Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

kurs euro alior bank

Pośród tak wielu instytucji funkcjonujących w sektorze bankowym w Polsce ciężko wybrać odpowiedniego dla swoich potrzeb usługodawcę. Dziś w artykule zwróciliśmy uwagę na Alior Bank Spółka Akcyjna. Jest to jeden z podmiotów działających w sektorze finansowym i bankowym. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw. Alior Bank to spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, dodatkowo znajduję się w indeksie giełdowym WIG20. 

Historia Alior Bank

W 2007 roku z inicjatywy Wojciecha Sobieraja rozpoczęły się plany projektowe dotyczące utworzenia banku, zaledwie rok później swoją działalność na rynku polskim rozpoczął Alior Bank S.A. Instytucja umożliwia korzystanie z bankowości elektronicznej, należy tutaj wspomnieć, że Alior Bank jako pierwszy w Polsce uruchomił bank internetowy nowej generacji, a odbyło się to w 2012 roku. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie i wchodzi w skład głównego indeksu giełdowego WIG20.

Czym jest indeks WIG20?

WIG20 jest to jeden z najpopularniejszych indeksów giełdowych spółek akcyjnych, notowany na warszawskiej giełdzie GPW. W ramach indeksu WIG20 może być notowanych łącznie 20 spółek, ale maksymalnie po 5 z jednego sektora. Spółki z WIG20:

 • Alior Bank S.A.
 • Allegro.eu S.A.
 • Asseco Poland S.A.
 • CCC S.A.
 • CD Projekt S.A.
 • Cyfrowy Polsat S.A.
 • Dino Polska S.A.
 • Jastrzębska Spółka Giełdowa S.A.
 • KGHM Polska Miedź S.A.
 • Grupa LOTOS S.A.
 • LPP S.A.
 • Orange Polska S.A.
 • Pekao S.A.
 • PGE S.A.
 • PGNIG S.A.
 • PKN Orlen S.A.
 • PKO BP S.A.
 • Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.
 • Santander Bank Polska S.A.
 • Tauron Polska Energia S.A.

 

Siedziba Alior Bank

Reklama

Główna siedziba Alior Bank znajduję się w Warszawie, przy ulicy Łopuszańskiej 38D, natomiast Biura Centrali Alior Banku aktualnie są ulokowane w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Instytucja posiada obecnie ponad 800 oddziałów na terenie całej Polskie, nie jest więc problemem znalezienie odpowiednio zlokalizowanej placówki. Bank ma dobrze rozwinięty system bankowości internetowej, umożliwia korzystanie z aplikacji mobilnej, a większość operacji można dokonać nie wychodząc z domu, a właśnie za pośrednictwem bankowości online.

Kontakt z Alior Bank. Jak uzyskać pomoc?

Jednym ze sposobów skontaktowania się z konsultantem w celu uzyskania pomocy jest wypełnienie formularza, znajdującego się na oficjalnej stronie internetowej. Można także skontaktować się z doradcą poprzez pocztę elektroniczną, wysyłając wiadomość na adres e-mail : kontakt@alior.pl. Wszelkie operację można także dokonać udając się osobiście do oddziału banku lub inicjując rozmowę z konsultantem poprzez infolinię : 19 502.

Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej,

nie powinieneś mieć problemu z dokonaniem operacji poprzez elektroniczne konto bankowe. Tak jak zostało to już ujęte powyżej Alior Bank ma dobrze rozwinięty system bankowości elektronicznej, dlatego większość działań jest dostępna za pośrednictwem aplikacji.

Oferta Alior Bank dla klientów indywidualnych

Alior Bank oferuje wiele produktów bankowych dla swoich klientów są to zarówno konta osobiste, oszczędnościowe, lokaty bankowe, kredyty konsolidacyjne i hipoteczne, karty kredytowe i debetowe oraz wszelkiego rodzaju niezbędne ubezpieczenia. Konto można otworzyć za pomocą strony internetowej, większość produktów z oferty banku jest także dostępna online, co ułatwia i zdecydowanie przyspiesza proces.

Alior Bank oferuje możliwość skorzystania

z Autopay (dokonywanie opłat za autostrady), w aplikacji Alior Mobile można zapłacić za bilety komunikacji miejskiej, a także za parkingi. Istnieje możliwość dokonywania płatności za pomocą Apple Pay, Google Pay, BLIK, Garmin Pay, Firbit Pay, Swatch Pay (zegarki).

Kolejną dogodną funkcją jest ułatwienie realizacji spraw urzędowych

Reklama

metodą online (e-Urząd, przez profil zaufany). Dostęp do kantoru internetowego oraz usługi wielowalutowej, którą zapłacić można w bezpośrednio w EUR, GBP oraz USD.


Chcesz zalogować się do Aliro Bank jako klient indywidualny? Kliknij w button poniżej, a zostaniesz przekierowany na formularz logowania w Alior Bank

Logowanie Alior Bank


 

Oferta Alior Bank dla przedsiębiorców

Alior Bank posiada również ofertę dedykowaną dla mikroprzedsiębiorstw oraz większych firm. Możesz otworzyć rachunek firmowy, wziąć kredyt na realizację celów przedsiębiorstwa, skorzystać z oferty wymiany walut oraz wiele innych produktów bankowych o których możesz przeczytać na oficjalnej stronie internetowej banku.

Reklama

Chcesz zalogować się do Alior Bank jako przedsiębiorca? Kliknij button poniżej, a zostaniesz przekierowany do formularza logowania w Alior Bank

Logowanie Alior Bank Business Pro


 

Sesje Elixir Alior Bank

Czas realizacji przelewów w Alior Banku jest uzależniony od sesji elixir, działa to na podobnej zasadzie jak w każdym innym banku. Podstawową różnicą jest jednak ustalony czas przelewów przychodzących i wychodzących dla danego banku. W Alior Bank przelewy wychodzące odbywają się w trzech sesjach, mianowicie o godzinie : 8:20, 12:20 oraz 15:20. Sesje przelewów przychodzących z kolei są ustalone na godzinę: 11:00, 15:00 oraz 17:00.

przelewy wychodzące
przelewy przychodzące
08:2011:00
12:2015:00
15:2017:00

 

Tabela 1. Godziny przelewów wychodzących i przychodzących w Alior Banku.

Jeśli nie odpowiada Ci tak długi czas trwania realizacji przelewu,

Reklama

możesz skorzystać z wariantu przelewu natychmiastowego - express elixir. Jest to kolejna usługa udostępniana przez KIR (Krajową Izbę Rozliczeniową), polega na dokonaniu przelewu w taki sposób, aby w trybie ekspresowym znalazł się na koncie odbiorcy.

Metoda płatności BLIK w Alior Banku

Bank udostępnia także możliwość korzystania z darmowej metody płatności jaką jest BLIK. Dzięki BLIK możesz dokonywać przelewów ekspresowych bez opłat, rozliczać transakcje bez potrzeby korzystania z karty, wystarczy wygenerować sześciocyfrowy kod i użyć go podczas dokonywania płatności. Więcej o tej metodzie płatności dowiesz się z artykułu o BLIK. 

Pierwsze kroki spółki na rynku. Jak wygląda historia Alior Bank od początku

Początki

W 2007 roku Wojciech Sobieraj rozpoczął plany projektowe dotyczące wprowadzenia spółki z sektora bankowego na rynek Polski. Już rok później uzyskano zezwolenie na utworzenie instytucji. Z perspektywy czasu widać, że ktoś miał doskonały plan na wdrożenie nowoczesnych i innowacyjnych technologii na polski rynek finansowy. 

Rewolucyjny system technologiczny

W roku 2012 Alior Bank uruchamia pierwszy w Polsce bank internetowy nowej generacji - Alior Sync. Tego samego roku instytucja odnotowuje kolejny sukces związany z rewolucyjnym systemem technologicznym. Było to osiągnięcie o zasięgu globalnym, internetowy proces kredytowy, bo tak nazywał się wdrożony produkt pozwolił na uzyskanie kredytu wyłącznie za pośrednictwem bankowości internetowej i to w bardzo krótkim czasie. 

Debiut na giełdzie

Pod koniec roku 2012 spółka debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a zaledwie rok później wchodzi w skład indeksu WIG30, jako jeden z podmiotów sektora bankowego. W pierwszej połowie 2014 roku Alior Bank wchodzi w skład indeksu WIG20, który skupia 20 najbardziej płynnych spółek akcyjnych notowanych na GPW. 

Współpraca

Reklama

Bank rozpoczyna współpracę z T-Mobile, firma telekomunikacyjna dokłada do swojej oferty usługi bankowe, dostarczane przez Alior Bank. T-Mobile Usługi Bankowe zastępuje Alior Sync. Tego samego roku podmiot podejmuje decyzje odnośnie nabycia akcji Meritum Banku (aż 97,9%). W roku 2017 następuje połączenie działalności Alior Banku oraz Banku BPH, produkty klientów zostają przeniesione do systemów operacyjnych Aliora. W 2019 roku Alior Bank przejmuje SKOK Jaworzno.

Udziały

W roku 2015 grupa PZU kupuje 25% kapitału zakładowego Alior Banku. Aktualnie PZU jest największym udziałowcem spółki - posiada blisko 32% kapitału zakładowego. W międzyczasie instytucja zdobywa wiele nagród za swoją działalność. 

Oferta

W 2019 roku bank wprowadza do swojej oferty kantor walutowy z możliwością uzyskania karty wielowalutowej i dostępu do ponad 150 różnych walut. We wrześniu 2016 roku bank uruchamia aplikację Alior Giełda, która umożliwia dokonywanie inwestycji za pośrednictwem platformy, dostępna zarówno w systemie Android i iOS.

Aplikacja Alior Giełda

Korzystanie z aplikacji umożliwia jednocześnie wgląd do statystyk giełdy, notowań, depeszy PAP, dodatkowo dzięki posiadaniu aplikacji można konfigurować wykresy, ustawić powiadomienia oraz składać zlecenia. Więcej danych dotyczących korzystania z aplikacji znajdziesz na stronie internetowej Biura Maklerskiego Alior Banku.

Alior Bank ciekawostki

 1. Bank wdrożył pierwszy na świecie system, który umożliwia uzyskanie kredytu całkowicie online,
 2. W 2015 roku Alior Bank nabył akcje Meritum Bank ICB, reprezentujące aż 97.9% kapitału zakładowego,
 3. Alior Bank oraz Bank BPH połączyły swoją działalność, od 2017 roku klienci BPH zostali przeniesieni do systemu operacyjnego Alior Bank,
 4. Alior przejął SKOK Jaworzno zgodnie z decyzją KNF,
 5. Słynny tekst ze spotu reklamowego “Wyższa kultura bankowości” został zmieniony w 2017 roku na podobnie brzmiące “Wyższa kultura. Bank nowości”
 6. Bankierzy w melonikach (nakrycie głowy) w reklamie Alior Banku symbolizować mają wysoki poziom świadczonych usług i doświadczenie personelu,
 7. Usługi bankowe sieci telekomunikacyjnej T-Mobile są dostarczane przez Alior Bank,
 8. Alior Bank oferuje założenie konta dla graczy, gdzie co miesiąc oferuje zdobycie 1380 punktów RIOT do gry LoL.

Konto bankowe Alior Bank

 • Konto jakże osobiste, możliwość otwarcia konta przez internet z weryfikacją przez VideoSelfie
 • Konto dla graczy, możliwość zdobycia punktów RIOT do gry League of Legends
 • Konto dla młodych, darmowe konto i karta
 • Konto internetowe, darmowe konto, przelewy internetowe i transakcje gotówkowe w Polsce i za granicą
 • Konto walutowe, dostępne w 4 walutach: EUR, GBP, USD oraz CHF

Opinie dotyczące usług świadczonych przez Alior Bank

Podobnie jak w przypadku większości instytucji opinie na temat świadczonych usług są zróżnicowane, w sieci można znaleźć zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze. Wszystko zależne jest od oczekiwań klientów, zanim zdecydujesz się na wybranie oferty dokładnie przeanalizuj politykę firmy. Takie działanie pozwoli uniknąć Ci ewentualnego rozczarowania. Nie dotyczy to oferty i sposobu działania opisywanego banku, a po prostu sytuacji w której stajesz przed wyborem odpowiedniego dla Ciebie konto i usługodawcy.

Podziel się z nami swoją opinią

Reklama

Jeżeli korzystasz lub korzystałeś z usług tej instytucji, koniecznie podziel się z nami swoją opinia na temat jakości świadczonych przez nią usług. Komentarze i opinie publiczne pozwalają dokonać wyboru osobą poszukującym odpowiedniego dla nich usługodawcy.

 

Czytaj więcej