Reklama
WIG81 264,27-1,11%
WIG202 398,38-1,09%
EUR / PLN4,32+0,08%
USD / PLN3,98-0,11%
CHF / PLN4,50-0,18%
GBP / PLN5,05+0,25%
EUR / USD1,09+0,18%
DAX17 716,17-0,11%
FT-SE7 634,72-0,62%
CAC 407 956,41+0,28%
DJI39 058,56-0,07%
S&P 5005 138,83+0,03%
ROPA BRENT82,81-0,71%
ROPA WTI78,83-0,23%
ZŁOTO2 117,29+1,66%
SREBRO23,77+2,77%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Jak Zacząć Korzystać z Binance Smart Chain (BSC)? Poradnik krok po kroku

Binance | 14:47 13 grudzień 2022

Jak Zacząć Korzystać z Binance Smart Chain (BSC)? Poradnik krok po kroku | FXMAG INWESTOR
Materiał partnera
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin

BNB Smart Chain (BSC) notuje eksplozję aktywności. Począwszy od wymiany tokenów po zdecentralizowane rynki pieniężne i urocze NFT, istnieje na nim wiele opcji zarabiania lub po prostu dobrej zabawy.

Ale czego potrzebujesz, aby zacząć i jak to zrobić? Omówimy to wszystko w tym artykule. 

 

Wprowadzenie

Po pierwsze, jeśli chcesz zapoznać się z technologią stojącą za BSC, zapoznaj się z Wprowadzeniem do Smart Chain BNB (BSC)

Reklama

Artykuł ten omawia mechanizm blockchainu, natomiast z tego wpisu w praktyczny sposób dowiesz się, jak zacząć korzystać z BNB Smart Chain. Także zacznijmy.

 

Portfele BNB Smart Chain (BSC)

Po pierwsze, będziesz potrzebować portfela do interakcji z aplikacjami na BSC. Dobrą wiadomością jest to, że masz kilka opcji do wyboru.

Warto pamiętać, że nie jest to wyczerpująca lista. Oprócz wymienionych poniżej możesz również używać Math Wallet, Ledger, TokenPocket, Bitkeep, ONTO, Safepal i Arkane.

MetaMask

Być może kojarzysz już MetaMaska. Jeśli nie, nie martw się, mamy coś dla ciebie – a konkretniej przewodnik Jak Korzystać z MetaMask

Reklama

Ale czekaj, czy MetaMask nie jest portfelem Ethereum? Jest, ale w rzeczywistości dość łatwo jest podłączyć go do BSC. W ten sposób, możesz używać znajomego dla Ciebie interfejsu podczas interakcji z BSC. 

Jak podłączyć MetaMask do BSC? Mamy na ten temat szczegółowy przewodnik, więc zachęcamy do zapoznania się z nim tutaj.

Trust Wallet

Niektóre aplikacje dApps, takie jak PancakeSwap, umożliwiają łączenie się za pomocą Portfela Trust.

Portfel Trust to jeden z najłatwiejszych w obsłudze portfeli mobilnych, więc jeśli chcesz korzystać z BSC z własnej kieszeni, jest to jedna z najlepszych opcji.

Portfel Binance Chain

Portfel Binance Chain to kolejna opcja dostępna dla niektórych aplikacji w BSC. Możesz go pobrać jako rozszerzenie przeglądarki dla Chrome, Firefox i Brave. Jest łatwy w użyciu i ma zgrabny interfejs użytkownika.

Reklama

 

Jak zdobyć krypto do BNB Smart Chain (BSC)

Tak więc wyboru można dokonać z pośród wielu portfeli, jednak tu pada pytanie, jak przelać środki do sieci?Możemy wypłacić pieniądze z naszego konta Binance lub skorzystać z Binance Bridge.

Zanim jednak przejdziemy dalej, ważne jest, aby wyjaśnić pewne podstawy koncepcyjne.

BNB Smart Chain obsługuje standard tokenów BEP-20, podczas gdy Binance Chain, dom Binance DEX, obsługuje standard tokenów BEP-2. Jeśli chcesz handlować na Binance DEX, musisz użyć tokenów BEP-2, natomiast jeśli chcesz korzystać z dApps na BSC, będziesz potrzebować tokenów BEP-20.

 

Wypłacanie z Binance

Reklama

Są duże szanse, że jeśli to czytasz, masz już konto na Binance. Najłatwiejszą opcją może być po prostu wypłata z konta Binance do portfela BSC.

Tylko pamiętaj, aby wybrać BNB Smart Chain (BEP-20) podczas wypłacania środków do zewnętrznego portfela.

Jak Zacząć Korzystać z Binance Smart Chain (BSC)? Poradnik krok po kroku - 1

Jak Zacząć Korzystać z Binance Smart Chain (BSC)? Poradnik krok po kroku - 1

Binance Bridge

Innym świetnym sposobem na wprowadzenie aktywów do BSC jest użycie Binance Bridge.

Jak Zacząć Korzystać z Binance Smart Chain (BSC)? Poradnik krok po kroku - 2

Jak Zacząć Korzystać z Binance Smart Chain (BSC)? Poradnik krok po kroku - 2

Reklama

Możesz wybrać wiele największych blockchainów, takich jak Ethereum lub TRON, i przekonwertować ich natywne tokeny na tokeny wrapowane w BSC. Most działa w obu kierunkach. Możesz monitorować rezerwę w łańcuchu, która zapewnia, że tokeny wrapowane w BSC są wystarczająco zabezpieczone tokenami natywnymi tutaj: Proof of Assets.

Jeśli wydaje Ci się, że jest to Twój preferowany sposób dostarczania aktywów do BSC, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po Binance Bridge.

BNB Smart Chain (BSC) dApps

Więc, mamy teraz portfel i przesłaliśmy do niego trochę środków. Co możemy zrobić z naszymi magicznymi pieniędzmi internetowymi? Rzućmy okiem na niektóre z najpopularniejszych zdecentralizowanych aplikacji na BSC.

I nie zapominaj, że to tylko kilka z największych. Cały czas pojawiają się nowe i ekscytujące aplikacje dApps. Można je śledzić na DefiStation, DappRadar lub Math dApp Store.

PancakeSwap

PancakeSwap to numer jeden zautomatyzowany animator rynku (AMM) na BNB Smart Chain.

Reklama

Jak Zacząć Korzystać z Binance Smart Chain (BSC)? Poradnik krok po kroku - 3

Jak Zacząć Korzystać z Binance Smart Chain (BSC)? Poradnik krok po kroku - 3

Podobnie jak w przypadku Uniswap lub SushiSwap, możesz dokonywać zamiany tokenów na tokeny BEP-20 na PancakeSwap.

Możesz również uzyskać dochód pasywny, zapewniając płynność jednej (lub większej liczbie) puli płynności. Po prostu bądź świadomy nietrwałej straty przed wpłatą.

Chociaż AMM jest podstawą PancakeSwap, możesz zrobić z nim o wiele więcej. Możesz także brać udział w loterii, wygrywać NFT, brać udział w sprzedaży tokenów, rywalizować o miejsca w tabeli liderów i nie tylko!

Jeśli jesteś zainteresowany, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem na temat PancakeSwap.

Wenus

Reklama

Wenus to protokół udzielania pożyczki podobny do Compound lub Aave na Ethereum. To zdecentralizowany rynek pieniężny, na którym możesz pożyczać tokeny BEP-20 z algorytmicznie ustalonymi stopami procentowymi.

Masz jakieś niezagospodarowane fundusze? Wenus może być opcją zarobienia na nich odsetek lub wykorzystania ich jako zabezpieczenia pożyczki, aby uczestniczyć w yield farmingu.

Wenus obsługuje także zdecentralizowany stablecoin VAI, który jest wspierany przez koszyk krypto aktywów. W ten sposób, możesz myśleć o Wenus jako hybrydzie Compound i MakerDAO na BSC.

Autofarm

Autofarm to agregator plonów na BSC. Możesz myśleć o nim jako podobnym do yearn na Ethereum. Automatycznie próbuje znaleźć najbardziej optymalny sposób zarabiania na Twoich depozytach.

BurgerSwap

BurgerSwap jest również popularnym AMM na BSC. Możesz dokonywać zamiany tokenów BEP-20 i zapewniać płynność.

Protokół Spartan

Reklama

Protokół Spartan to syntetyczny protokół aktywów na BSC. Pozwala użytkownikom tworzyć pule płynności dla tokenów BEP-20 – podobnie jak wiele innych AMM. 

Ma jednak na celu umożliwienie w przyszłości znacznie więcej, tak jak tworzenie aktywów syntetycznych zabezpieczonych pulami płynności, a także pożyczanie i derywatywy on-chain.

Cream

Cream to popularny protokół pożyczania na Ethereum, który jest również wdrażany na BSC. Możesz pożyczyć i pożyczać tokeny BEP-20.

 

Jak śledzić wskaźniki BNB Smart Chain (BSC)

Tak więc teraz mamy prawie wszystko, aby zacząć. Ale jak będziemy śledzić naszą aktywność na BSC? Cóż, BscScan to najlepsze miejsce.

Reklama

Jeśli w ogóle byłeś(-aś) zaangażowany(-a) z DeFi, strona ta może wyglądać nieco znajomo. Wygląda bardzo podobnie do EtherScan – to dlatego, że jest stworzona przez ten sam zespół, który wyprodukował EtherScan.

Więc kiedy już znajdziesz swoje adresy, na co jeszcze powinieneś(-naś) zwracać uwagę? Istnieje kilka przydatnych wskaźników, które śledzą bieżącą aktywność na BSC, a zebraliśmy je w tym artykule: 6 Wskaźników BNB Smart Chain (BSC), Które Powinieneś(-naś) Znać.

 

Przemyślenia końcowe

BNB Smart Chain odnotował znaczny rozwój i aktywność użytkowników, a w przyszłości będzie się tylko zwiększać. 

Jeśli interesuje Cię DeFi, może warto się mu przyjrzeć. Gdzie jest najlepsze miejsce aby to zrobić? Śledź Społeczność BNB Chain na Twitterze, aby otrzymywać najnowsze informacje o BSC.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej