Reklama
Kurs euro:  4.35
Kurs dolara:  4.03
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.49
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.35
Kurs dolara:  4.03
Kurs funta:  5.15
Kurs franka:  4.49
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

co oznacza wzrost pkb

Należy spodziewać się stopniowego chłodzenia dynamiki wzrostu PKB, ale wpływ nie powinien być jeszcze znaczący. Niemniej jednak realny wzrost PKB zapewne nie osiągnie 5% w przyszłym roku. Polski złoty powinien z kolei powoli odzyskiwać potencjał aprecjacyjny, ale dla niego, poza samym poziomem stóp, ważne są też kwestie sporo rządu z Unią Europejską.

Do czasu rozwiązania tej kwestii potencjał silniejszego umocnienia PLN wydaje się ograniczony. Rynek akcji z kolei żyje swoim życiem, nominalny wzrost PKB nadal pozostanie wysoki w najbliższych kwartałach co pozytywnie wpływa na wyniki spółek. Sektor deweloperów i ogólnie nieruchomości mieszkaniowych najlepszy okres może mieć już jednak za sobą. Pozytywnie zachowywać powinny się z kolei obligacje korporacyjne oparte na zmiennym kuponie. Otoczenie gospodarcze pozostanie sprzyjające (wysoki nominalny wzrost PKB), więc ryzyko kredytowe pozostanie ograniczone, zaś wyższy WIBOR po podwyżkach stóp będzie oznaczał z czasem wyższe kupony z obligacji.

Mikołaj Raczyński, Noble Funds TFI

***

Reklama

Noble Funds TFI specjalizuje się w tworzeniu oraz zarządzaniu otwartymi i zamkniętymi funduszami inwestycyjnym, świadczy usługi asset management, polegające na profesjonalnym zarządzaniu indywidualnym portfelem papierów wartościowych oraz doradztwa inwestycyjnego. Najważniejszy kapitał firmy stanowi doświadczony zespół specjalistów. Managerowie, którzy kierują Noble Funds TFI S.A., mają wieloletnie doświadczenie zdobyte w renomowanych instytucjach finansowych.

Dzięki swojej wiedzy stabilnie i pewnie zarządzają powierzonymi przez Klientów środkami, jednocześnie zapewniając Klientom maksymalne bezpieczeństwo inwestycji.

Noble Funds TFI S.A uzyskało zgodę na działalność na mocy decyzji Komisji Nadzoru Finansowego 16 października 2006 roku.

Czytaj więcej