Reklama
WIG80 895,90-0,45%
WIG202 380,80-0,73%
EUR / PLN4,32+0,04%
USD / PLN3,98+0,08%
CHF / PLN4,50-0,01%
GBP / PLN5,05-0,04%
EUR / USD1,09-0,06%
DAX17 686,85-0,17%
FT-SE7 613,91-0,35%
CAC 407 951,09-0,07%
DJI38 989,83-0,25%
S&P 5005 130,95-0,12%
ROPA BRENT82,54-0,30%
ROPA WTI78,34-0,53%
ZŁOTO2 119,17+0,23%
SREBRO23,93+0,13%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Czy dark web porzuca Bitcoina?

Julia Zagórska | 13:20 14 grudzień 2021

Czy dark web porzuca Bitcoina? | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin

Dark web nie jest dla każdego, ale być może będziesz chciał poznać jego część. W przeciwieństwie do zwykłych platform internetowych, dark web składa się z wielu warstw szyfrowania, aby zabezpieczyć wymianę informacji. Sieć Tor jest podstawową technologią dark webu, z kolekcją ukrytych stron internetowych, niedostępnych dla zwykłych przeglądarek. Ponadto, platformy te nie są indeksowane przez standardowe wyszukiwarki, co pozwala użytkownikom na anonimowe przeglądanie stron. 

Wyjątkowa prywatność i anonimowość dark webu sprawiły, że stała się ona stale rozwijającym się rynkiem, z dala od wścibskich oczu rządów. Mimo że dark web kojarzy się z działalnością przestępczą, na platformie dostępnych jest wiele prawdziwych produktów i usług. Obecnie kilka stron na dark webie, ułatwiających elektroniczny handel i transakcje Bitcoin, stały się podstawową walutą do zakupu towarów i usług na tych platformach.

 

Dlaczego użytkownicy używają Bitcoina na dark webie 

Chociaż niektóre badania wykazały, że wielu użytkowników dark webu porzuca Bitcoina na rzecz innych kryptowalut, istnieje wiele powodów, dla których ten pierwszy nadal będzie królował. Poniżej przedstawiamy główne powody, dla których większość ludzi będzie nadal używać Bitcoina na dark webie. 

Wczesne zastosowanie 

Reklama

Dziś świat ma kilka walut cyfrowych i spodziewamy się, że liczba ta wzrośnie z upływem czasu, gdy kryptowaluty staną się bardziej popularne. Jednak większość z nich to klony Bitcoina. Bitcoin już płacił za towary i usługi na dark webie długo przed tym, jak większość ludzi wiedziała o jego istnieniu. To dało Bitcoinowi znaczną przewagę nad innymi kryptowalutami, wzmacniając jego pozycję na dark webie i mainstreamowych platformach e-commerce. 

Większe bezpieczeństwo 

Dark web jest niedostępny dla zwykłych przeglądarek i zabezpieczony za pomocą szyfrowania. Być może jest to główny powód, dla którego przestępcy wykorzystują go do przeprowadzania transakcji z dala od wścibskich oczu społeczeństwa i władz rządowych. Bitcoin również działa na podobnej zasadzie, zabezpieczając informacje o użytkownikach i dane transakcji na blockchainie. Podobnie jak sieć Tor, która wspiera dark web, technologia blockchain również wykorzystuje szyfrowanie do zabezpieczenia transakcji Bitcoin. Jednak blockchain jest bardziej bezpieczny, ponieważ zatwierdza dane w ciągu bloków, prawie niemożliwe do naruszenia. Poza tym użytkownicy Bitcoin mają unikalne klucze prywatne, aby uzyskać dostęp do swoich portfeli, stąd większe bezpieczeństwo. 

Anonimowość

Anonimowość jest zaletą dark webu, która pozwala ludziom na przeprowadzanie transakcji bez ujawniania swojej tożsamości. Chociaż niektórzy mogą twierdzić, że zachęca to do działalności przestępczej, badania wykazały, że globalny handel na dark webie w ogóle nie równa się ze skalą światowego nielegalnego handlu. Podobnie jak dark web, Bitcoin również pozwala użytkownikom na anonimowe transakcje. Poza tym transakcje są nie do wyśledzenia. 

Reklama

Rosnąca wartość 

W ostatnich miesiącach cena Bitcoina nadal rosła, co jeszcze bardziej zwiększyło jego popularność i zastosowanie na większą skalę. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina zbliża się obecnie do 1 biliona dolarów i pozostaje najbardziej wartościową kryptowalutą. Kilka platform e-commerce na dark webie odnotowało wzrost wolumenu obrotu Bitcoinem z powodu jego rosnącej wartości. Platformy te są niedostępne za pośrednictwem zwykłych przeglądarek, ale działają tak samo jak zwykłe platformy do handlu kryptowalutami, takie jak bitcoinsup.pl, pozwalając użytkownikom kupować i sprzedawać Bitcoiny za gotówkę lub inne kryptowaluty. Na dark webie znajduje się również kilka kasyn online, w których ludzie mogą obstawiać i grać za pomocą Bitcoinów. 

Niektóre platformy medialne donoszą, że wielu użytkowników dark webu porzuca Bitcoina na rzecz innych nowych kryptowalut. Są to jednak tylko plotki i taktyki stosowane przez twórców kryptowalut, aby przyciągnąć nowych użytkowników i szybko zdobyć popularność. Bitcoin jest najpopularniejszą na świecie walutą cyfrową, która gwarantuje bezpieczne, szybkie i tanie, międzynarodowe transfery pieniężne. Jest to również obecnie cenna waluta cyfrowa, która napędza rozwój biznesu kryptowalutowego.

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej