Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Zysk Meta

Meta Platforms opublikowała wyniki za IV kwartał ubiegłego roku oraz cały 2022. W handlu posesyjnym kurs właściciela Facebooka rośnie o ponad 18%. Zysk na akcję w IVQ wyniósł 1,76 USD wobec oczekiwanych 2,23 USD. Przychody osiągnęły wartość 32,17 mld USD (rynek oczekiwał 31,69 mld USD). Rynek euforycznie przyjął przede wszystkim rozszerzenie skupu akcji własnych aż o 40 mld USD.

Zobacz też: Tesla - wyniki finansowe za IV kwartał 2022 i cały 2022 rok

 

Jak zachowuje się kurs Meta Platforms po ogłoszeniu wyników finansowych?

W handlu posesyjnym Meta Platforms zyskuje już ponad 18%. Jutrzejsze otwarcie sesji na giełdzie w USA będzie niezwykle emocjonujące. 

 

Reklama

 

Czy jest szansa na długoterminową poprawę wyników finansowych właściciela Facebooka?

Według oczekiwań analityków dopiero druga połowa 2023 roku może przynieść poprawę sytuacji spółek, które czerpią największe korzyści z reklam. Według Refinitiv w I kwartale 2023 roku ma nastąpić kolejny spadek wyników finansowych Meta. To efekt potencjalnych cięć budżetów reklamowych. 

Warto odnotować, że wydatki na reklamę w 2023 roku mają wzrosnąć o 3,3%, co jest najniższym szacowanym wzrostem od ostatnich 5 lat. Co więcej aż 2/3 reklamodawców uwzględnia recesję w budżecie, tym samym oczekując niższej konsumpcji. 

Zobacz też: Wyniki finansowe Pfizer za 2022 rok – szczepionki na koronawirusa wciąż stanowią motor wzrost

 

Jak wypadały wyniki Meta Platforms w porównaniu do oczekiwań?

Reklama

Z ostatnich 4 kwartałów tylko w jednym przypadku wyniki finansowe zaskoczyły pozytywnie. Mowa o I kwartale 2022 roku. Wtedy zysk na akcję okazał się być wyższy od przewidywań o ponad 8% i osiągnął wartość 2,72 dolara na akcje. II kwartał i III kwartał 2022 roku to już wyniki znacznie gorsze. W szczególności dane za przedostatni kwartał nie napawały optymizmem, bo rozbieżność w porównaniu do rynkowych oczekiwań osiągnęła wartość -11,32%. 

Oczekiwany i osiągnięty zysk na akcje

Oczekiwany i osiągnięty zysk na akcje
Wykres oczekiwań zysku przypadającego na pojedynczą akcje Meta Platforms. Tendencja spadkowa powinna zakończyć się w I kwartale 2023 roku

 

Jak radził sobie właściciela Facebooka przed ogłoszeniem wyników?

Przed publikacją wyników kwartalnych kurs Meta Platforma swoim zachowaniem nie odbiegał od najważniejszych technologicznych spółek. Momentami wzrosty sięgały 3% pomimo tego, że otwarcie środowej sesji nie było udane. Cena otwarcia wyniosła 147.87 USD, natomiast w trakcie trwania dziennych zmagań kurs dynamicznie przełamał barierę 150 dolarów. Tym samym cena bardzo mocno zbliżyła się do ważnego horyzontalnego poziomu 155 USD. Odbicie od dna (4.11.2022) przekroczyło poziom 70%. 

Zobacz też: UWAGA! McDonald’s ostrzega przed presją inflacyjną

 

Czytaj więcej