Reklama
Kurs euro:  4.33
Kurs dolara:  4.03
Kurs funta:  5.11
Kurs franka:  4.52
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100
Kurs euro:  4.33
Kurs dolara:  4.03
Kurs funta:  5.11
Kurs franka:  4.52
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1100

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kanga Exchange

Prowadzona przez Rahima Blaka platforma do tokenizacji aktywów Mosaico łączy się z giełdą kryptowalut Kanga Exchange, jak w piątek 6 marca poinformowali właściciele obu spółek. Blak tym samym zainwestował w Kanga Exchange pół miliona złotych, nabywając 6% jej udziałów. Obie spółki mają w planach stworzenie platformy do obrotu stokenizowanymi aktywami.

 

Rahim Blak poinformował o zakupie 6% udziałów spółki Good Investments Ltd operującej giełdą Kanga Exchange, kryptowalutowym procesorem płatności Kanga Pay oraz aplikacją mobilną Kanga Wallet. Udziały zostały zakupione za 500 tys. złotych z prywatnych środków Blaka. W ramach współpracy Kanga Exchange z prowadzoną przez Rahima Blaka platformą do tokenizacji Mosaico powstanie giełda stokenizowanych aktywów, takich jak akcje spółek, nieruchomości, czy dzieła sztuki, która pozwoli obracać tokenami na rynku wtórnym.

 

Reklama

Teraz każdy będzie mógł wyemitować akcje firmy w formie tokenów na platformie Mosaico w oparciu o przepisy spółek akcyjnych lub PSA, które pozwalają na rejestr akcjonariuszy na blockchainie, a także dać możliwość upłynnienia tych akcji na rynku wtórnym, giełdzie Kanga. Takie rozwiązanie dało by coś, czego nie ma w Polsce można tu mówić o pierwszej takiej giełdzie po GPW - jak twierdzi Rahim Blak.

 

Rahim Blak już wcześniej przeprowadził nieudaną fuzję z Tokeneo, której owocem również miała być platforma giełdowa dla stokenizowanych aktywów. O kulisach zeszłorocznego konfliktu pomiędzy Blakiem a Tomaszem Rozmusem pisaliśmy na łamach portalu:

URL Artykułu

 

Czytaj więcej