• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
USDCAD 0.25% 1.37587 10:43 1.37239 1.37605 1.37088
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

USDCAD zaliczany jest do popularniejszych par walutowych rynku Forex. Łącząc ten instrument z innymi głównymi parami walutowymi powstają mniej popularne pary krzyżowe. USDCAD jest popularnym instrumentem, co oznacza, że transakcje na nim dokonywane nie wiążą się z wysokim kosztem - sprawdź ofertę brokerów.  

USDCAD potocznie nazywana jest Loonie. Swoją nazwę zawdzięcza gatunkowi ptaka wybijanego na kanadyjskich monetach. W Polsce USDCAD nazywa jest również Kanadyjczkiem. 

Transakcji na parze USDCAD można dokonywać za pomocą kontraktów terminowych (futures), kontraktów CFD (kontrakty różnicowe), a także na rynku spot (w przypadku inwestora detalicznego będą to transakcje dokonywane w kantorach stacjonarnych bądź kantorach online).

Wpływ danych makroekonomicznych

USDCAD jest typową trendową parą walutową. Wpływ na notowania Loonie mają zarówno dane makroekonomiczne dotyczące gospodarek Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Handlując na tym instrumencie należy zwracać uwagę na decyzję i komunikaty wydawane przez FED (System Rezerwy Federalnej) oraz BoC (Bank Kanady). 

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk