Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kurs euro pzp

Pozostajemy konsekwentni w swoich oczekiwaniach dotyczących umocnienia złotego. Zadecydują o tym – poza globalnym wzrostem apetytu na ryzyko – nasilające się oczekiwania na szybsze od oficjalnego przekazu Rady Polityki Pieniężnej podwyżki stóp procentowych.

Najnowszym źródłem nasilenia trendów reflacyjnych są dzisiejszej nadspodziewanie dobre dane dotyczące PKB w Polsce w pierwszych trzech miesiącach tego roku oraz prawdopodobne jutrzejsze przyspieszenie inflacji CPI. Wiele wyjaśnić może się już dzisiaj, gdy Narodowy Bank Polski opublikuje harmonogram operacji skupu długu w czerwcu.

W sytuacji, gdyby bank ograniczył ilość przetargów skupu mogłoby to być sygnałem zmniejszenia agresywności NBP jako preludium do zacieśniania polityki pieniężnej w drugiej połowie roku.

Podsumowując uważamy, iż kurs EUR/PLN, który obecnie walczy o przełamanie bariery

Co z dolarem? USDPLN

Reklama

Nasze oczekiwania co do zniżki kursu EUR/PLN nie są zbyt agresywne w tym tygodniu, stąd o zachowaniu pary USD/PLN decydować powinny ruchy eurodolara. Te natomiast mogą pozostawać dość zmienne zważywszy na liczne potencjalne impulsy. Za punkt równowagi wyceny złotego do dolara w najbliższych dniach przyjmujemy poziom 3,6750. Odchylenia od wspomnianej bariery mogą być jednak solidne i uzależnione przede wszystkim od danych z USA, w szczególności raportu z amerykańskiego rynku pracy (piątek).

URL Artykułu

Czytaj więcej