Reklama
WIG81 412,34-0,45%
WIG202 411,43-0,48%
EUR / PLN4,33+0,27%
USD / PLN4,01+0,32%
CHF / PLN4,55+0,45%
GBP / PLN5,05+0,21%
EUR / USD1,08-0,06%
DAX17 118,12+0,29%
FT-SE7 662,51-0,73%
CAC 407 812,09+0,22%
DJI38 492,37-0,19%
S&P 5004 963,62-0,24%
ROPA BRENT82,95+0,42%
ROPA WTI77,82+0,76%
ZŁOTO2 022,88-0,07%
SREBRO22,79-1,26%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Abdulaziz Al-Gudaimi, dawny wiceprezes Aramco, dołącza do EIG w charakterze doradcy wyższego szczebla i prezesa ds. działalności operacyjnej w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej

Business Wire | 10:13 02 grudzień 2023

freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin

WASZYNGTON--(BUSINESS WIRE)--Firma EIG, wiodący inwestor instytucjonalny w globalnych sektorach energii i infrastruktury, ogłosiła dzisiaj, że do jej struktur przystąpił Abdulaziz Al-Gudaimi, przyjmując rolę doradcy wyższego szczebla i prezesa ds. działalności operacyjnej w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Al-Gudaimi, który piastował uprzednio stanowisko wiceprezesa wykonawczego ds. rozwoju korporacyjnego w koncernie Saudi Aramco („Aramco”), może się poszczycić ponad 38-letnim doświadczeniem na rynkach energetycznych i zapewni EIG doradztwo strategiczne w zakresie działalności inwestycyjnej i kontynuacji wzrostu w regionie.– Serdecznie witamy Abdulaziza w firmie – powiedział R. Blair Thomas, prezes i dyrektor generalny EIG. – Jego ogromna wiedza specjalistyczna dotycząca sektora oraz bogate doświadczenie w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej będą nieodzowne dla EIG, umożliwiając pozyskanie dodatkowych możliwości inwestycyjnych w zakresie kluczowej infrastruktury energetycznej i powiązanej, a także dla naszych spółek portfelowych, wspierając je w stawianiu czoła złożonym wyzwaniom związanym z transformacją w kierunku niskoemisyjnej przyszłości.

– Miałem okazję poznać Blaira i zespół EIG dzięki partnerstwu firmy z Aramco i bardzo się cieszę, że będę mógł kontynuować ich dotychczasowe sukcesy w regionie – powiedział Al-Gudaimi. – Znaczenie transformacji energetycznej stale rośnie, torując drogę w kierunku lepszego jutra. W tym kontekście EIG ma wyjątkową pozycję, która umożliwi jej wykorzystanie zgromadzonej wiedzy operacyjnej i pobudzenie dekarbonizacji w sektorze energetycznym regionu. Bardzo się cieszę, że będę miał okazję wnieść wkład w tworzenie wartości dodanej dla spółek portfelowych firmy oraz ich inwestorów.

Uprzednio Al-Gudaimi zajmował stanowisko wiceprezesa wykonawczego ds. rozwoju korporacyjnego w Aramco, z którego ustąpił w grudniu 2022 r. W ramach pełnionej funkcji przyczynił się do zapewnienia Aramco większego dostępu do rozwijających się rynków i technologii poprzez optymalizację portfela oraz dostosowanie realizowanych strategii. Al-Gudaimi piastował w Aramco szereg innych funkcji kierowniczych, m.in. wiceprezesa wyższego szczebla ds. działalności downstream oraz wiceprezesa ds. systemów energetycznych. Obecnie Al-Gudaimi pełni funkcję dyrektora Vision Invest Holding oraz Saudi Alfransi Bank, a uprzednio zajmował stanowisko prezesa zarządu w Motiva Enterprises LLC, Arlanxeo, Saudi Aramco Total Refining and Petrochemical Company, Aramco Trading Company oraz Petro Rabigh. Uzyskał tytuł licencjata nauk ścisłych w dziedzinie inżynierii naftowej oraz ukończył studia MBA.

Reklama

Informacje o EIG

EIG jest wiodącym inwestorem instytucjonalnym w globalnych sektorach energii i infrastruktury, zarządzającym majątkiem o wartości 23,0 mld USD na dzień 30 września 2023 r. EIG specjalizuje się w inwestycjach prywatnych w infrastrukturę energetyczną i powiązaną w skali globalnej. Podczas swojej 41-letniej historii firma EIG przeznaczyła ponad 45,9 mld USD na sektor energetyczny w drodze wsparcia ponad 400 projektów lub przedsiębiorstw w 42 krajach na sześciu kontynentach. Do klientów EIG należy wiele wiodących funduszy emerytalnych, firm ubezpieczeniowych, funduszy wieczystych, fundacji i państwowych funduszy majątkowych w USA, Azji i Europie. Siedziba EIG znajduje się w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii), a biura firmy są zlokalizowane w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hongkongu i Seulu.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.


Contacts

Media
FGS Global
Kelly Kimberly / Brandon Messina
+1 212-687-8080
EIG@fgsglobal.com

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej