Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

CEO NAJWIĘKSZYCH GLOBALNYCH FIRM MYŚLĄ POZYTYWNIE I  KONCENTRUJĄ SIĘ NA ROZWOJU, WYNIKI BADAŃ ARTHUR D. LITTLE

freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

LONYN--(BUSINESS WIRE)--Arthur D. Little (ADL) opublikował dzisiaj swój raport 2023 CEO Insights Study, podkreślający, że liderzy największych światowych firm są pewni siebie pomimo obecnych zawirowań. Sześćdziesiąt trzy procent oczekuje stabilnej lub pozytywnej perspektywy gospodarczej w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat.Pomimo spowolnienia, prezesi firm koncentrują się na rozwoju - połowa twierdzi, że wejdzie na nowe rynki, a 30 procent spodziewa się, że będzie rosnąć szybciej niż cały rynek. Nawet ostrożni CEO oczekują zwiększenia inwestycji w rozwój, przy czym 40 procent wydaje więcej, a 55 procent utrzymuje wydatki na stałym poziomie. Jednocześnie czołowi prezesi stają się prawdziwie wielozadaniowi, łącząc innowacje z optymalizacją kosztów.

CEO confidence in the future can be attributed to the lessons learned from the pandemic, which forced many businesses to transform their operations. Ninety-one percent of CEOs understand that developing fit-for-purpose capabilities that drive optimization and efficiency, as well as innovation and growth, are now mission critical. This is likely to lead to a different capability mix enabling companies to unleash their full potential moving forward.

Wiara prezesów w przyszłość może wynikać z lekcji wyniesionych z pandemii, która zmusiła wiele firm do przekształcenia swoich operacji. Dziewięćdziesiąt jeden procent CEO rozumie, że rozwijanie dopasowanych do potrzeb możliwości, które napędzają optymalizację i wydajność, a także innowacyjność i wzrost, jest obecnie kluczowe. Prawdopodobnie doprowadzi to do zmiany koszyka możliwości, pozwalając firmom na uwolnienie ich pełnego potencjału w przyszłości.

Reklama

W poszczególnych regionach występują jednak różnice w obrazie sytuacji. Trzydzieści osiem procent europejskich prezesów w pięciu największych gospodarkach: Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii spodziewa się pozytywnych perspektyw gospodarczych w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat, podczas gdy w Ameryce Północnej jest ich zaledwie 25 procent, a w Azji 10 procent.

CEO postrzegają innowacje technologiczne jako najbardziej krytyczny czynnik wzrostu firmy i wykraczają poza digitalizację, aby objąć technologie takie jak AI, robotyka i automatyzacja. Patrzą również w przyszłość - 60 procent chce badać nowe technologie, a 27 procent uważa, że metawersum i wirtualna rzeczywistość będą miały wpływ na ich biznes.

Co ciekawe, 80 procent prezesów uważa, że skupienie się na kwestiach środowiskowych, społecznych i zarządzaniu (ESG) zapewnia przewagę konkurencyjną, a nie jest jedynie kosztem przestrzegania przepisów. W rzeczywistości 41 procent prezesów uznaje to za wyższy priorytet niż wszystkie inne inicjatywy.

Francesco Marsella, Managing Partner i Global Practice Leader, Strategy & Organization w Arthur D. Little, komentuje: „W czasach spowolnienia gospodarczego konwencjonalna mądrość biznesowa nakazuje ciąć koszty i skupić się na przetrwaniu. Pomimo obecnych wyzwań i wielu mrocznych prognoz makroekonomicznych na rok 2023, większość prezesów, z którymi rozmawialiśmy, optymistycznie patrzy w przyszłość, pracując z pasją, przedsiębiorczością i kreatywnością, aby zarządzać wydajnością dzisiaj, jednocześnie budując przyszłość. Widzą możliwości w przeciwnościach, patrząc poza obecny kryzys, aby objąć bardziej pozytywną przyszłość dla swoich firm i szerszego społeczeństwa”.

W swoim raporcie 2023 CEO Insights Study, Arthur D. Little przeprowadził wywiady z blisko 250 globalnymi prezesami kierującymi firmami o obrotach powyżej 1 mld USD. Pięćdziesiąt pięć procent badanych zatrudniało ponad 10 000 osób. Respondenci badania zostali podzieleni pomiędzy kluczowe branże i regiony geograficzne, aby zapewnić niezrównany wgląd w umysły osób kierujących największymi organizacjami na świecie.

Reklama

Pełny raport, zawierający rekomendacje ADL, można pobrać na stronie https://tinyurl.com/ypc7yvx4.


Contacts

Więcej informacji można uzyskać od:
Cate Bonthuys / Sue Glanville
Catalyst Comms
+44 7715 817589
info@catalystcomms.co.uk

For further information, please visit www.adlittle.com or www.adl.com.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Business Wire

Business Wire

Business Wire Official Profile


Reklama

Czytaj dalej