Reklama
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.04
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.57
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100
Kurs euro:  4.34
Kurs dolara:  4.04
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.57
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Nvidia wybija nowe szczyty, a na amerykańskim rynku mocne wahania

|
selectedselectedselected

Polska giełda zanotowała dziś szóstą sesję z rzędu spadków. Straty notowały wszystkie główne indeksy z WIG20 na czele. Polskie “blue chipy” straciły dziś prawie 1%, szeroki indeks WIG zanotował spadek w wysokości 0,75%, a mWIG40 stracił ponad 0,8%. Jedynie sWIG80 utrzymał się mniej więcej na podobnych poziomach co porzednie zamknięcie. 

Komentarz giełdowy: Nvidia wybija nowe szczyty, a na amerykańskim rynku mocne wahania
depositphotos.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Indeks małych spółek przed większymi spadkami uratowało dzisiaj PCF Group. Spółka przedstawiła mocne wyniki, raportując pierwszy kwartalny zysk operacyjny od roku. PCF Group w tym kwartale miało kilka znaczących projektów, przede wszystkim współpracę ze Square Enix oraz Microsoftem, które przedstawiają potencjał do przedłużenia się na kolejne kwartały. Projekt Gemini, przy którym spółka pracuje dla Square Enix, swoją premierę ma mieć w okolicach 2026 r., co przy utrzymaniu współpracy rozszerza potencjał spółki do generowania dalszych przychodów. Inwestorzy przyjęli informacje z PCF bardzo optymistycznie, a spółka urosła dziś o ponad 14%, wychodząc tym samym poza negatywny trend spadkowy trwający od początku tego roku. Choć wyniki spółki były bardzo dobre, a perspektywy też wyglądają zachęcająco, należy pamiętać, że o pełnym wyjściu z trendu będzie można mówić dopiero po umocnieniu się wykresu powyżej ograniczeń, a nie jedynie wybiciu kanału przez jednosesyjną świecę. 

Na amerykańskim rynku widzimy roller-coaster emocji. Otwarcie notowań przyniosło spadki, które dodatkowo wzmocniły wypowiedzi członka Fed Kashkariego, który zaznaczał, że nie można wykluczyć potencjalnych podwyżek stóp procentowych w przypadku zaistnienia takiej konieczności. Skutki jego jastrzębiego nastawienia zostały jednak częściowo zniwelowane przez pozytywny odczyt Wskaźnika Zaufania Konsumenckiego w USA wg Conference Board, który wskazał na polepszenie się nastrojów konsumentów za oceanem. Jego odczyt okazał się zdecydowanie powyżej prognoz i choć dane sugerują o rosnących oczekiwaniach inflacyjnych, a także rosnącej obawie o utrzymaniu się wysokich stóp procentowych, tak ogólny wydźwięk był dla rynków pozytywny, a główne amerykańskie indeksy zaczęły odrabiać straty z początku sesji i wychodząc na dodatnie wartości. 

Wycena Nvidii znów odskoczyła od całego rynku i spółka rośnie dziś o ponad 5% po informacji o planowanym wykorzystaniu chipów producenta przez xAI, nowy start up Elona Muska. Musk chce stworzyć superkomputer do 2025 r., którego konstrukcja będzie opierać się na chipach Nvidii H100 i ma pomóc w trenowaniu oraz rozwijaniu nowej wersji Groka, modelu AI konstruowanego przez xAI.

 

Reklama

Nota prawna

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Tymoteusz Turski

Tymoteusz Turski

Analityk Rynku Akcji XTB


Reklama

Czytaj dalej