Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

sekrety bitcoina

Handel w Azji przebiegał w pozytywnych nastrojach, pomimo negatywnego wydźwięku sesji w USA. We wtorek rano wyraźnie traci dolar, a na rynek surowców wraca optymizm.

 • W poniedziałek akcje na Wall Street taniały przy rosnących rentownościach papierów skarbowych. W swoim wystąpieniu wiceszef Fed Clarida próbował przekonać inwestorów, że fatalne odczyty NFP za kwiecień wskazują na konieczność utrzymywania akomodacyjnej polityki pieniężnej. Słowa przeszły jednak przez rynek bez echa. We wtorek rano rentowności amerykańskich 10-latek znajdują się na poziomie 1,64 proc.
 • Wall Street kończyło dzień pod kreską. Dow Jones stracił 0,16 proc., S&P500 spadał o 0,25 proc., a notowania technologicznego indeksu Nasdaq100 cofnęły się o 0,38 proc.
 • Informacja o planowanej fuzji Discovery oraz części biznesu AT&T wywołała dużą zmienność na tych walorach. Początkowo akcje DISCA.US drożały o ponad 8 proc., aby dzień zakończyć około 5 proc. poniżej poziomów odniesienia.
 • Rynki azjatyckie dały więcej powodów do optymizmu. Główne benchmarki postawiły opór sprzedającym i kończyły dzień na wyraźnym plusie. Japoński Nikkei225 dodał 2,24 proc., a notowania Hang Seng rosły o 1,15 proc. Powyżej poziomów odniesienia dzień kończył również Shanghai Composite, który rósł o 0,1 proc.
 • Futures na niemiecki indeks DAX30 zwiastuje pozytywny start notowań.
 • Na FX wyraźnie traci dolar, który we wtorek rano jest najsłabszą walutą w przestrzeni G10. EUR/USD znajduje się przy 1,2165, a GBP/USD rośnie do 1,4170.
 • Inwestorzy wykazują duży apetyt na waluty z antypodów. Aussie rośnie do 0,7790, a kivi umacnia się do 0,7235.
 • Nieco silniejszy jest złoty, który traci jedynie względem funta szterlinga. EUR/PLN znajduje się przy 4,5290.
 • Ceny kontraktów na ropę naftową zwyżkują, a na wykresie ropy WTI obserwujemy test ważnego oporu. Baryłka surowca kosztuje około 66,4 USD. Ropa spod znaku Brent wyceniana jest przez rynek na 69,8 USD.
 • Silne jest złoto, które wyłamało się górą z formacji klina i kontynuuje wędrówkę na północ. Uncja kruszcu kosztuje około 1870 USD.
 • Domykanie zleceń obronnych ustawionych przy szczytach ze stycznia pomaga w odbiciu bitcoina. Kurs BTC/USD odbija skromnie o około 0,7 proc

TMS Starter - m.in. wyraźne straty dolara na FX, zwyżka cen ropy, siła kursu złota oraz odbicie na bitcoinie - 1

TMS Starter - m.in. wyraźne straty dolara na FX, zwyżka cen ropy, siła kursu złota oraz odbicie na bitcoinie - 1

Notowania instrumentu OILWTI, interwał: H4, źródło: TMS Brokers

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Czytaj więcej