• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
GOLDMAN SACHS -1.69% 196.11 18:31 199.48 198.57 195.34 Kup Sprzedaj
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GS/

Co to jest Goldman Sachs

Goldman Sachs to założony w 1869 roku jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie. Goldman Sachs ma swoją główną siedzibę w Nowym Jorku, a przedstawicielstwa rozsiane po całym świecie. Już w 2011 roku Goldman Sachs otworzyło swój oddział w Warszawie.

Czym zajmuje się Goldman Sachs

Goldman Sachs to doradca finansowy największych przedsiębiorstw, rządów oraz najbogatszych rodzin na świecie. Współpracuje także z bankiem federalnym Stanów Zjednoczonych działając jako dealer bezpośredni.

Kiedy powstał Goldman Sachs

Początki Goldman Sachs sięgają roku 1869 kiedy to do Ameryki przybył niemiecki żydowski imigrant Marcus Goldman. Właśnie od jego nazwiska pochodzi pierwszy człon nazwy tego banku. W 1882 roku wspólnikiem w firmie został zięć właściciela, Samuel Sachs(również pochodzenia żydwoskiego). Od tego czasu przedsiębiorstwo zaczęło posługiwać się nazwą Goldman Sachs. Spółka notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie NYSE od 1999 roku i wchodzi w skład amerykańskiego indeksu Dow Jones. Więcej informacji na temat tego przedsiębiorstwa znajdziesz tutaj.

Gdzie kupić akcje Goldman Sachs

Goldman Sachs to amerykańska spółka notowana na NYSE, dlatego handel bezpośrednio na akcjach GS możliwy jest tylko za pośrednictwem amerykańskich domów maklerskich. Dzięki instrumentom pochodnym takim jak CFD, możliwe jest również inwestowanie w oparciu o notowania spółki Goldman Sachs na rynku polskim. CFD opiera się na dźwigni finansowej co oznacza, że nie musisz posiadać całego kapitału, aby zabezpieczyć transakcję. Pamiętaj, aby przed otwarciem pozycji przeanalizować historyczne notowania spółki Goldman Sachs, które znajdziesz tutaj.

Czy warto kupić akcje Goldman Sachs

Inwestowanie to przede wszystkim dokładna analiza bieżącej sytuacji rynkowej oraz historycznych notowań danej spółki. Jeśli chciałbyś się nauczyć analizować wykres notowań spółek zacznij od obejrzenia naszego darmowego kursu analizy technicznej. Następnie dowiedz się czym jest analiza fundamentalna, a później nie zapomnij przeczytać jakie inne sposoby analizowania historycznych danych pomogą uskutecznić Twój handel(analiza harmoniczna, overbalance, ichimoku, price action).

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk