• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
S&P 500 0% 4147.3 03.02 21:59 4147.3 4193.9 4132.2
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/SP:SPX/

Co to jest S&P 500

S&P 500, rozwijając skrót to Standard & Poor’s 500, to amerykański indeks giełdowy oparty na kapitalizacji rynkowej 500 największych amerykańskich spółek notowanych na Nowojorskiej Giełdzie NYSE oraz NASDAQS&P 500 to obok indeksu Dow Jones oraz NASDAQ Composite jeden z najpopularniejszych amerykańskich indeksów giełdowych. Notowania S&P 500 dostarcza przedsiębiorstwo Standard & Poor’s.

 

Jak inwestować wykorzystując notowania S&P 500

Podstawowym sposobem inwestowania w oparciu o notowania S&P 500 jest zawieranie kontraktów Futures oraz kontraktów różnicowych (CFD). CFD pozwala na zawieranie transakcji bez konieczność posiadania kapitału na zabezpieczenie całej pozycji, ponieważ CFD opiera się na dźwigni finansowej. Pamiętaj, że inwestycje na rynkach finansowych wiążą się z ryzykiem utraty kapitału, dlatego inwestuj pieniądze, na których stratę możesz sobie pozwolić. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej zapoznaj się z notowaniami giełdowymi S&P 500 online na żywo, które znajdziesz na wykresie powyżej.

 

Czy warto inwestować w S&P 500

Każdy inwestor indywidualny zadając sobie powyższe pytanie wie, że odpowiedź na nie można szukać wykorzystując zarówno analizę techniczną, jak i fundamentalną. Analiza techniczna, czyli przewidywanie przyszłych formacji cenowych na podstawie historycznych danych to narzędzie, którego możesz się nauczyć z naszego darmowego kursu video. Analiza fundamentalna, to nic innego jak szukanie i badanie informacji ekonomicznych ze świata gospodarki, które realnie wpłyną na notowania indeksu np. S&P 500. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o analizowaniu wykresów spółek oraz indeksów giełdowych, przeczytaj nasze materiały o analizie harmonicznej, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk