Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs bitcoina znów nabiera rozpędu. SEC opóźnia aplikację spot ethereum (ETH) firmy Grayscale

Po burzliwych kilku tygodniach na rynkach kryptowalutowych po zatwierdzeniu bitcoinowych funduszy spot ETF, sytuacja z pewnością nieco się uspokoiła.

 

Kurs bitcoina znów nabiera rozpędu. SEC opóźnia aplikację spot ethereum (ETH) firmy Grayscale
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dzienne wolumeny spot ETF spadły w ubiegłym tygodniu w porównaniu z tygodniem poprzednim. Średnia dzienna dla ubiegłego tygodnia wyniosła 1,53 mld dolarów, podczas gdy dwa tygodnie temu, wyniosły one 2,21 mld dolarów.

Napływy do funduszy spot ETF uległy spowolnieniu. Podczas gdy GBTC odnotowało spadek o około 56 100 BTC z całkowitych zasobów w ciągu ostatniego tygodnia, odpływy funduszy – które niektórzy analitycy wymieniali jako jedną z głównych przyczyn niedawnego spadku cen – również uległy spowolnieniu.

Dzięki temu bitcoin znalazł pewne wsparcie w okolicach poziomu 40 000 dolarów i ponownie zaczął nabierać rozpędu. Obecnie kurs bitcoina na platformie eToro wynosi 42 958 dolarów.

Wkraczając w pracowity tydzień pod względem polityki pieniężnej i publikacji danych gospodarczych, czekamy, aby zobaczyć, czy ceny mogą dalej rosnąć, czy też jest to tylko krótkoterminowy rajd i czeka nas kolejny ruch w dół.

Reklama

 

Nadchodzący tydzień

Oświadczenie FOMC (Federalnego Komitetu Otwartego Rynku) i konferencja prasowa z udziałem prezesa Rezerwy Federalnej, Jerome'a Powella, w środę będą jednymi z tych, które należy obserwować.

Rynki będą poszukiwać wskazówek dotyczących planowanych obniżek stóp procentowych przez FED – pytanie, ile zobaczymy w tym roku oraz kiedy mogą się rozpocząć.

W przeszłości widzieliśmy, że w czasach luźnej polityki pieniężnej, ceny kryptowalut radziły sobie znacznie lepiej. Jeśli środowa konferencja nie spodoba się rynkowi, a FED zasygnalizuje, że będzie dłużej trzymać nogę na hamulcu, możemy być świadkami wyprzedaży. W odwrotnej sytuacji, bardziej optymistyczny język konferencji prasowej może być dla kryptowalut paliwem do wzrostu.

 

Ruchy na rynku

Reklama

Chiliz (CHZ) był jedną z najlepiej radzących sobie kryptowalut w zeszłym tygodniu, zyskując 15 proc. po ogłoszeniu integracji dostawcy portfeli cyfrowych Ramper z siecią Chiliz.

Współpraca ta upraszcza zaangażowanie użytkowników w ekosystem Chiliz i otwiera zdecentralizowany sport i rozrywkę Chiliz dla większej liczby osób.

Obecnie kurs CHZ na platformie eToro wynosi 0,10336 dolarów. 

 

Przyciągające uwagę historie

Ethereum – aktualizacja sieci Dencun otrzymuje daty aktywacji dla ostatecznych sieci testowych

Po pomyślnym uruchomieniu w sieci testowej Goerli, oczekiwana aktualizacja Dencun do Ethereum jest teraz zaplanowana dla dwóch pozostałych sieci testowych, Sepolia i Holesky, odpowiednio 30 stycznia i 7 lutego.

Reklama

Po wdrożeniu aktualizacji Dencun w tych dwóch sieciach testowych, sieć główna Etheruem będzie następna.

Aktualizacja Dencun obejmuje kilka zmian mających na celu zmniejszenie opłat za transakcje "gazowe" (opłaty trafiające do kopaczy kryptowalut, których komputery są wykorzystywane do walidacji bloków transakcji w sieci blockchain Ethereum) oraz zwiększenie skalowalności i wydajności sieci.

 

SEC opóźnia aplikację spot ethereum (ETH) firmy Grayscale

Tydzień po opóźnieniu wniosku Fidelity o spot ethereum ETF, SEC ponownie opóźniła swoją decyzję w sprawie wniosku Grayscale o spot ethereum ETF.

Co ciekawe, SEC zapytała konkretnie, czy mechanizm konsensusu Ethereum proof-of-stake i "koncentracja kontroli lub wpływu przez kilka osób lub podmiotów" mogą wywołać wyjątkowe obawy, aby uczynić fundusz podatnym na oszustwa i manipulacje. 

Reklama

Społeczność kryptowalutowa będzie naprawdę wyczekiwać 23 maja, kiedy to SEC musi wydać ostateczną decyzję o zatwierdzeniu lub odrzuceniu konkurencyjnego wniosku o ETF spot ethereum od VanEck. 

Podobnie jak w przypadku aplikacji ETF na bitcoina, jeśli ETF VanEck zostanie zatwierdzony w maju, prawdopodobne jest, że wszystkie obecne aplikacje spot ethereum zostaną również zatwierdzone w tym samym czasie.

 

Zobacz także: Niezwykła cecha funduszy BTC ETF. „Podnosi koszty i wpłynie na ceny”

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Simon Peters

Simon Peters

Simon Peters jest analitykiem kryptowalut w eToro, ze szczegółową wiedzą na temat rynków i branży krypto. Pełniąc swoją funkcję w eToro, pomaga również klientom z dużym kapitałem w inwestowaniu w kryptowaluty. Simon jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie i posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.

 


Reklama

Czytaj dalej