Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Giełda indyjska ma ogromny potencjał. Zobacz, dlaczego warto zainwestować w Indiach

|
selectedselectedselected

Co napędza wzrost Indii? Według prognoz MFW Indie mogą wyprzedzić dojrzałe gospodarki Japonii i Niemiec do 2027 r. i stać się trzecią pod względem wielkości gospodarką na świecie (Źródło: wielkość gospodarki mierzona parytetem siły nabywczej na podstawie bazy danych „World Economic Outlook” MFW, kwiecień 2023 r.). Ponadto MFW uważa, że w 2023 r. udział gospodarki indyjskiej w światowym wzroście gospodarczym sięgnie niewiarygodnego poziomu 15%.

Giełda indyjska ma ogromny potencjał. Zobacz, dlaczego warto zainwestować w Indiach
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Cztery powody, dla których warto inwestować w Indiach:

  1. Wzrost liczebności siły roboczej i wzrost konsumpcji prywatnej w Indiach
  • 62% PKB generuje konsumpcja prywatna;
  • 35% - szacunkowy wzrost liczebności populacji w wieku produkcyjnym (do 1,3 mld) do 2050 r.;      
  • 8,8 bln USD - prognozowana wartość konsumpcji generowanej przez klasę średnią w 2030 r. (wzrost z 32 mld USD w 1965 r.);

 

 

  1. Prognozy przewidują, że Indie staną się najszybciej rosnącą gospodarką na świecie.

 

Reklama

EM-email-chart

Stopa wzrostu PKB (w %)

Źródło: MFW, „World Economic Outlook”, kwiecień 2023 r. www.imf.org/external/datamapper/datasets/WEO, dane na dzień 19 czerwca 2023 r.

 

  1. Reformy

Inicjatywy zmierzające w kierunku reform, takich jak obniżenie podatku od dochodów przedsiębiorstw, plan wsparcia produkcji przemysłowej ("PLI", będący głównym elementem polityki przemysłowej premiera Narendry Modiego mającej pobudzić produkcję) czy stymulacja inwestycji
w infrastrukturę, przekładają się na większą wydajność przedsiębiorstw. Ponadto kraj wyznaczył sobie ambitne cele na polu pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Reklama

 

  1. Przyszły wzrost Indii będzie prawdopodobnie napędzany przez dużą klasę średnią.

 

Prognozowana liczebność klasy średniej i całkowita konsumpcja generowana przez klasę średnią.

 

Źródło: indyjski plan wsparcia produkcji przemysłowej (PLI) (10 sierpnia 2021 r.). Invest India; zmodyfikowany program na rzecz ekosystemu produkcji półprzewodników i wyświetlaczy | Ministerstwo Elektroniki i Technologii Informatycznych, Rząd Indii

Reklama

 

Dlaczego warto inwestować w akcje spółek indyjskich z Franklin Templeton?

Franklin Templeton to pionier inwestowania w akcje spółek z rynków wschodzących. Fundusz inwestujący w indyjskie spółki to Franklin India Fund. Jest aktywnie zarządzany przez jeden z największych zespołów ds. indyjskiego rynku akcji, utworzony ponad 30 lat temu. Na podstawie czynników makroekonomicznych i mikroekonomicznych, zespół inwestycyjny dokonuje indywidualnej selekcji papierów wartościowych, które w jego ocenie cechuje atrakcyjna wycena w świetle perspektyw wzrostu.

 


 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

Reklama

 


Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


iWealth null

iWealth

iWealth to niezależna firma dostarczająca usługi finansowe starannie wyselekcjonowanych Partnerów, dla zamożnych Klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Świadcząc usługę nieodpłatnego doradztwa inwestycyjnego koncentruje się na pomocy w opracowaniu kompleksowej, spójnej strategii finansowej, precyzyjnie dopasowanej do unikatowych potrzeb, indywidualnych preferencji w zakresie ryzyka oraz doświadczenia inwestycyjnego.


Reklama

Czytaj dalej