Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

cena bitcoina 2020

Na rynku akcji trwa wyprzedaż motywowana obawami o inflację. Indeks dolarowy spada najniżej od początku roku, ale notowania surowców nie odbijają.

  • Na rynkach finansowych kolejny raz zapanowała awersja do ryzyka wywołana obawami, iż wyższa inflacja stłumi odbicie gospodarcze. Rynek długu jest jednak wyjątkowo spokojny. W środę rano rentowności amerykańskich 10-latek znajdują się na poziomie 1,64 proc.
  • Znacznie bardziej nerwowo było we wtorek na Wall Street, gdzie główne benchmarki traciły względem poziomów odniesienia. Dow Jones cofnął się o 0,78 proc., szeroki indeks S&P500 tracił 0,85 proc., a notowania Nasdaq100 zaliczyły spadek o 0.56 proc. Indeksom szczególnie ciążą spółki technologiczne, które są wrażliwe na wysokie oczekiwania inflacyjne.
  • Większość indeksów w Azji podąża za Wall Street. Shanghai Composite traci pod koniec sesji około 0,6 proc. Japoński Nikkei225 cofa się o 1,6 proc.
  • Notowania terminowe na indeksy w Europie zwiastują korekcyjny początek sesji.
  • Na rynku walutowym karty rozdaje słaby dolar. Indeks dolarowy wprawdzie zatrzymał spadki, ale na poziomach najniższych od początku roku, poniżej 90 pkt. EUR/USD rośnie do 1,2235, a GBP/USD stabilizuje się przy 1,4190.
  • Na rynku towarowym tanieje większość surowców. Ropa naftowa traci, pomimo niższego od oczekiwań przyrostu zapasów. API raportuje, że w ciągu tygodnia w USA przybyło 620 tys. baryłek surowca. Baryłka WTI kosztuje około 64,7 USD.
  • Spadki cen surowców spychają powiązane z nimi waluty do defensywy. AUD/USD jest nieco niżej przy 0,7785, a NZD/USD spada do 0,7230. W okolicy poziomów odniesienia, przy 1,2070, znajduje się USD/CAD.
  • Chiński bank centralny wydał oświadczenie, w którym wskazuje, że wirtualne waluty nie mogą być używane do dokonywania płatności. Bitcoin traci około 9,5 proc. i pierwszy raz od lutego spada poniżej 40 tys. za token. Pod presją również ETH/USD, którego notowania cofają się o 14 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Czytaj więcej