Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dlaczego kryptowaluty najlepiej przechowywać na giełdzie kryptowalut?

|
selectedselectedselected
Dlaczego kryptowaluty najlepiej przechowywać na giełdzie kryptowalut?
pixabay.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Zainteresowanie branżą kryptowalutową rośnie z każdym dniem. Waluty cyfrowe są wykorzystywane jako narzędzie inwestycyjne oraz środek płatniczy. W artykule odpowiadamy na pytanie – dlaczego kryptowaluty najlepiej przechowywać na giełdzie kryptowalut?

 

 

Majątki inwestorów zbudowane na fali sukcesu bitcoina czy ethereum rozbudziły wyobraźnię wielu początkujących graczy giełdowych. Jednocześnie handel kryptowalutami w Polsce stał się wstępem do wdrożenia możliwości płacenia BTC w rozmaitych miejscach – zarówno sklepach internetowych, jak i stacjonarnych lokalach usługowych. Przed osobami, które dopiero zaczynają przygodę z krypto stoi jednak wiele wyzwań i decyzji do podjęcia.

Reklama

Początkujący inwestorzy oraz gracze giełdowi, którzy dotąd inwestowali w spółki akcyjne i chcą rozpocząć lokowanie kapitału w kryptowaluty, muszą wybrać sposób na przechowywanie swoich kryptoaktywów. Wiele dostępnych metod – portfele wirtualne i sprzętowe czy polska giełda kryptowalut – sprawia, że łatwo podjąć błędną decyzję. Właśnie dlatego w artykule opowiadamy, gdzie kupić i przechowywać kryptowaluty.

Jak można przechowywać kryptowaluty?

Osoby rozpoczynające przygodę z rynkiem kryptowalutowym powinny wiedzieć, jak można przechowywać kryptowaluty. Jakie sposoby na przechowywanie walut cyfrowych są obecnie dostępne dla ich użytkowników?

  • Portfele wirtualne – stanowią one cyfrowe nośniki kryptowalut, które najczęściej są realizowane w formie usługi informatycznej – programu komputerowego lub aplikacji mobilnej (np. Kanga Wallet). Umożliwiają przechowywanie kluczy publicznych i prywatnych, niezbędnych do realizacji transakcji.
  • Portfele sprzętowe – stanowią analogię do portfeli wirtualnych z tą różnicą, że przybierają formę fizycznych urządzeń – zazwyczaj przypominających pendrive. Przechowują one informacje o kluczach prywatnych i publicznych, dzięki którym możliwe jest wykonywanie operacji w technologii Blockchain.
  • Bezpieczna giełda kryptowalut – jeden z niedocenianych, a naszym zdaniem jeden z najbezpieczniejszych sposobów na przechowywanie bitcoina, ethereum czy innych coinów. Przykładem takiego serwisu jest polska giełda kryptowalut Kanga Exchange, która oferuje również szerokie możliwości budowania dochodu pasywnego.

Jak wspomnieliśmy wyżej – korzystanie z giełdy kryptowalutowej to według nas jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych sposobów na przechowywanie kryptowalut. W dalszej części artykułu szerzej omawiamy zalety tej metody.

 

Reklama

 

Przechowywanie kryptowalut na giełdzie kryptowalutowej pozwala na uzyskanie dochodu pasywnego

Jedną z wielu korzyści wynikających z wyboru serwisu giełdowego jest fakt, iż przechowywanie kryptowalut na giełdzie kryptowalutowej pozwala na uzyskanie dochodu pasywnego. Nowoczesne platformy udostępniają użytkownikom możliwość korzystania z mechanizmów stake’owania (ang. Proof of Stake). Za przechowywanie kryptowalut na koncie PoS użytkownicy dostają codziennie odpowiednią ilość nagrody w postaci tokenów. Jednocześnie, dzięki programom afiliacyjnym, mogą oni brać czynny udział w pozyskiwaniu nowych klientów w zamian za prowizję.

Kryptowaluty przechowywane na giełdzie kryptowalut są bezpieczne

Kolejnym pozytywnym aspektem korzystania z platformy giełdowej jest fakt, iż kryptowaluty przechowywane na giełdzie kryptowalut są bezpieczne. Wbrew opiniom, które można znaleźć w Internecie, profesjonalna giełda kryptowalutowa (np. polska Kanga Exchange) stanowi skuteczne zabezpieczenie naszych kryptoaktywów. Oczywiście podstawowym warunkiem zapewnienia bezpieczeństwa jest wybór odpowiedniego serwisu.

Jak wybrać odpowiednią giełdę kryptowalut?

Decydując się na wybór platformy kryptowalutowej, należy wiedzieć, jak wybrać odpowiednią giełdę kryptowalut. Na jakie czynniki zwrócić uwagę?

  1. Wysoki poziom bezpieczeństwa – przede wszystkim należy ocenić poziom zaufania użytkowników do danej platformy. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie opinie – zarówno negatywne, jak i pozytywne – mogą być wiarygodne. Sprawdźmy też, czy giełda jest zarejestrowana w Unii Europejskiej, czy w kraju, w którym przepisy są wybitne liberalne.
  2. Szybkość realizacji transakcji – nawet najlepsza giełda kryptowalut będzie bezużyteczna, jeżeli prędkość operacji obniży nasze możliwości inwestycyjne. Wybierzmy platformę, która gwarantuje krótki czas realizacji transakcji przez cały tydzień – najlepiej przez 24 godziny na dobę – bez skomplikowanych procedur.
  3. Bogata oferta kryptowalut – rozważając wybór giełdy, umożliwiającej handel kryptowalutami w Polsce, zwróćmy też uwagę na to, jak rozbudowana jest jej oferta. Atutem platformy będzie dostępność rozmaitych kryptoaktywów, a także dostępność tokenów nieruchomości czy użytkowych.
  4. Posiadanie własnego stablecoina – możliwość zakupu i sprzedaży waluty cyfrowej, której kurs jest skorelowany z wartością waluty fiducjarnej, dobrze świadczy o bezpieczeństwie giełdy kryptowalut. Przykładem takiej waluty jest oPLN (omega złotówka). W ofercie giełdy kryptowalutowej Kanga Exchange znajdziemy jeszcze inne stablecoiny, takie jak oEUR, oGBP, oUSD, USDC oraz oAED.
  5. Wiele opcji kontaktu – nierzadko początkujący użytkownicy platform giełdowych mają wiele pytań. Dobrze, jeśli nie pozostaną one bez odpowiedzi. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na możliwości kontaktu z giełdą kryptowalut w języku polskim w wielu kanałach: e-mail, telefon, Facebook czy Telegram.

Czynnikiem, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, jest również dostępność rozbudowanych mechanizmów generowania dochodu pasywnego, np. wymienione wcześniej konto do stake’owania kryptowalut.

Reklama

 

 

Giełda kryptowalut Kanga Exchange – bezpieczna giełda z mechanizmami dochodu pasywnego

Wiemy już, dlaczego warto przechowywać kryptowaluty na giełdzie kryptowalutowej. Wybór odpowiedniej platformy pozwoli nam na bezpieczne dokonywanie transakcji z użyciem walut cyfrowych. Dobry serwis zapewni kontakt w wielu kanałach, możliwość generowania dochodu pasywnego oraz szeroką ofertę kryptoaktywów i stablecoinów. Jeżeli planujesz sprzedaż i zakup kryptowalut albo inwestycję na rynku krypto, załóż konto w zaufanym serwisie kryptowalutowym. Wybierz giełdę kryptowalut Kanga Exchange i ciesz się bezpieczeństwem oraz jakością działania!

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej