Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Financial Times docenił XTB. Wysokie miejsce polskiego fintechu

XTB, globalny fintech, oferujący dostęp do światowych rynków finansowych poprzez platformę inwestycyjną online i aplikację mobilną, został wyróżniony przez Financial Times oraz Statista jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm w Europie. Wśród polskich podmiotów XTB zajęło 2. miejsce, a na całym kontynencie 28. miejsce w kategorii fintech.

Financial Times docenił XTB. Wysokie miejsce polskiego fintechu
depositphotos.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Ostatnie lata to czas bardzo dynamicznego rozwoju XTB. Polska spółka z roku na rok bije własne rekordy, czy to pod względem wyników finansowych, czy liczby nowych klientów. Jednak to nie wszystko, bowiem rośnie sama organizacja, która zatrudnia obecnie ponad 1100 osób, z czego niemal połowę stanowi Dział Technologii i Produktu. Duża liczba pracowników IT nie może dziwić, bowiem Polacy mają ambicję stać się czołową aplikacją inwestycyjną w Europie.

Jak pokazuje ranking FT100, który jest zestawieniem 1000 najdynamiczniej rozwijających się firm w Europie sporządzonym przez "Financial Times", ten cel jest jak najbardziej osiągalny. W 8. edycji rankingu przygotowanego przez Statista, w którym uwzględniono skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) w latach 2019-2022, XTB zajęło 2. miejsce w Polsce w kategorii fintech, natomiast w tej samej kategorii w całej Europie Polacy uplasowali się na 28. miejscu. W przypadku XTB CAGR wyniósł aż 82,1 proc.

- Cieszę się, że nasza wieloletnia praca zaowocowała tym, że doskonale wykorzystaliśmy zmieniające się trendy. Pandemia COVID-19 spowodowała zarówno dużą zmienność na rynkach finansowych, jak i zmianę sposobu inwestowania na całym świecie. Na znaczeniu zyskały najlepsze platformy online, które pozwalały klientom szukać swoich okazji inwestycyjnych. Następnie przyszły czasy wysokiej inflacji oraz napięć geopolitycznych, co było kolejną motywacją dla inwestorów, aby starać się uchronić swój kapitał i zacząć aktywnie działać w kierunku budowania bezpieczeństwa finansowego - mówił Omar Arnaout, prezes zarządu XTB.

- Wysoka pozycja w rankingu FT1000 to kolejne potwierdzenie, że dobrze wykorzystaliśmy swoją szansę na rozwój. To jednak dopiero początek, bowiem nie spoczywamy na laurach i intensywnie pracujemy zarówno nad rozwojem naszej autorskiej platformy, jak i nowymi produktami. Dlatego wierzę, że ten dynamiczny wzrost to dopiero początek naszej drogi ku stworzeniu aplikacji pierwszego wyboru dla każdego Europejczyka, który będzie chciał zarządzać swoimi oszczędnościami - podsumował Arnaout.

Reklama

Pojawienie się XTB w rankingu FT1000 za lata 2019-2022 to dla polskiej spółki debiut w tym prestiżowym zestawieniu. Natomiast według wstępnych wyników finansowych, XTB w 2023 roku osiągnęło rekordowe 791,3 mln zł zysku netto. W tym czasie fintech pozyskał aż 312 tys. nowych klientów, a obecnie z jego usług korzysta 935 tys. klientów na całym świecie.

 

Zobacz także: Akcje Budimex czeka wielki ruch! Idą ważne zmiany na GPW

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


XTB

XTB

Jesteśmy jednym z największych na świecie brokerów Forex & CFD notowanych na giełdzie. Zapewniamy inwestorom indywidualnym natychmiastowy dostęp do rynków finansowych z całego świata. Posiadamy prawie 20 lat doświadczenia na rynku. W tym czasie otworzyliśmy oddziały w ponad 13 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chile i innych.


Reklama

Czytaj dalej