• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
NASDAQ 0% 16042.61 26.11 19:14 16042.61 16404.32 15989.02
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/US100/

Co to jest NASDAQ Composite

NASDAQ Composite to indeks giełdowy składający się ze spółek notowanych na amerykańskiej giełdzie NASDAQ. To trzeci najpopularniejszy indeks giełdowy w USA obok Dow Jones oraz S&P 500. Pierwszy raz notowania NASDAQ Composite pojawiły się w 1971 roku i zawierały 50 amerykańskich spółek. Najwyższą wartość w historii NASDAQ Composite osiągnął 24 listopada 2017 roku przekraczając poziom 6889 punktów.

 

Jak inwestować w NASDAQ Composite

Inwestowanie w oparciu o notowania indeksów giełdowych możliwe jest dzięki kontraktom Futures oraz kontraktom CFD (kontrakty różnicowe), które udostępniane są nie tylko przez zagranicznych brokerów, ale również przez instytucje finansowe regulowane w Polsce przez KNF. CFD to instrumenty pochodne, które umożliwiają zawieranie transakcji bez konieczności posiadania kapitału na zabezpieczeni pozycji, ponieważ opierają swój mechanizm na dźwigni finansowej. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji inwestycyjnej zapoznać się z notowaniami giełdowymi NASDAQ Composite online na żywo, które znajdziesz na wykresie powyżej.

 

Czy warto inwestować w NASDAQ Composite

W podjęciu decyzji dotyczącej inwestycji w NASDAQ Composite pomocne będzie narzędzie wykorzystywane przez każdego indywidualnego tradera, czyli analiza techniczna. Dzięki niej będziesz w stanie przewidzieć z pewnym prawdopodobieństwem przyszłe formacje cenowe na podstawie historycznych danych z wykresu. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy darmowy kurs analizy technicznej, który od podstaw tłumaczy najważniejsze pojęcia i uczy odnajdywania formacji cenowych na wykresie. Obok analizy technicznej niesłychanie ważna jest analiza fundamentalna, która opiera się na najważniejszych informacjach ekonomicznych, które bezpośrednio wpływają na notowania spółek oraz indeksów. Więcej informacji znajdziesz czytając: analiza harmoniczna, overbalance, ichimoku oraz price action.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk