Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Ranking ubezpieczeń turystycznych styczeń 2024. Najlepsze ubezpieczenie turystyczne

Wakacyjny odpoczynek, zimowy raj narciarski czy fascynujące podróże w trakcie roku – niezależnie od tego, gdzie i kiedy planujesz wyjechać, ubezpieczenie turystyczne stanowi kluczowy element zabezpieczający Twoje podróżnicze doświadczenia.

Ranking ubezpieczeń turystycznych styczeń 2024. Najlepsze ubezpieczenie turystyczne w styczniu 2024! Ubezpiecz się podczas zimowych podróży w kraju i za granicą
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W styczniu 2024 roku przyszedł czas, aby rzucić okiem na najnowsze oferty i ocenić, które ubezpieczenie najlepiej spełni Twoje potrzeby.

Często zwracamy szczególną uwagę na ubezpieczenie turystyczne w okresie letnim, kiedy liczba podróżujących rośnie wraz z ciepłą aurą. Niemniej jednak, ekspertom od podróży jednogłośnie zalecają posiadanie ubezpieczenia przez cały rok. Szczególnie, gdy podróże obejmują aktywności sportowe, takie jak narciarstwo czy snowboard. W artykule przyjrzymy się, dlaczego polisa turystyczna powinna być nieodłącznym elementem naszych podróżniczych planów, a nie tylko letnim dodatkiem.

Dla miłośników zimowych szaleństw, sezon narciarski to czas oczekiwany z utęsknieniem. Pokrycie wydatków związanych z ewentualnymi urazami czy zagubionym sprzętem narciarskim staje się kluczowym elementem planu bezpieczeństwa. W artykule dokładnie przeanalizujemy, jakie oferty ubezpieczeń turystycznych najlepiej chronią entuzjastów zimowych sportów

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego może być wyzwaniem. Wraz z rozwojem rynku, pojawiają się coraz to nowe oferty i opcje. Celem tego rankingu jest zbadanie i porównanie najnowszych polis dostępnych na rynku. Przeanalizujemy zakresy ochrony, warunki umów, a także opinie użytkowników, aby pomóc Wam w świadomym wyborze. 

Reklama

 

Ranking ubezpieczeń turystycznych styczeń 2024

Miejsce I AXA Assistance

Ubezpieczenie turystyczne to kluczowy element planowania podróży, a oferta AXA Partners wyróżnia się bogactwem opcji, dostosowanych do różnych stylów podróżowania. Polisa turystyczna firmy nie tylko gwarantuje wsparcie 24/7, ale także oferuje wysokie limity na koszty leczenia zagranicą, obejmuje choroby przewlekłe oraz posiada klauzulę alkoholową. Elektroniczna polisa w telefonie sprawia, że cały proces jest wyjątkowo prosty i dostępny online, z dodatkowym 10% rabatem dla klientów zakupujących przez internet.

Dostępne są trzy warianty ubezpieczenia: Zdobywca, Podróżnik i Urlopowicz, z różnymi limitami na koszty leczenia i assistance, dostosowanymi do indywidualnych potrzeb podróżujących. Zdobywca, jako najbardziej kompleksowy pakiet, oferuje najwyższy limit na koszty leczenia, pokrycie kosztów transportu medycznego, a także świadczenia z tytułu uszczerbku na zdrowiu i odpowiedzialności cywilnej. Pakiety obejmują także następstwa chorób przewlekłych, ubezpieczenie bagażu, pomoc prawną oraz świadczenia w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu.

Dodatkowo, AXA Partners proponuje elastyczną ofertę dodatkowego ubezpieczenia, obejmującą m.in. sporty wysokiego ryzyka, pracę fizyczną, moto assistance, rezygnację z/przerwanie podróży oraz kontynuację leczenia w Polsce. Wszystko to, w połączeniu z profesjonalnym Centrum Pomocy, czyni ofertę AXA Partners kompleksowym rozwiązaniem dla podróżujących, którzy cenią sobie spokój i bezpieczeństwo w trakcie swoich przygód na całym świecie.

 

Miejsce II Uniqa

Reklama

 

Kluczową cechą oferty UNIQA jest także uwzględnienie ryzyka związanego z pandemią i epidemią bez dodatkowej opłaty. To oznacza, że nie musisz się martwić kosztami leczenia, izolacji czy kwarantanny w przypadku zarażenia się wirusem podczas podróży. To ważne w obecnych czasach, kiedy bezpieczeństwo zdrowotne staje się priorytetem.

Warto podkreślić, że UNIQA nie jest jedynie dostawcą ubezpieczeń. To partner, który oferuje pomoc w języku polskim i angielskim przez całą dobę, dzięki swojemu centrum alarmowemu. Czy potrzebujesz konsultacji medycznej, wsparcia w przypadku utraty bagażu czy informacji o opcjach leczenia w danym kraju - UNIQA jest tam dla ciebie.

Jeśli cenisz sobie dodatkowe korzyści, oferta UNIQA zawiera także promocje dla posiadaczy karty Miles & More, dzięki którym za każdą wydaną złotówkę na ubezpieczenie turystyczne Multitravel naliczane są mile, które można wymienić na bilety lotnicze czy usługi partnerów programu.

Podsumowując, oferta Ubezpieczenia Podróżnego UNIQA to pewność, że w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń podczas podróży nie pozostaniesz sam. To bezpieczeństwo, elastyczność i wsparcie, które pozwolą ci skupić się na cieszeniu się podróżą. Już od 4,20 zł dziennie zabezpiecz swoją podróż i podróżuj bezpiecznie z UNIQA!

Miejsce III TU EUROPA

  • Basic: Koszty leczenia i ratownictwa, NNW, Assistance 24h
  • Comfort: Dodatkowo kwarantanna COVID-19, choroby przewlekłe, OC, ochrona sprzętu, Assistance 24h
  • Premium: Dodatkowo wyższe sumy ubezpieczenia, kwarantanna COVID-19, OC, ochrona sprzętu, Assistance 24h

Cena Ubezpieczenia:

  • Cena dla Europy: od 5,50 zł dziennie za osobę
  • Cena dla pozostałych krajów: od 8,50 zł dziennie za osobę
Reklama

Przy zakupie ubezpieczenia na narty i snowboard, zwróć uwagę na czas rozpoczęcia ochrony poza Polską (po 2 dniach). Warianty Comfort i Premium obejmują także ochronę OC za wyrządzone szkody. W razie urazu na stoku, ITravel pokrywa koszty leczenia, transportu medycznego i akcji ratowniczej.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków

Gdyby doszło do nieszczęśliwego wypadku, otrzymasz nie tylko pokrycie kosztów leczenia, ale także odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

Ochrona sprzętu sportowego

Warianty Comfort i Premium obejmują ochroną Twojego sprzętu sportowego, w tym nart. Bez obaw o uszkodzenia, kradzież czy zgubienie!

Atrakcyjne zniżki

  • 20% dla wyjazdów grupowych (min. 10 osób)
  • 20% dla rodzin (3-6 osób, max 2 osoby dorosłe)
  • 20% dla dzieci i młodzieży do 25 lat
 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Wiktoria Gut

Wiktoria Gut

Redaktor portalu FXMAG


Reklama

Czytaj dalej