Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

amazon początki

  • Ile kosztuje dom, w którym założono Amazon? 
  • Gdzie dokładnie znajduje się budynek i słynny garaż? 
  • Jak wyglądają wnętrza legendarnej nieruchomości? 

 

Dom Bezosa wystawiony na sprzedaż. To tam powstał Amazon 

W jednym z amerykańskich serwisów nieruchomościowych wystawiono na sprzedaż dom Jeffa Bezosa. To właśnie tam pod koniec XX wieku powstał Amazon, zapewniając mu status jednego z najbogatszych ludzi globu. Dom w Bellevue w stanie Waszyngton zawiera garaż, w którym “wszystko się zaczęło”. 

 

Zobacz również: Dobre prognozy Amazon: biznes w chmurze przyspiesza

Reklama

 

Nieruchomość można nabyć za 2,3 mln USD. Bezos i jego ówczesna żona MacKenzie Scott wynajęli dom po przeprowadzce do Waszyngtonu. W 2011 r. The Wall Street Journal dotarł do informacji, na podstawie których małżeństwo miało płacić ok. 890 USD miesięcznego czynszu. Dodano przy tym, że dom spodobał się miliarderowi dlatego, że zgodnie z “tradycją” Doliny Krzemowej, miał garaż, a więc odseparowane miejsce, które nadawało się do zagospodarowania jako domowe biuro.

 

Reklama

 

Zobacz również: Znany miliarder twierdzi, że ten wynalazek zabije Amazona!

 

Dom już kilkakrotnie zmieniał właściciela. Wraz z upływem czasu, rosła również jego cena, podążając za trendami na rynku nieruchomości. 

 

Cena nieruchomości w ciągu ostatnich lat rosła 

Reklama

Został sprzedany za 182 000 USD w 1998 r., a następnie za 375 000 USD w 2005 r. Cztery lata później sprzedano go 620 000 USD. Na podstawie danych zebranych przez Zillow ostatnio sprzedano go za 1,53 mln USD w 2019 r. Ponownie na rynek trafił 18 stycznia po cenie wywoławczej wynoszącej około 2,3 mln USD. Jak widać, z biegiem lat znacząco zyskał na wartości, nawet w okresie kryzysu. 

“Witamy w miejscu narodzin Amazona — Jeff Bezos założył Amazon w skromnym garażu tego domu w West Bellevue w 1994 roku. Skrupulatnie przebudowany w 2001 roku, aby zapewnić nowoczesny komfort i styl. W domu znajduje się ogromny, wspaniały pokój, wspaniała kuchnia z granitu i klonu, z naturalnym światłem ze świetlików, tworzącym jasną i zachęcającą atmosferę. Obszerne, w pełni ogrodzone podwórko z dużym tarasem imprezowym i wanną z hydromasażem, zapewniające najwyższy relaks i rozrywkę. Dzięki doskonałej lokalizacji w West Bellevue, będziesz blisko udogodnień, parków i doskonałych szkół. Nie przegap okazji, aby ten pięknie odrestaurowany dom był Twój!” - tak nieruchomość reklamuje portal Zillow. 

Pomimo że nieruchomość prezentuje się raczej skromnie na tle innych posiadłości miliardera, to właśnie tutaj zapadały kluczowe decyzje w związku z budową giganta online. W biegiem lat Amazon stał się jedną z najważniejszych amerykańskich spółek. 

 

Reklama

 

Zobacz również: Przed nami ważny projekt! Powstaje konkurencja dla sieci Starlink

Czytaj więcej

Artykuły związane z amazon początki