Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dino Polska z najwyższą rekomendacją w historii! Analitycy obniżyli cenę docelową Eurocash

Dino Polska z najwyższą rekomendacją w historii! Analitycy obniżyli za to cenę docelową akcji Eurocash | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Noble Securities wydało rekomendacje dla dwóch czołowych spółek z GPW zajmujących się handlem detalicznym żywności i innych produktów szybkozbywalnych. Cena docelowa dla akcji Dino Polska poszła w górę, a dla Eurocashu w dół.

 

Na skróty:

  • Noble Securities zaktualizował rekomendacje dla spółek z sektora FMCG
  • Rekomendacja dla Dino Polska została podwyższona do „Akumuluj”
  • Zalecenie dla Eurocashu zostało obniżone do „Trzymaj”, z wcześniejszego „Kupuj”
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej FXMAG

 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Reklama

 

Podwyżka i obniżka rekomendacji dla spółek FMCG

Analitycy Noble Securities w swojej najnowszej rekomendacji podwyższyli cenę docelową dla akcji Dino Polska, jednocześnie zmieniając zalecenie z wcześniejszego „redukuj” do „akumuluj”. Cena docelowa dla Dino Polska została zaś podniesiona do 431,80 PLN, z wcześniejszych 358,60 PLN za akcję.

Analitycy Noble Securities zwracają uwagę na to, że słabnący konsument będzie częściej decydował się na zakupy właśnie w dyskontach, takich jak Dino. Mimo tego spółka może mieć problemy z poprawą marż, ze względu na dużą konkurencję w tym segmencie, zaś trwający spadek inflacji nie będzie sprzyjał sprzedaży porównywalnej. Wg analityków możliwe jest też dalszy spadek zakupów żywności w ujęciu realnym.

Dla Dino Polska największym zagrożeniem będzie jednak utrzymanie tempa rozwoju sieci sprzedaży i otwierania nowych sklepów.

Reklama

 

Zobacz także: Spółka gamingowa z GPW ma problemy - wyniki rozczarowały, a strajki w USA krzyżują jej plany

 

Wcześniejszy raport analityków Noble Securities dla spółki został opublikowany 21 marca przy kursie 415,50 PLN z ceną docelową 358,60 PLN (Redukuj).

Najnowsza rekomendacja została opublikowana po raz pierwszy przy kursie akcji Dino Polska na poziomie 378 PLN we wtorek 19 września. Jak dotąd jest to najmocniejsza rekomendacja dla Dino Polska, z najwyższą ceną docelową (431,80 PLN). Ostatnia rekomendacja autorstwa analityków DM BOŚ pochodzi z 5 maja i zaleca sprzedaż akcji z ceną docelową 380,70 PLN (publikacja przy kursie akcji 415 PLN).

Akcje Dino Polska obecnie są notowane na poziomie 373,2000 PLN, zaś historyczne szczyty notowań zostały osiągnięte na sesji 15 czerwca, przy kursie 491,8000 PLN

Reklama

 

Zobacz także: To miał być debiut roku. Tymczasem akcje spadają poniżej ceny IPO

 

 

Jednocześnie analitycy Noble Securities opublikowali rekomendację dla Eurocashu, będącego konkurencją dla Dino Polska, w segmencie sprzedaży detalicznej. Eurocash otrzymał jednak słabsze zalecenie „Trzymaj” z wcześniejszego „Kupuj”, zaś cena docelowa akcji została obniżona do 15 PLN z wcześniejszych 18,70 PLN.

Podobnie jak w przypadku Dino Polska, analitycy dostrzegają presję na marże Eurocashu i zwrot konsumentów w kierunku dyskontów, co może działać na niekorzyść spółki. Szczególnie w kontekście utrzymującego się trendu zamykania małych sklepów i osłabienia popytu konsumenckiego.

Reklama

Eurocash opublikował niedawno nową strategię, która zakłada osiągnięcie dominacji w sektorze małych supermarketów, a także wspólne zarządzanie sieciami Groszek, ABC i Euro Sklep. Cel strategiczny to wzrost wyniku EBIDTA do 1 mld złotych w 2025 roku.

Najnowsza rekomendacja Noble Securities dla Eurocashu została opublikowana 19 września przy cenie akcji poniżej 15 PLN.

 

Zobacz także: Analitycy mówią „TRZYMAJ” i wskazują na perspektywy wzrostu

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej