• Odbierz prezent
Słynny inwestor Bill Ackman dokupuje akcji wielkiego dewelopera. Czy to sygnał, że kryzysu na rynku nieruchomości nie będzie?
fot. Słynny inwestor Bill Ackman dokupuje akcji wielkiego dewelopera. Czy to sygnał, że kryzysu na rynku nieruchomości nie będzie?

Bill Ackman zwiększa pozycję na akcjach wielkiego dewelopera. Taki ruch starego lisa chyba nie wróży kryzysu na rynku nieruchomości?

Fundusz Pershing Square Capital Management, którego założycielem jest słynny Bill Ackman, dokupuje akcji dewelopera Howard Hughes. To jest wyraz nie tylko wiary w tę konkretną spółkę, ale też sygnał, że jakiegoś Armageddonu na rynku nieruchomości być nie powinno.

Zobacz również: Znany bankier twierdzi, że nadchodzi recesja w USA a giełdy zanurkują jeszcze o 20%

 

 

Deweloper z kłopotami, ale o silnych fundamentach

Howard Hughes to wielka firma deweloperska, która straciła jedną czwartą swojej wyceny w 2022 roku i ma pewne problemy fundamentalne. Widać to po zachowaniu kursu akcji, który w 5 lat spadł o -40%, podczas gdy indeks S&P500 urósł o 42%.

Spekulowano, że Pershing Square może nabyć Howard Hughes w całości, czyli zakupić większość akcji i przejąć kontrolę. Na razie fundusz Pershing Square dokupił akcji Hughesa na początku grudnia, zwiększając swój udział do ponad 31%.

Pershing Square zapłacił 3,8 mln USD za 51 452 akcji Howard Hughes, po średniej cenie 74,56 USD. Zgodnie z wnioskiem złożonym w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), fundusz posiada obecnie 15,9 mln akcji firmy Howard Hughes.

Analitycy do niedawna byli całkiem optymistycznie nastawieni do spółki Howard Hughes. Średnia rekomendacja mówi „kupuj”, a średnia cena docelowa wynosi aż 100 USD, przy obecnej cenie rynkowej 78,30 USD. Jednak 9 grudnia analityk Morgan Stanley Anthony Paolone obniżył cenę docelową akcji Howard Hughes do 95 USD ze 104 USD i obniżył szacunki wynikowe, aczkolwiek utrzymał rekomendację „przeważaj” dla akcji spółki.

"Nasza teza jest taka, że nieruchomości Howarda Hughesa są zlokalizowane w miejscach o silnych fundamentach długoterminowego popytu. Zarząd wykonał swoje zadania lepiej, niż oczekiwano, a akcje są tanie” - stwierdził Paolone w swoim raporcie.

Zobacz również: Kalendarz makroekonomiczny: Inflacja w USA za grudzień znów pozytywnie zaskoczy i pogrąży Wall Street?

 

Wyniki finansowe Howard Hughes

FXMAG nieruchomości słynny inwestor bill ackman dokupuje akcji wielkiego dewelopera. czy to sygnał, że kryzysu na rynku nieruchomości nie będzie?  akcje dewelopera howard hughes, anthony paolone, anthony paolone morgan stanley, bill ackman kto to jest, bill ackman majątek, bill ackman w co inwestuje, co dalej z rynkiem nieruchomości, czy warto kupić akcje howard hughes, fundusz ackmana, howard hughes, howard hughes akcje, kiedy kryzys na rynku nieruchomości, kim jest bill ackman, kryzys na rynku nieruchomości, kurs  pershing square (pslp), nieruchomości usa, notowania hhc, notowania hhc na tle s&p500, notowania howard hughes, pershing square, pershing square (pslp), pershing square capital management, pershing square holdings, pershing square holdings notowania, real estate, rynek nieruchomości, ryzyko kryzysu na rynku nieruchomości, sec, w co inwestować w 2023 roku, wyniki finansowe howard hughes, zachowanie pershing square holdings, zachowanie pozycji z portfela pershing square,bill ackman 1

Źródło: Barron’s

 

Notowania HHC na tle S&P500

FXMAG nieruchomości słynny inwestor bill ackman dokupuje akcji wielkiego dewelopera. czy to sygnał, że kryzysu na rynku nieruchomości nie będzie?  akcje dewelopera howard hughes, anthony paolone, anthony paolone morgan stanley, bill ackman kto to jest, bill ackman majątek, bill ackman w co inwestuje, co dalej z rynkiem nieruchomości, czy warto kupić akcje howard hughes, fundusz ackmana, howard hughes, howard hughes akcje, kiedy kryzys na rynku nieruchomości, kim jest bill ackman, kryzys na rynku nieruchomości, kurs  pershing square (pslp), nieruchomości usa, notowania hhc, notowania hhc na tle s&p500, notowania howard hughes, pershing square, pershing square (pslp), pershing square capital management, pershing square holdings, pershing square holdings notowania, real estate, rynek nieruchomości, ryzyko kryzysu na rynku nieruchomości, sec, w co inwestować w 2023 roku, wyniki finansowe howard hughes, zachowanie pershing square holdings, zachowanie pozycji z portfela pershing square,bill ackman 2

Źródło: TradingView

 

 

Fundusz Ackmana stracił w 2022 roku blisko 10%

Zerknijmy na wyniki funduszu Pershing Square. W 2022 roku wycena jego jednostki poszła w dół o -8,8%. Od początku istnienia zarobił 211%. Ma 12,2 mld USD aktywów. W jego portfelu jest 9 pozycji long. Od początku stycznia do połowy sierpnia najwięcej dały mu zarobić pozycje swap na stopę procentową w USA. Najwięcej zaś tracił na akcjach Universal Music oraz Netflix.

Zobacz również: Fundusz słynnego inwestora zarobił blisko 40% w 2022 roku mimo bessy

 

Zachowanie pozycji z portfela Pershing Square

FXMAG nieruchomości słynny inwestor bill ackman dokupuje akcji wielkiego dewelopera. czy to sygnał, że kryzysu na rynku nieruchomości nie będzie?  akcje dewelopera howard hughes, anthony paolone, anthony paolone morgan stanley, bill ackman kto to jest, bill ackman majątek, bill ackman w co inwestuje, co dalej z rynkiem nieruchomości, czy warto kupić akcje howard hughes, fundusz ackmana, howard hughes, howard hughes akcje, kiedy kryzys na rynku nieruchomości, kim jest bill ackman, kryzys na rynku nieruchomości, kurs  pershing square (pslp), nieruchomości usa, notowania hhc, notowania hhc na tle s&p500, notowania howard hughes, pershing square, pershing square (pslp), pershing square capital management, pershing square holdings, pershing square holdings notowania, real estate, rynek nieruchomości, ryzyko kryzysu na rynku nieruchomości, sec, w co inwestować w 2023 roku, wyniki finansowe howard hughes, zachowanie pershing square holdings, zachowanie pozycji z portfela pershing square,bill ackman 3

Źródło: Pershing Square

 

Zachowanie Pershing Square Holdings oraz Pershing Square (PSLP) na tle S&P 500

FXMAG nieruchomości słynny inwestor bill ackman dokupuje akcji wielkiego dewelopera. czy to sygnał, że kryzysu na rynku nieruchomości nie będzie?  akcje dewelopera howard hughes, anthony paolone, anthony paolone morgan stanley, bill ackman kto to jest, bill ackman majątek, bill ackman w co inwestuje, co dalej z rynkiem nieruchomości, czy warto kupić akcje howard hughes, fundusz ackmana, howard hughes, howard hughes akcje, kiedy kryzys na rynku nieruchomości, kim jest bill ackman, kryzys na rynku nieruchomości, kurs  pershing square (pslp), nieruchomości usa, notowania hhc, notowania hhc na tle s&p500, notowania howard hughes, pershing square, pershing square (pslp), pershing square capital management, pershing square holdings, pershing square holdings notowania, real estate, rynek nieruchomości, ryzyko kryzysu na rynku nieruchomości, sec, w co inwestować w 2023 roku, wyniki finansowe howard hughes, zachowanie pershing square holdings, zachowanie pozycji z portfela pershing square,bill ackman 4

Źródło: Pershing Square


Piotr Rosik

Zastępca redaktora naczelnego portalu FXMAG. Publicysta m.in. portalu Obserwator Finansowy. Wcześniej był m.in. wicenaczelnym portalu Strefa Inwestorów (2017-2022), redaktorem naczelnym dwutygodnika „Pieniądze&Inwestycje” (2014-16), dziennikarzem w "Gazecie Giełdy Parkiet" oraz "Rzeczpospolitej" i "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk