Reklama
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.05
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.58
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.05
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.58
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ranking przeliczników walut maj 2024 - najlepszy kalkulator walutowy. Gdzie przeliczać kursy walut za darmo?

|
selectedselectedselected

W dzisiejszym materiale przyglądniemy się kolejnemu narzędziu, które zdecydowanie może ułatwić zarządzanie swoimi finansami, sprawdzimy gdzie można znaleźć najlepszy kalkulator/przelicznik walut. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile dana kwota w euro, dolarze, rialu czy innej egzotycznej walucie może wynosić w polskich złotówkach, - dobrze trafiłeś!

Ranking przeliczników walut maj 2024 - najlepszy kalkulator walutowy. Gdzie przeliczać kursy walut za darmo?
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dziś pokażemy Wam TOP 3 kalkulatory, które wyliczają to poprawnie, zgodnie z bieżącym kursem i przelicznikiem.

Przetestowaliśmy wiele narzędzi i postanowiliśmy podzielić się z Wami wynikami naszego redakcyjnego badania, które wykazało że wśród wielu kalkulatorów dostępnych w sieci wyłoniliśmy 3 najlepsze naszym zdaniem oferty. Kalkulatory omawiane poniżej nie tylko są łatwe, proste i intuicyjne w obsłudze, działają one poprawnie - kursy walut pobierane są na bieżąco, ich interfejs jest przejrzysty i przyjazny, przez co ułatwia i umila to korzystanie - przejdźmy więc “do rzeczy”!

 

>> Czytaj również: Ranking płatności odroczonych maj 2024 - najlepsze aplikacje kup teraz, zapłać później. Jak kupować bez płacenia?

Reklama

 

Ranking przeliczników walut maj 2024 

Miejsce 1 kalkulator walut FXMAG

Narzędzie kalkulatora walutowego FXMag umożliwia szybkie przeliczanie wartości jednej waluty na inną na podstawie bieżących kursów wymiany. Na stronie widoczna jest lista aktualnych kursów walutowych, obejmująca różne pary walutowe, takie jak EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN, GBP/PLN, EUR/USD, itp. Każdy kurs zawiera informacje o wartości oraz zmianie procentowej w stosunku do poprzedniego okresu.

Kalkulator udostępnia możliwość przeliczenie wszystkich walut świata.

Użytkownik może wprowadzić kwotę w jednej walucie, a następnie wybrać docelową walutę, na którą chce przewalutować. Kalkulator automatycznie oblicza wartość przewalutowaną na podstawie bieżącego kursu wymiany. Na stronie znajduje się także ranking kantorów wymiany walut, który umożliwia porównanie ofert różnych instytucji i wybór najkorzystniejszej opcji wymiany waluty.

Dostępny jest również wykres prezentujący historię kursu wybranej pary walutowej w określonym przedziale czasowym, co umożliwia analizę trendów i podejmowanie decyzji na podstawie danych historycznych.

Reklama

Na końcu strony znajdują się krótkie opisy dotyczące polskiego złotego (PLN) i euro (EUR), obejmujące informacje ogólne o tych walutach oraz ich znaczenie na rynku.

 

>> Zobacz także: Ranking ubezpieczeń OC maj 2024 - najlepsze ubezpieczenie OC w maju 2024. Którą ofertę ubezpieczenia OC wybrać?

 

Miejsce 2 kalkulator walut GOV.pl

Kalkulator walut dostępny na stronie gov.pl to bezpłatne narzędzie online, które umożliwia przeliczanie kwot pomiędzy dowolnymi walutami. Jest ono udostępniane przez Ministerstwo Finansów i korzysta z kursów walutowych publikowanych codziennie przez Narodowy Bank Polski (NBP).

Reklama

Funkcje:

 • Przeliczanie dowolnej kwoty w wybranej walucie na inną walutę.
 • Dostęp do aktualnych kursów walutowych dla 33 par walutowych, z PLN jako walutą bazową.
 • Możliwość wyboru daty przeliczenia (kursy historyczne dostępne od 1 stycznia 2002 r.).
 • Wyświetlanie tabeli kursów średnich walut obcych wyrażonych w złotych.
 • Dostęp do archiwalnych tabel kursów walutowych.

Jak korzystać z kalkulatora gov.pl?

 1. Wpisz kwotę, którą chcesz przeliczyć.
 2. Wybierz walutę, z której przeliczasz (Z waluty).
 3. Wybierz walutę, na którą przeliczasz (Na walutę).
 4. Opcjonalnie wybierz datę przeliczenia.
 5. Kliknij przycisk "Oblicz".

Kalkulator wyświetli wynik przeliczenia, a także aktualny kurs walutowy dla wybranych walut. Wyliczenia mają charakter poglądowy i nie mogą stanowić podstawy roszczeń w stosunku do Ministerstwa Finansów.

 

>> Sprawdź również:  Ranking pożyczek gotówkowych maj 2024 - gdzie wziąć pożyczkę w 2024? Najlepsza pożyczka

Reklama

 

Miejsce 3 kalkulator walut Infor.pl

Kalkulator walutowy dostępny na stronie INFOR.pl to bezpłatne narzędzie online, które umożliwia przeliczanie kwot pomiędzy 33 parami walutowymi, z złotym polskim (PLN) jako walutą bazową. Korzysta ono z aktualnych kursów walutowych publikowanych przez Narodowy Bank Polski (NBP).

Funkcje narzędzia:

 • Przeliczanie kwot pomiędzy 33 parami walutowymi. 
 • Dostęp do aktualnych kursów walutowych NBP.
 • Możliwość określenia daty przliczenia 
 • Wyświetlanie komunikatu o aktualności tabeli kursów.
 • Oznaczenie polecanych przez ekspertów kursów walutowych.

 

>> Czytaj także: Ranking kont maklerskich maj 2024. Najlepsze konto maklerskie w maju 2024 - zestawienie ofert rynkow

Reklama

 

Kiedy warto skorzystać z kalkulatora?

Kalkulatory walutowe online, takie jak te dostępne na stronach fxmag.pl, gov.pl i INFOR.pl, znajdują zastosowanie w wielu różnych sytuacjach. Może przydać sie np. podczas planowania podróży za granicę kalkulator walutowy może pomóc w oszacowaniu kosztów w lokalnej walucie. Ułatwia porównanie cen w różnych sklepach i punktach usługowych Pozwala na bieżąco śledzić kursy walutowe i wymieniać pieniądze w najkorzystniejszym momencie.

Inne równie ważne sytuacje, w których może przydać się owy kalkulator to przeliczenie ceny produktu na złotówki, bez konieczności samodzielnego przeliczania kursów walutowych. Ułatwiają porównywanie cen tych samych produktów oferowanych w różnych sklepach internetowych, nawet jeśli te sklepy mają różne waluty. Pomagają sprawdzić, czy opłaca się kupić dany produkt z zagranicy, biorąc pod uwagę koszty przesyłki i opłaty celne.

Przydatne sa równiez dla inwestorów, umożliwiają obserwację zmian kursów walutowych w czasie, co może być pomocne przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Pozwalają na oszacowanie potencjalnych zysków lub strat z inwestycji w aktywa zagraniczne. Ułatwiają także porównywanie stóp zwrotu z inwestycji w różne waluty, co może pomóc w wyborze najbardziej opłacalnej strategii inwestycyjnej.>> zobacz także: Ranking kantorów internetowych maj 2024. Najlepszy kantor walutowy na rynku w maju 2024

Reklama

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej