Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spis treści

  1. SPW nie chciały podążać za krzywą IRS
    1. Zobacz także: Kurs EUR/PLN wyznaczył tegoroczne minima. Dolar (USD) wreszcie powiedział "stop"
  2. Konsolidacja EURUSD
    1. EURPLN testuje 4,2500

      SPW nie chciały podążać za krzywą IRS

      W poniedziałek niewiele działo się na krajowym długu. Niskiej zmienności sprzyjał pusty kalendarz makro, remisowa sesja na Wall Street oraz brak sygnałów z bazowego FI. Inwestorzy również czekają na połowę tygodnia, gdy GUS opublikuje dane o krajowej koniunkturze za kwiecień. W kontrze do zachowania SPW na długim końcu delikatnie spadały stawki PLN IRS, co spowodowało kolejne rozszerzenie marży ASW – o 4 pb. do 56 pb na tenorze 10Y.

      Ostatecznie zmiana dochodowości na głównych węzłach krajowej krzywej wyniosła -4, -1 oraz +1 pb. do odpowiednio 5,33% (2Y), 5,50% (5Y) oraz 5,68% (10Y). Podobnie jak wczoraj nie widzimy potencjału do wygenerowania pozytywnych sygnałów z bazowego FI dla SPW. W rezultacie spodziewamy się handlu na 10Y w przedziale 5,65-5,70%.

       

      Zobacz także: Kurs EUR/PLN wyznaczył tegoroczne minima. Dolar (USD) wreszcie powiedział "stop"

       

      Konsolidacja EURUSD

      Za nami kolejna spokojna sesja na bazowym FX. Po lekkim wzroście na początku poniedziałkowych notowań wycena EURUSD delikatnie obniżała się w kolejnych godzinach, ale skala spadków był marginalna i zamkniecie wypadło na poziomie 1,0860 (-0,1%). Pierwsze wtorkowe kwotowania pary w Europie również nie przynoszą większych zmian. Zaplanowane na dziś dane makro oraz wystąpienia przedstawicieli FOMC mają ograniczony potencjał do wybicia EURUSD z konsolidacji. Rynek może więc czekać na drugą część tygodnia, a szczególnie na czwartkowe odczyty PMI ze strefy euro.

       

      EURPLN testuje 4,2500

      Wahania wyceny złotego były wczoraj ograniczone, ale dało się zaobserwować delikatną presję na dalszą aprecjacji krajowej waluty. Po południu kurs EURPLN stopniowo obniżał się, co spowodowało testu poziomu 4,2500 (najniżej od lutego 2020 r.). Ostatecznie zamknięcie na parze wyniosło 4,2520 (-0,2%). Złoty jednocześnie delikatnie umocnił się do czeskiej korony (o 0,2%) i był stabilny w relacji do forinta.

      Notowania złotego sugerują utrzymujący się apetyt na krajową walutę, ale podobnie jak wczoraj na razie nie oczekujemy skutecznego zejścia poniżej 4,25. Ocenimy, że dopiero kolejny silny impuls z rynków bazowych zwiększający globalny optymizm mógłby sprowadzić wycenę euro poniżej tego poziomu.

       


       

      Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

       



      BGK - analizy ekonomiczne

      BGK - analizy ekonomiczne

      Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jego działania wpływają na powstawanie miejsc pracy, budowę mieszkań, rozwój infrastruktury i poprawę jakości powietrza. Bank dba o przyszłe pokolenia - buduje kapitał społeczny, rozwija przedsiębiorczość i zapewnia odpowiedzialne finansowanie. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza, który inwestuje w infrastrukturę transportową, energetyczną i cyfrową w krajach regionu Trójmorza. BGK, poprzez współpracę z biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi, odpowiada na potrzeby gospodarcze oraz podejmuje szereg inicjatyw promujących zrównoważony rozwój.


      komentarze

      Komentarze

      Sortuj według:  Najistotniejsze

      • Najnowsze
      • Najstarsze

      Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

      Reklama
      Reklama