Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

funt brytyjski

Kurs waluty brytyjskiej GBP/PLN w odróżnieniu do euro, dolara czy franka szwajcarskiego spada mocno w dół. Tylko w przeciągu piątkowego dnia stracił na wartości aż 13 groszy, a 34 grosze stracił w ... NIESPEŁNA MIESIĄC. Spójrzmy na chwilę na wykres tej pary walutowej, spróbujmy znaleźć miejsca wsparcia, gdzie para GBP/PLN mogłaby sie zatrzymać albo odreagować ostatnie spadki.

[Aktualizacja 15 marca 9:36]

Kurs funta szterlinga

Kurs funta od końca lutego 2020r. stracił na wartości około 34 groszy, czyli w około 3 tygodnie. Dynamiczne spadki związane są tym razem nie z Brexitem, ale z niepewnością związaną z problemami wywołanymi koronawirusem COVID-19 na Wyspach Brytyjskich. Spoglądając na poniższy wykres kursu funta szterlinga można spekulować, że cena GBP/PLN powinna zatrzymać się przynajmniej na chwilę w okolicy 4,77 złotego, czyli okolic dołka z października 2019r.

Wykres dzienny kursu funta do polskiego złotego GBPPLN

Wykres dzienny kursu funta do polskiego złotego GBPPLN

Wykres dzienny kursu GBPPLN funta do polskiego złotego

Reklama

URL Artykułu

Co się dzieje z giełdami? Co dalej z WIG20, S&P 500, DAX 30 i indeksem włoskim?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zwiększonej zmienności na kursach walut, w tym również na kursie GBP/PLN oraz dowiedzieć co się dzieje z giełdami światowymi zachęcam do obejrzenia naszego piątkowego nagrania na ten temat. Ponad 700 osób na live'ie. Aktualnie ma już ponad 7300 wyświetleń.

 

URL Artykułu

Szukasz tutaj aktualnych kursów walut dolara, euro, funta i frank?

Reklama

Jeżeli trafiłeś na ten materiał, ponieważ szukasz aktualnych kursów walut, w tym przede wszystkich kursów średnich dolara, euro, funta bądź franka znajdziesz je w 5 sekund tutaj!.

Czytaj więcej