O godz. 10:00 wtorkowy kalendarz otwierają publikacje GUS za październik. Jesteśmy bardziej optymistyczni w porównaniu do rynku jeżeli chodzi o dynamikę produkcji przemysłowej (nasza prog. 2,4% r/r, kons. 1,6% r/r). Poza koniunkturą w przemyśle poznamy również odczyty dotyczące zmiany zatrudnienia (nasza prog. 0,1% r/r, kons. 0,0% r/r) oraz dynamiki wynagrodzeń w przedsiębiorstwach (nasza prog. 11,9, kons. 11,8% r/r). W przypadku inflacji PPI spodziewamy się nieco płytszej niż rynek deflacji (nasza prog. -3,0% r/r, kons. -3,5% r/r). Po południu zza Oceanu napłyną dane sprzedaży domów na rynku wtórnym za ub. m. (kons. 3,9 mln SAAR).
Przez większość część wczorajszych notowań dochodowość amerykańskich obligacji delikatnie rosła (o ok. 2-5 pb. na całej długości krzywej). Sytuacja zmieniła się po publikacji wyników aukcji 20-letniego długu. W godzinie przed ogłoszeniem rezultatu sprzedaży rentowność tego tenora wahała się w przedziale 4,80-4,82%. Dochodowość podczas aukcji wypadła na poziomie 4,78%, co należy uznać za sygnał dobrych nastrojów na FI. Jednocześnie popyt w grupie „indirect bidders” (proxy uczestnictwa zagranicznych banków centralnych) był najsilniejszy od czerwca br. W przypadku wskaźnika bid-to-cover był on zbliżony do wielomiesięcznej średniej i poprzedniej aukcji (2,58). Po aukcji środek oraz długi koniec UST przesunął się o ok. 5 pb. w dół.
Ostatecznie zmiana rentowności na głównych węzłach Treasuries wyniosła +1, -2 oraz -2 pb. do odpowiednio 4,89% (2Y), 4,42% (10Y) oraz 4,57% (30Y). W przypadku Bunda osłabienie krótkiego końca było większe niż za Oceanem, ale ogólnie se