• Odbierz prezent
Instrument Zmiana Kurs Czas Cena otwarcia Cena max. Cena min.
FACEBOOK 0% 140.52 21:59 140.52 142.11 139.09
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/FB/

Co to jest Facebook

Facebook to amerykańska spółka z siedzibą w Menlo Park, będąca właścicielem największego serwisu społecznościowego na świecie za pomocą którego użytkownicy m.in. dzielą się wiadomościami, udostępniają zdjęcia, a także tworzą grupy i wydarzenia. Liczba użytkowników Facebooka w czerwcu 2017 roku przekroczyła 2 miliardy. Kapitalizacja spółki obecnie wynosi ponad 530 miliardów dolarów, co daje facebookowi  miejsce w pierwszej 10 największych spółek świata.  

Kiedy powstał Facebook

Facebook wystartował 4 lutego 2004 roku na Uniwersytecie Harvarda, a jednym z głównych autorów projektu jest Mark Zuckerberg. Początkowo serwis przeznaczony był dla studentów oraz uczniów szkół średnich, z czasem rozrósł się do takich rozmiarów, że obecnie trudno znaleźć osobę, która nie miałaby swojego konta na portalu.

W 2008 roku 23-letni założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, został najmłodszym miliarderem świata, a już w 2009 roku projekt przestał przynosić straty i zaczął w całości pokrywać swoje koszty i inwestycje w serwery.

Spółka po raz pierwszy pojawiła się na amerykańskiej giełdzie NASDAQ 18 maja 2012 roku i stała się najwyżej wycenianą w dniu debiutu spółką giełdową w historii. Ceny akcji były mocno przewartościowane ze względu na zbyt duże oczekiwania inwestorów w stosunku do realnych możliwości serwisu.

Gdzie kupić akcje facebooka

Jeżeli chcesz dokonywać transakcji bezpośrednio na akcjach Facebooka to konieczne do tego jest posiadanie konta maklerskiego. Konto powinno być założone u jednego z amerykańskich domów maklerskich albo instytucji finansowej, która taki handel umożliwia. Polscy inwestorzy mogą czerpać korzyści z handlu na akcjach Facebooka poprzez handel na instrumentach pochodnych takich jak CFD (tzw. kontrakty różnicowe). Pamiętaj o tym, że handel na instrumentach CFD obarczony jest dźwignią finansową i nie musisz posiadać kapitału na pokrycie całej pozycji. Przed otwarciem pozycji na akcjach Facebooka koniecznie sprawdź historyczne notowania.

Nie wiesz co może się wydarzyć na akcjach Facebooka? Przejdź bezpłatny kurs Analizy Technicznej, która na podstawie analizy historycznych notowań Facebooka prognozuje przyszłe zmiany cenowe kursu akcji.

Ile akcji Facebooka ma Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg jest właścicielem ponad 400 milionów akcji Facebooka co stanowi około 20% wszystkich akcji tej spółki.

Lubisz nasze publikacje? Polub nasz fanpage

Jeżeli jesteś zadowolony z tego co robimy, możesz się nam odwdzięczyć dając like'a.

Zamknij

Koszyk