Reklama
Kurs euro:  4.33
Kurs dolara:  4.03
Kurs funta:  5.11
Kurs franka:  4.52
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100
Kurs euro:  4.33
Kurs dolara:  4.03
Kurs funta:  5.11
Kurs franka:  4.52
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

srebro inwestycyjne

Największy polski portal aukcyjny Allegro po ponad pięciu latach zmienia swój regulamin, tym samym pozwalając na wystawianie ofert produktów inwestycyjnych, takich jak kamienie, czy metale szlachetne. Dotychczas wystawianie takich przedmiotów było zakazane, a złoto inwestycyjne na Allegro można było kupić wyłącznie za pośrednictwem oficjalnego konta Mennicy Polskiej.

Srebro inwestycyjne

Allegro w ramach zmiany regulaminu przedmiotów dopuszczonych do wystawiania w serwisie pozwoli na umieszczanie ofert takich produktów inwestycyjnych jak złoto, srebro, platyna, czy diamenty. Zmiana wejdzie w życie 17 marca 2020 r.

Sprzedawcy, którzy zdecydują się na wystawienie produktów inwestycyjnych na Allegro będą musieli zgodzić się na opóznienie wypłat środków z Allegro Finanse, co ma ochronić klientów przed kupnem m.in. podrabianych lub niepełnowartościowych przedmiotów. Oprócz tego, sprzedający będą zobowiązani do wysyłki przedmiotu w ciągu doby.

Reklama

 

Metale i kamienie szlachetne zostały wpisane na listę produktów zakazanych na Allegro w 2013 r. W marcu 2018 r. Allegro podpisało umowę z Mennicą Polską, na mocy której mogła ona wystawiać swoje oferty monet, sztabek złota, czy srebra.

 

Obecnie na Allegro nie można wystawiać produktów inwestycyjnych związanych z kryptowalutami i cyfrowymi tokenami, udziałów w spółkach, akcji, obligacji, czy certyfikatów inwestycyjnych. Zakazane jest również wystawianie ofert systemów inwestycji giełdowych.

URL Artykułu

Reklama

 

Czytaj więcej