Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

REAKTO planuje kampanię crowdfundingu udziałowego w 2021 r.! Spółka wykorzysta drony w modelu Anything as a Service

REAKTO planuje kampanię crowdfundingu udziałowego w 2021 r.! Spółka wykorzysta drony w modelu Anything as a Service | FXMAG INWESTOR
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

REAKTO – spółka rozwijająca technologię bezzałogowych statków powietrznych, w Q4 br. planuje kampanię crowdfundingu udziałowego. Jednocześnie REAKTO rozważa debiut giełdowy w perspektywie najbliższych 2-3 lat. Firma tworzy system szybkiego reagowania dla agencji ochrony oraz klientów biznesowych.

Zespół REAKTO rozwija autorską usługę pozwalającą na półautonomiczne (docelowo również autonomiczne) loty patrolowe i interwencyjne za pomocą bezzałogowych statków powietrznych. Spółka opracowuje zarówno technologię sprzętową, jak i oprogramowanie, i przygotowuje się do pilotażu usługi w 2022 roku. Aby przyspieszyć rozwój i pozyskać środki potrzebne na budowę infrastruktury i skalowanie biznesu, REAKTO planuje kampanię crowdfundingu udziałowego jeszcze w Q4 br.

- Do tej pory rozwijaliśmy się organicznie, inwestując w rozwój firmy głównie prywatne środki. Od kilku miesięcy kluczowe osoby w naszym blisko 15 osobowym zespole angażują się w pracę coraz bardziej i widzimy, że przyszedł moment na przyspieszenie rozwoju, budowę pierwszej instalacji, zgodnie z opracowywaną przez nas technologią i komercyjne wdrożenie. Przeprowadzone badania umożliwiły nam wytyczenie wyraźnej ścieżki do minimalnego produktu i rozpoczęcia generowania przychodów przez REAKTO. Potrzebujemy do tego kapitału od inwestorów i dlatego zdecydowaliśmy się na pozyskanie finansowania w formule crowdfundingu udziałowego – wyjaśnia Wojciech Stawiarski, założyciel i CEO REAKTO.

Bezzałogowe statki powietrzne to bardzo szybko rozwijający się sektor lotnictwa o dużym potencjale wzrostowym w Unii Europejskiej. Dlatego UE przyjęła rozporządzenia, będące odpowiedzią na ten dynamiczny rozwój. Przepisy te zaczęły obowiązywać w Polsce od 2021 roku i pozwalają odpowiednio przygotowanym firmom przejść procedury certyfikacyjne, umożliwiające wykorzystanie dronów do takich zadań jak dostarczanie paczek, patrolowanie, dozór obiektów, czy liczne analizy i badania.

Reklama

REAKTO ma już za sobą pierwsze kroki w zakresie wykorzystania potencjału rynku i możliwości, jakie mogą dać nowe przepisy. Podstawą opracowywanej przez nią usługi jest infrastruktura, która składa się z sieci stacji dokujących, dedykowanego oprogramowania do kontroli lotów, centrum operacyjnego oraz floty bezzałogowych statków powietrznych. Całość ma służyć budowie sieci szybkiego reagowania, która uzupełni ofertę usług agencji ochrony mienia, a ich klientom zapewni nieosiągalny do tej pory czas reakcji na alarm, w realny sposób poprawiając bezpieczeństwo.

- Nasz partner - agencja ochrony - nie będzie musiała finansować i samodzielnie wdrażać naszych rozwiązań technologicznych, co stanowi obecnie dużą barierę dla stosowania rozwiązań bazujących na dronach. Próg wejścia będzie w przypadku naszego modelu biznesowego obniżony, ponieważ stacje dokujące i drony pozostaną naszą własnością i odpowiedzialnością, również my, jako operator prowadzić będziemy nadzór i realizację lotów – tłumaczy Wojciech Stawiarski.

Jak mówią szacunki ekspertów branżowych, w 2021 roku wartość rynku ochrony w Polsce ma wynieść ponad 11 mld zł. Od 2015 roku trwa stały wzrost wartości tej branży, a w tej chwili pod prywatną ochroną znajduje się ponad 800 tysięcy obiektów.

- REAKTO, poprzez partnerskie agencje ochrony, będzie oferować klientom usługę szybkiego reagowania na wezwania alarmowe. Usługa dostępna będzie w formie abonamentu. Już teraz widzimy pozytywny odbiór naszego rozwiązania wśród przedstawicieli agencji ochrony, bo daje ono konkretne korzyści. Dzięki dronom interwencja może być skutecznie przeprowadzona znacznie szybciej, a uwzględniając fałszywe alarmy znacznie taniej. Skorzystają też klienci, otrzymując bardziej niezawodną ochronę, co przełoży się na faktyczny wzrost bezpieczeństwa – dodaje Wojciech Stawiarski.

Według szacunków, sektor bezzałogowych statków powietrznych, tj. dronów, do 2030 roku ma być wart blisko 100 mld USD i będzie rósł w tempie 25 proc. rocznie CAGR. Ponadto w 2021 roku firmy z tego sektora wygenerują ponad 9,5 mld dolarów przychodów. Szacunki Komisji Europejskiej wskazują, że będzie to 10 mld EUR rocznie. Sektor bezzałogowych statków powietrznych staje się coraz poważniejszym biznesem.

Reklama

***

O spółce:

REAKTO to polski startup znajdujący się na wczesnym etapie rozwoju. Spółka zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemów szybkiego reagowania zarówno dla wyspecjalizowanych agencji ochrony jak i klientów indywidualnych. Obecnie rozwija autorską usługę pozwalającą na półautonomiczne (docelowo również autonomiczne) loty patrolowe i interwencyjne za pomocą bezzałogowych statków powietrznych. Prezesem spółki jest Wojciech Stawiarski, posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania systemów informatycznych w środowiskach o wysokiej dostępności i wysokiej wydajności. Zarząd spółki składa się z grupy ekspertów z dziedzin IT, inżynierii pojazdów, handlu i logistyki oraz pozyskiwania wsparcia publicznego. REAKTO rozważa debiut giełdowy w perspektywie najbliższych 2-3 lat.

Specyfika i zasady działania systemu REAKTO została objaśniona tutaj: https://www.reakto.eu/

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw.


Tematy

crowdfunding co to crowdfunding nieruchomości crowdfunding przykłady crowdfunding inwestycyjny crowdfunding w polsce nielegalny crowdfunding usa crowdfunding w polsce statystyki real estate crowdfunding equity crowdfunding polska Kampanie crowdfundingowe crowdfunding polska crowdfunding w polsce crowdfunding startup polski crowdfunding crowdfunding podatek crowdfunding prawo crowdfunding com crowdfunding książka crowdfunding sites crowdfunding a zbiórka publiczna crowdfunding platforms platformy crowdfundingowe crowdfundingowe strony crowdfundingowe polskie platformy crowdfundingowe platformy crowdfundingowe w polsce portale crowdfundingowe polskie portale crowdfundingowe fundusze crowdfundingowe portale crowdfundingowe w polsce polskie strony crowdfundingowe strony crowdfundingowe w polsce programy crowdfundingowe najlepsze portale crowdfundingowe platformy crowdfundingowe na swiecie największe kampanie crowdfundingowe najlepsze kampanie crowdfundingowe najpopularniejsze portale crowdfundingowe projekty crowdfundingowe najlepsze projekty crowdfundingowe największe polskie zbiórki crowdfundingowe największe portale crowdfundingowe działania crowdfundingowe akcje crowdfundingowe najciekawsze projekty crowdfundingowe crowdfundingowe strony platformy crowdfundingowe definicja platformy crowdfundingowe polska platformy crowdfundingowe co to najpopularniejsze strony crowdfundingowe platformie equity crowdfundingowe firmy crowdfundingowe platformy crowdfundingowe 2018 platformy crowdfundingowe statystyki największe platformy crowdfundingowe najlepsze pomysły crowdfundingowe serwisy crowdfundingowe crowdfundingowe portale najlepsze strony crowdfundingowe polskie serwisy crowdfundingowe crowdfunding udziałow
Reklama

Czytaj dalej