa klienta dostępna 24/7 to kolejne czynniki poruszane przez eksploatatorów strony.

Wprawdzie widoczne są też uchybienia. Jednym z nich jest stosunkowa wysoka prowizja transakcyjna. Z drugiej jednak strony giełdy, które umożliwiają obrót walutami FIAT charakteryzują się właśnie wspomnianymi wyższymi prowizjami. Dlatego tego typu mankament nie może wpływać znacząco na końcową ocenę platformy.

Będąc szczerym, w tym miejscu problemy użytkowników się kończą. Giełda CoinDeal bez cienia wątpliwości zjednała sobie traderów. Naprawdę ciężko jest doczepić się do czegoś konkretnego.

Jaka przyszłość? Wizja i plany rozwoju.

Dla giełdy CoinDeal nieustanny rozwój jest bardzo istotny. Warto pochwalić polskich chłopaków za marketing. Partnerstwo ze znanym angielskim zespołem Wolverhampton  Wanderers FC silnie wpłynęło na rozpoznawalność platformy. Pomimo, iż owa współpraca trwała jedynie dwa sezony, to korzyści wynikające z tego ruchu marketingowego są nadto widoczne.

Reklama

Coindeal

Coindeal

Rysunek. Domowa koszulka Wolverhampton Wolves z sezonu 2018/2019

Przyszłość CoinDeal jawi się w bardzo kolorowych barwach. Własny token (CDL) również daję nadzieję na perspektywiczną przyszłość.

 

Podsumowanie oraz końcowa ocena giełdy CoinDeal

CoinDeal jako giełda kryptowalut reklamuje się jako bezpieczna, innowacyjna oraz pro-kliencka. Trudno polemizować z tymi twierdzeniami. Giełda ta nie daje zbyt dużego pola do popisu w sferze krytyki. Swoje zadania wypełnia z zachowaniem jak najwyższego standardu. Ogromna ilość traderów umożliwia bezproblemowy handel. Przejrzysty interfejs platformy wspomaga początkujących inwestorów. Aplikacja mobilna ułatwia trading z każdego miejsca i o każdej porze. Można wymienić naprawdę wiele pozytywnych faktów i informacji o firmie. Z drugiej strony brak poważnych uchybień jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że warto przyłączyć się do tego projektu.

Reklama

 

Zalety

Wady

 • Zabezpieczenia na wysokim poziomie
 • Obsługa kilku walut, w tym polskiego złotego
 • Czytelna platforma transakcyjna
 • Możliwość wyboru krypto dodawanej do platformy
 • Specjalny program partnerski
 • Dostępna aplikacja mobilna
 • Dostępne materiały szkoleniowe dla początkujących
 • Szeroki wybór dostępnych kryptowalut
 • Stosunkowo wysokie prowizje i opłaty

 

Czy giełda spekuluje na kryptowalutach, by osiągnąć większy zysk?
Nie.

Reklama


Czy Support rzeczywiście dostępny jest 24/7? W niedzielę o 22:00 też?
Tak.


Czy mogę być zalogowany na kilku urządzeniach jednocześnie korzystając z
platformy?
Tak.


Ile wynosi czas potrzebny na wpłatę i wypłatę środków?
Zależy jakie to są środki i z jakiego narzędzia korzystamy.


Co dzieje się z depozytami klientów? Reinwestujecie je? Leżą bezpieczne na waszym koncie bankowym?
Leżą na koncie.
 

Czytaj więcej