Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Biznesowa Rada Doradcza dla Ukrainy ma nowego członka. Zobacz, jakie będą jego obowiązki

|
selectedselectedselected

Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki wszedł w skład międzynarodowej Biznesowej Rady Doradczej dla Ukrainy (Business Advisory Council, BAC), która ma doradzać Multi-agency Donor Coordination Platform for Ukraine (MDCP), jak najlepiej inwestować pieniądze zbierane przez rządy i różne instytucje międzynarodowe na pomoc Ukrainie.

Maciej Witucki członkiem Biznesowej Rady Doradczej dla Ukrainy
materiał partnera
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Szef Lewiatana został nominowany do Rady z ramienia BusinessEurope, największej organizacji europejskich pracodawców, której jest wiceprezydentem i specjalnym wysłannikiem ds. współpracy z Ukrainą. Wśród członków Rady są m.in. reprezentanci USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec czy Japonii.

 

 

Zobacz także: Stopa bezrobocia w Polsce na rekordowo niskich poziomach. Ofert pracy za to przybywa

 

Biznesowa Rada Doradcza dla Ukrainy ma doradzać MDCP

Reklama

(Multi-Agency-Donor-Coordination Platform), wielostronnej platformie koordynacji darczyńców na rzecz Ukrainy, skupiającej przedstawicieli rządów, agencji, darczyńców, którzy przekazują pieniądze walczącej Ukrainie. Na koniec 2023 roku była to kwota około 140 mld euro.

- Wojna w Ukrainie trwa i nie wiadomo kiedy się skończy. Trzeba robić to co jest możliwe w sprawie odbudowy, by nie marnować czasu. Należy też stale zabiegać o wsparcie kandydatury Ukrainy w jej drodze do członkostwa w UE, bo w wielu krajach, podejście do samej idei kandydowania jest coraz bardziej sceptyczne. Szczególnie ważne jest wspieranie ukraińskich firm, nawiązywanie współpracy z tamtejszym biznesem. Jestem przekonany, że nowo powołana Rada swoim głosem doradczym pomoże lepiej i skuteczniej wspierać Ukrainę. Jej działalność powinna się też istotnie przyczynić do budowy i odbudowy w Ukrainie instytucji koniecznych do jej gospodarczej i politycznej integracji z UE, w tym instytucji dialogu społecznego.

– mówi Maciej Witucki.

 

Inauguracyjne posiedzenie Rady Doradczej Biznesu dla Ukrainy odbędzie się 10 czerwca br. w Berlinie, w przededniu otwarcia międzynarodowej konferencji dotyczącej odbudowy Ukrainy (Ukraine Recovery Conference).

Reklama

 


 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

 


Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan

Jesteśmy wpływową polską organizacją biznesową. Dzięki naszym działaniom firmy wpływają na kształt prawa, prowadzą dialog z administracją i otrzymują narzędzia do rozwoju swojego biznesu. Reprezentujemy naszych członków w Polsce i Unii Europejskiej. Mamy stałe przedstawicielstwo w Brukseli i jako jedyna organizacja z Polski należymy do BusinessEurope – największej europejskiej organizacji biznesu. Jesteśmy członkiem międzynarodowej organizacji Business at OECD. Skupiamy ponad 4100 firm, zatrudniających ponad milion pracowników.


Reklama

Czytaj dalej