Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

jen japoński

Dzisiejsza sesja na parach z jenem japońskim powinna być bardzo spokojna. To wszystko w związku z japońskim świętem państwowym. Inwestorzy z Japonii nie biorą dzisiaj udziału w międzynarodowym handlu. To oczywiście znacząco wpływa na popularność tradingową instrumentów z jenem japońskim.

Zgarnij książkę Zawód Inwestor giełdowy. Nowe ujęcie w promocyjnej cenie

 

Sprawdź promocję!

Reklama

 

Jen japoński możliwe scenariusze

Ten dzisiejszy marazm może być zgubny. Od razu po powrocie inwestorów z Japonii czeka nas bardzo istotne wydarzenie. Jutro o godzinie 7:35 będzie miała miejsce konferencja prasowa szefa Bank of Japan (Bank centralny Japonii, Bank Japonii). Powinniśmy oczekiwać znaczącego wzrostu zmienności.

W przypadku polityki pieniężnej realizowanej przez BoJ należy pamiętać, że walka toczy się o stopniowe osłabianie waluty krajowej. Dla Japonii eksport jest kluczowym elementem gospodarki, a słaba waluta wpływa na konkurencyjność lokalnych producentów na globalnym rynku. Japonia to oczywiście wielki eksport, ale też problem stagnacji sekularnej, w której kraj kwitnącej wiśni znajduje się od kilkunastu lat. Problem ten objawia się przede wszystkim we wzroście gospodarczym, który  jest tłumiony przez politykę pieniężną.

 

Reklama

 

Problem Japonii to nie tylko polityka monetarna, ale przede wszystkim starzejące się społeczeństwo. Niska dzietność, nie poprawia tej sytuacji. Japonia jest niezwykle uporządkowanym krajem. Co ciekawe siła robocza jest tak cenna, że m.in. w szkołach rolę osób sprzątających pełnią dzieciaki. Wzór godny naśladowania.  

 

Co może się wydarzyć na parach z jenem japońskim?

Aktualnie obserwujemy delikatne osłabianie się waluty japońskiej. W przypadku najważniejszego instrumentu z jenem, czyli USDJPY (dolar do jena japońskiego) widoczny jest atak na poziom oporu. 112.90 - 112.74 to strefa, którą warto obserwować. Zapewne na jutrzejszym otwarciu sesji europejskiej będziemy świadkami ważnego testu. Przebicie tej strefy może wygenerować ładny sygnał do kupna.

 

Wykres jen japoński do dolara

Wykres jen japoński do dolara

Reklama

Tutaj możesz sprawdzić kursy walut

Czytaj więcej