Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

EIG wdraża plan transakcji giełdowych dotyczący Harbour Energy plc

freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

WASZYNGTON--(BUSINESS WIRE)--EIG, wiodący inwestor instytucjonalny w globalnych sektorach energii i infrastruktury, ogłosił dzisiaj, że ustanowił wcześniej przygotowany plan transakcji giełdowych („plan transakcji giełdowych”) zezwalający na sprzedaż do 2 milionów akcji („akcje”) spółki Harbour Energy plc (HBR.L lub „spółka”) będących własnością niektórych kontrolowanych jednostek EIG. Jak ogłoszono wcześniej w dniu 8 lipca 2022 r., firma EIG zakończyła podział akcji między różnych inwestorów funduszowych EIG i powiązanych akcjonariuszy EIG. Stanowiło to zdarzenie powodujące powstanie obowiązku podatkowego dla niektórych powiązanych akcjonariuszy EIG, w rezultacie czego EIG podejmuje się sprzedaży akcji zgodnie z planem transakcji giełdowych, przede wszystkim w celu pokrycia tych obowiązków podatkowych. Plan transakcji giełdowych, który wszedł w życie 6 lutego 2023 r., pozwoli na sprzedaż akcji do dnia 9 marca 2023 r. w czasie, w którym firma EIG mogłaby w innym wypadku nie mieć takiej możliwości zgodnie z przepisami w sprawie transakcji opartych na poufnych informacjach lub ograniczeniami Harbour Energy plc dotyczącymi obrotów. Administracją planu transakcji giełdowych będzie zajmować się niezależny broker i będzie on podlegał ustanowionym w tym planie cenom, ilościom i terminom. Po zakończeniu wdrażania planu transakcji handlowych EIG pozostanie największym akcjonariuszem spółki, posiadając około 15% pozostałych akcji w ramach zarządzanych podmiotów i swojej własności.

Informacje o EIG

EIG jest wiodącym inwestorem instytucjonalnym w globalnych sektorach energii i infrastruktury, zarządzającym majątkiem o wartości 22,7 mld USD na dzień 31 grudnia 2022 r. EIG specjalizuje się w inwestycjach prywatnych w infrastrukturę energetyczną i powiązaną w skali globalnej. Podczas swojej 40-letniej historii firma EIG przeznaczyła 44,6 mld USD na 396 projektów lub przedsiębiorstw w 42 krajach na sześciu kontynentach. Siedziba EIG znajduje się w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii), a biura firmy są zlokalizowane w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hongkongu i Seulu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EIG pod adresem www.eigpartners.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.


Contacts
Reklama

Media

FGS Global
Kelly Kimberly / Brandon Messina
+1 212-687-8080
EIG@fgsglobal.com

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Business Wire

Business Wire

Business Wire Official Profile


Reklama

Czytaj dalej