Reklama
Kurs euro:  4.29
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.04
Kurs franka:  4.37
Ceny z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.29
Kurs dolara:  3.96
Kurs funta:  5.04
Kurs franka:  4.37
Ceny z Polski:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

analiza techniczna złota

Złoto pnie się w górę od początku marca, ale w perspektywie długoterminowej nadal porusza się w dół. Spróbujmy dowiedzieć się dlaczego i czego można się dalej spodziewać po złocie. W perspektywie długoterminowej złoto spadało głównie z powodu rosnących rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Inwestorzy faworyzują dolara amerykańskiego, który przynosi wyższe zyski niż nierentowne złoto. Dlatego też dolar amerykański rósł, a złoto spadało. 

Poza tym,

złoto ma tendencję do wzrostu w czasach niestabilności rynku i recesji oraz do spadku w czasach wzrostu. Ponieważ obecnie gospodarka światowa ożywia się dzięki masowym szczepieniom, złoto będzie raczej nadal poruszać się w trendzie spadkowym. Ale to wszystko w perspektywie długoterminowej. Pytanie brzmi, jak należy teraz handlować złotem! 

Cóż,

w dzisiejszych czasach złoto idzie w górę pomimo silniejszego dolara amerykańskiego. Wzrost ten jest częściowo spowodowany przedłużającymi się blokadami i słabymi kampaniami szczepień w Europie. Inwestorzy obawiają się trzeciej fali, w której nowa odmiana koronawirusa rozprzestrzenia się po strefie euro. W rezultacie wycofują oni kapitał z ryzykownych aktywów, takich jak akcje, i lokują go w bezpieczne złote kruszce. Poza tym, złoto jest wspierane przez niedawny spadek rentowności amerykańskich obligacji skarbowych i przyciąga popyt typu buy-on-dips. Rentowności amerykańskich obligacji spadły do najniższego poziomu od ponad tygodnia po tym, jak prezes Fed Powell zbagatelizował ryzyko inflacyjne.

Co dalej?

Reklama

Według danych HDFC Securities, złoto będzie poruszać się bokiem pomiędzy wsparciem na poziomie 1730$ a oporem na poziomie 1760$. Reuters stwierdził, że "jeśli rentowności nadal będą uspokajane przez wypowiedzi Fed, to może to ustawić złoto do testowania poziomu 1800 dolarów".

Analiza techniczna

Długoterminowe

Długoterminowy trend jest niedźwiedzi: XAU/USD handluje w kanale zniżkującym od połowy lata ubiegłego roku. Jednak złoto rośnie od początku marca. Jeśli uda się przebić powyżej poziomu zniesienia 23,6% Fibonacciego, czyli 1770$, drzwi do poziomu 38,2% Fibo, czyli 1830$, będą otwarte. Z drugiej strony, ruch poniżej marcowego minimum na poziomie 1700$ spowoduje spadek do poziomu 1675$.

Krótkoterminowe

Jeśli spojrzymy na wykres 4-godzinny, zauważymy, że cena porusza się w górę. Jeśli uda się przełamać wczorajsze maksimum na poziomie 1738$, droga do kolejnego oporu na poziomie 1745$ będzie otwarta. Spadek jest ograniczony przez 100-okresową średnią kroczącą na poziomie 1722$. Jeśli złotu uda się zejść poniżej tego poziomu, cena może spaść do najniższego poziomu z 10 marca przy 1710$. 

Pamiętaj, że możesz handlować akcjami nie tylko poprzez Metatrader 5 lecz też przez aplikację FBS Trader!

Czytaj więcej