Reklama
WIG83 265,56+0,97%
WIG202 476,82+1,21%
EUR / PLN4,31-0,20%
USD / PLN3,98-0,18%
CHF / PLN4,52-0,19%
GBP / PLN5,04-0,27%
EUR / USD1,08-0,02%
ROPA BRENT81,26-0,56%
ROPA WTI76,13-0,57%
ZŁOTO2 032,55-0,14%
SREBRO22,84-0,48%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Asseco Poland S.A.

Asseco Poland notowania spółki

Asseco Poland S.A. to dominująca polska firma w zakresie budowania rozwiązań informatycznych i systemów sieciowych. Debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych datowany jest w przypadku Asseco Poland na 1998 rok. Od 25 marca 2008 roku notowania spółki figurują w indeksie WIG20. Prężnie rozwijająca się firma zajmuje się przede wszystkim dostarczaniem rozwiązań informatycznych dla dużych banków. Asseco Poland S.A. może poszczycić się w tym zakresie naprawdę bardzo bogatym portfolio, obejmującym między innymi stworzenie systemów informatycznych dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z oprogramowania Asseco powyższe podmioty korzystają po dzień dzisiejszy. Nic więc dziwnego, że zaufanie do spółki jest dość relewantne. Bez niego spółka z pewnością z większym trudem wychodziłaby z napotykanych co kilka lat problemów strukturalnych oraz kłopotów finansowych (co poniekąd uwidocznione zostało w raportach skonsolidowanych). Z drugiej jednak strony sytuacja giełdowa, jak pokazują wykresy, w przeciągu ostatnich lat nacechowana jest przede wszystkim swego rodzaju marazmem inwestycyjnym i dużą dawką ostrożności.

Asseco Poland SA kurs akcji

Prawdziwa hossa na giełdzie w przypadku spółki Asseco Poland S.A. rozpoczęła się i trwała na giełdzie w przedziale 1999 – 2000 rok. To wówczas kurs akcji spółki pomnożył swoją wartość nawet o kilkaset procent. W chwili obecnej kurs Asseco Poland S.A. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych waha się w granicach 46 złotych za sztukę. Obecny łączny wolumen obrotu wynosi natomiast ponad pół miliona sztuk, a średni wolumen ponad sto jedenaście tysięcy. Interesująca jest strategia rozwojowa spółki. Firma stara się wykupywać inne podmioty, zajmujące się również produkcją oprogramowania użytkowego i administracyjnego. Często wchodzi w połączenia i współpracę z innymi podmiotami. Nie jest jednak pewnym, czy tego rodzaju strategia rozwojowa przyczyni się do wzrostu wartości udziałów na giełdzie, które od lat utrzymują się raczej na niskim poziomie.

Asseco giełda – analiza techniczna

Powyższe informacje potwierdza analiza fundamentalna, która rzuca pesymistyczny odcień na dalsze funkcjonowanie firmy na giełdzie. Inwestorzy badający spółkę za pomocą analizy technicznej również nie mają powodów do zadowolenia, ponieważ, jak widzimy, spółka od dłuższego czasu „utknęła” w tendencji horyzontalnej (konsolidacji). Prognozy dla spółki cechuje zatem brak jakichkolwiek aksjomatów. Z tego też powodu, o ile nic się nie zmieni, można przewidywać znaczący spadek zainteresowania spółką Asseco Poland ze strony inwestorów, którzy prawdopodobnie będą obawiali się ryzyka i przemiany tendecji horyzontalnej w coraz częstsze występowanie linii oporu i ostatecznie – zmiany w „rynek niedźwiedzia”.