Reklama
Kurs euro:  4.29
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.04
Kurs franka:  4.37
Ceny z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.29
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.04
Kurs franka:  4.37
Ceny z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Carlson Investments S.A. obejmuje 100% udziałów w czeskiej spółce. Cel: znaczne ułatwienie dostępu do akcji dla zagranicznych inwestorów

Carlson Investments S.A. obejmuje 100% udziałów w czeskiej spółce. Cel: znaczne ułatwienie dostępu do akcji dla zagranicznych inwestorów | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Carlson Investments S.A. z siedzibą w Warszawie objął 100% udziałów dających 100% głosów na Walnym Zgromadzeniu w nowopowstałej spółce pod nazwą Carlson Tech Ventures akciová společnost (spółka akcyjna prawa czeskiego) z siedzibą w Czeskim Cieszynie. Wiąże się to z zamiarem uzyskania przez Carlson Investments S.A. statusu Spółki Europejskiej i dużych ułatwień dla zagranicznych inwestorów w kwestii nabywania akcji spółki. Członkiem Zarządu spółki zależnej został Aleksander Gruszczyński, dotychczasowy Prezes Zarządu Carlson Investments S.A.

„Jako zarząd od dawna deklarowaliśmy chęć zaistnienia na rynkach zagranicznych i konsekwentnie do tego dążymy. Pomimo, iż w ostatnim czasie akcje naszej spółki są oferowane na giełdach we Frankfurcie oraz Stuttgarcie na rynkach nieregulowanych chcemy zaistnieć jeszcze na któryś z zagranicznych rynków regulowanych charakteryzujący się większą płynnością. Naszym celem jest, by akcjonariusze zarówno duzi jak i ci mniejsi mieli możliwie szeroki wybór. Chcemy być graczem globalnym tak samo dostępnym dla inwestorów działających w Polsce, jak i w innych krajach. Aktualne procedury przepływu papierów wartościowych, tych notowanych nawet w obrębie krajów UE znacznie utrudniają współpracę z inwestorami zagranicznymi i uzależniają go od pośredników rejestracyjnych, których usługi są powolne i kosztowne z uwagi na aktualne otoczenie prawne. Wierzymy, iż uzyskując statut Spółki Europejskiej łatwiej będzie nam efektywnie pracować na rynkach zagranicznych nie rezygnując przy tym z rynku polskiego i rodzimych inwestorów. W tym miejscu pragnę zapewnić dotychczasowych inwestorów Spółki z polski, że status naszej działalności w kraju nie ulega zmianie. Co więcej, wszystkie przedsięwzięcia dokonywane na terenie rodzimego kraju nabierają tempa. Nasza Spółka partnerska Carlson Evig Allfa VC Fund podpisuje kolejne ciekawe inwestycje, a my w ramach doradztwa aktywnie uczestniczymy w procesie ich selekcji i wyboru. Z punktu widzenia polskich akcjonariuszy, nasza aktywność na rynku międzynarodowym powinna przełożyć się na dużo lepszą płynność naszych akcji oraz udostępnić im możliwość otrzymania lepszej stopy zwrotu z inwestycji w przyszłości. Jestem przekonany, że każdy cierpliwy inwestor, który pokłada w nas swoje zaufanie nie będzie rozczarowany.” – komentuje Aleksander Gruszczyński, Prezes Zarządu w Carlson Investments S.A.

Carlson Investments S.A. dąży do bycia czołowym graczem na rynku inwestycji w startupy. Spółka celuje zwłaszcza w projekty o charakterze technologicznym, charakteryzujące się innowacją produktową lub procesową w obszarach FinTech, MedTech i CleanTech. Docelowo Carlson Investments S.A. zamierza mieć w portfelu inwestycyjnym nawet 50 rokujących projektów. W 2021 i 2022 r. Carlson Investments S.A. oraz Spółka partnerska Carlson Evig Alfa VC Fund zamierzają intensywnie powiększać swój portfel inwestycyjny. W planach jest także przejście Spółki na rynek główny GPW.

***

Reklama

O Carlson Investment S.A.

Carlson Investments S.A. to firma inwestycyjna notowana na Newconnect GPW. Celem spółki są inwestycje w przedsiębiorstwa o charakterze technologicznym, charakteryzujące się innowacją produktową lub procesową. Firma skupia się na inwestowaniu w projekty z branży FinTech, MedTech, BioTechi CleanTech. Carlson Investments ma wszechstronny i doświadczony zespół inwestycyjny, który wpływa na skuteczność projektów, w które inwestuje. Model działania opiera się na aktywnym wsparciu rozwoju przedsiębiorstw, w które spółka zdecydowała się zainwestować.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw.


Tematy

newconnect debiuty debiut na newconnect notowania newconnect bankier newconnect pl nestmedic newconnect new connect new connect notowania rynek new connect notowania new connect bankier new connect giełda new connect new connect bankier new connect co to akcje new connect new connect spółki gpw new connect new connect debiuty interia new connect debiuty new connect new connect gpw columb technologies s.a. new connect jak wejść na giełdę new connect new connect market warsaw new connect wymagania new connect arrinera new connect raportowanie parkiet new connect pgs software new connect bankier notowania newconnect onet newconnect interia giełda newconnect newconnect notowania online www newconnect notowania newconnect jak kupić akcje notowania giełdowe newconnect rynek newconnect charakterystyka transakcje pakietowe newconnect regulamin newconnect gpw newconnect notowania autoryzowany doradca newconnect newconnect statystyki akcje newconnect zortrax newconnect notowania interia newconnect jak wejść na newconnect spółki notowane na newconnect arkusz zleceń newconnect newconnect logo najciekawsze spółki newconnect newconnect lead gpw newconnect cda newconnect newconnect gpw new connect slaskie kamienice aforti holding new connect cda new connect new connect dane cfg new connect how to connect new ps4 controller wykres indeksu new connect braster new connect bit evil new connect północ nieruchomości new connect egzamin new connect new connect nasielsk new connect notownia new mysqli connect red dev studio new connect east pictures new connect mbank new connect new connect raporty new ford tourneo connec new connect brand24 carlson gaudi investments spółka akcyjna carlson gaudi investments s.a. carlson gaudi investments
Reklama

Czytaj dalej