Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

czemu Dimon nadaje się na prezydenta USA

Bill Ackman publicznie poparł Jamiego Dimona po tym, jak bankier stwierdził, że “nie odrzuca możliwości objęcia w przyszłości urzędu publicznego”. Dyrektor JP Morgan Chase już w przeszłości publicznie żartował, że byłby w stanie pokonać Donalda Trumpa. 

 

  • Bill Ackman wezwał Jamiego Dimona do wystartowania w wyborach prezydenckich. 
  • Według Ackmana doświadczenie zyskane poprzez wieloletnie zarządzanie JP Morgan Chase jest najlepszym dowodem kompetencji przywódczych Dimona. 
  • W przeszłości również Bill Clinton, były prezydent USA, stwierdził, że Dimon “byłby dobrym politykiem”. 

 

Nowy kandydat na prezydenta USA?

Bill Ackman - znany inwestor zarządzający funduszem hedgingowym - nazwał dyrektora generalnego JP Morgan Chase, Jamiego Dimona “najlepszym człowiekiem do kierowania Stanami Zjednoczonymi”. Dimon jest prezesem i dyrektorem naczelnym JP Morgan Chase od 2005 r. Wcześniej zasiadał w radzie dyrektorów Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku. 

Reklama

Dimon znalazł się na listach 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie według magazynu Time w latach 2006, 2008, 2009 i 2011 r. To jeden z nielicznych dyrektorów banków, którzy zostali miliarderami. Na jego majątek składają się m.in. udziały w JP warte ok. 485 mln USD. 

Ackman dodał, że Dimon powinien kandydować w kolejnych wyborach prezydenckich. Znany inwestor poszedł nawet o krok dalej i oskarżył Joe Bidena o “spadek funkcji poznawczych”, powołując się na opinię, że 70% Demokratów nie chce, aby obecny prezydent ubiegał się o reelekcję. 

Dyrektor JPMorgan Chase & Co już wcześniej wyraził zainteresowanie sprawowaniem publicznych urzędów. 

“Kocham mój kraj i może pewnego dnia będę mu służył w takim czy innym charakterze” - powiedział podczas wywiadu dla  telewizji Bloomberg, odpowiadając na pytanie, czy rozważyłby możliwość objęcia urzędu publicznego.

Zobacz również: Ten kryzys ucichł, ale się nie zakończył! Czy Amerykę czeka "powtórka z rozrywki"?

 

Reklama

 

 

Ackman publicznie popiera Dimona 

Bill Ackman nazwał Dimona „wzorowym przywódcą”. Jego zdaniem odpowiednie zarządzanie pozwoliło przejść JP Morgan przez ostatnie kryzysy. 

“Jamie Dimon jest jednym z najbardziej szanowanych liderów biznesu na świecie. Politycznie jest centrystą. Jest zwolennikiem biznesu i wolnej przedsiębiorczości, ale także wspiera dobrze zaprojektowane programy społeczne i racjonalną politykę podatkową, która może pomóc mniej zamożnym. Jest niezwykle inteligentny, rozważny i pragmatyczny i wie, jak zjednoczyć przeciwne strony. Jest bardzo szanowany przez prawicę, lewicę i centrum” - napisał Ackman w tweecie opublikowanym po wypowiedzi Dimona.

Według niego Dimon jest osobą, która będzie w stanie wyprowadzić USA z kryzysu i uporać się z widmem bankructwa, ze względu na swoje doświadczenie zyskane podczas zarządzania największym na świecie bankiem. Na podstawie jego opinii, byłby w stanie pokonać Bidena w prawyborach i w wyborach powszechnych z Trumpa, gdyby już teraz zaczął tworzyć podwaliny pod kampanię. 

Zobacz również: Jeden z największych banków na świecie pracuje nad inteligentnym programem do inwestowania

Reklama

 

 

Jak informuje agencja Bloomberg, sam Dimon już w 2018 r. żartował, że mógłby pokonać w wyborach Donalda Trumpa. Stwierdził, że jest “twardy i mądrzejszy” od ówczesnego prezydenta. Następnie wycofał się, mówiąc, że wypowiedziane przez niego słowa są najlepszym dowodem na to, że nie byłby dobrym politykiem. 

Reklama

Również Bill Clinton przyznał przed laty, że Dimon byłby dobrym politykiem, gdyby zdecydował się opuścić sektor bankowości. 

Zobacz również: Słynny amerykański bankier ostrzega przed paniką, która może wstrząsnąć giełdami

Czytaj więcej

Artykuły związane z czemu Dimon nadaje się na prezydenta USA