Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Noctiluca poprowadzi prace B+R dla amerykańskiego partnera z MIT

Noctiluca poprowadzi prace B+R dla amerykańskiego partnera z MIT | FXMAG INWESTOR
materiał partnera
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Toruń, 29.05.2023 r. – Noctiluca, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (rynek NewConnect) spółka technologiczna z Torunia, rozwijająca związki chemiczne m.in. do wyświetlaczy OLED, podpisała umowę z Inkbit Corporation. Partner to podmiot będący spin-offem Massachusetts Institute of Technology (MIT), który zajmuje się rozwojem technologii druku 3D. Noctiluca będzie dla niego realizować projekty badawczo-rozwojowe.

 

Badania własne

Noctiluca jest znana przede wszystkim z rozwijania emiterów nowej – trzeciej i czwartej generacji - oraz innych wysokowydajnych materiałów do wyświetlaczy OLED. Spółka stawia zarówno na materiały do wyświetlaczy produkowanych tradycyjną metodą, gdzie warstwy emisyjne są nanoszone metodą napylania (z ang. PVD - physical vapor deposition), jak i na materiały do wyświetlaczy drukowanych (z ang. IJP – Ink Jet Printing). W tym zakresie Spółka pracuje już z globalnymi liderami branży – m. in. LG Display, czy grupą TCL.

 

Projekty na zlecenie: synteza i prace B+R

Reklama

Poza pracami na rozwojem i komercjalizacją własnych materiałów (ang. proprietary materials in-house research) Spółka buduje dodatkową nogę biznesową. W jej ramach realizuje projekty na zlecenie. Takie projekty to po pierwsze synteza na zlecenie (ang. custom synthesis) jaką Noctiluca realizuje dla niektórych partnerów. W portfolio znajduje się już 450 związków własnych oraz 200 związków znanych rynkowo. W tym zakresie Spółka ma już dystrybutora w Japonii, planuje kolejne partnerstwa oraz rozpoczęła sprzedaż.

Drugim typem projektów realizowanych na zlecenie są usługi badań kontraktowych jako Chemical CRO (ang. Chemical Contract Research Organization). Oznacza to, że zespół naukowy Noctiluca na zlecenie klientów prowadzi projekty badawczo-rozwojowe w przemyśle chemicznym w celu opracowania najnowocześniejszych rozwiązań - przede wszystkim wysokowydajnych materiałów (ang. high performance materials).

 

Nowy Partner

To właśnie badania kontraktowe dla Inkbit Corporation będzie realizować Noctiluca. Inkbit Corporation zajmuje się rozwojem technologii druku 3D, w ramach której wykorzystywane są innowacyjne rozwiązania chemiczne, w tym wysokowydajne materiały. Prace nad takimi materiałami będą przedmiotem umowy realizowanej przez Noctilucę.

„Realizacja projektów na zlecenie, w tym usług kontaktowych jako Chemical CRO będzie istotnym elementem budowania przychodowej nogi biznesu, dającej Spółce dodatkową stabilność. W takim modelu działała m.in. spółka Novaled przejęta przez Samsung czy Adesis przejęta przez Universal Display Corporation (UDC). Jednak to w połączeniu rozwijania autorskiej technologii OLED i usług Chemical CRO widzimy trwałą przewagę na rynku – niedawne przejęcie przez UDC portfolio patentów OLED Mercka i dalsza współpraca w modelu cCRO wyniosła kapitalizację UDC o niemal 20% w górę – czyli o około miliard dolarów” – mówi Mateusz Nowak, Dyrektor Rozwoju Biznesu Noctiluca.

Reklama

Właśnie oddaliśmy do użytku nową powierzchnie laboratoryjną i możemy przeznaczyć nasze moce również na realizację projektów na zlecenie. Do końca 2023 roku, będącego pierwszym rokiem w którym działamy usługowo, chcielibyśmy wygenerować z tej działalności ok. 1 m PLN przychodów” – dodaje Nowak.

 

 

NOCTILUCA

Noctiluca SA (New Materials) – spółka technologiczna z Torunia, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (rynek NewConnect). Noctiluca zajmuje się rozwojem autorskich, zaawansowanych związków chemicznych w obszarze fotoniki, które są wykorzystywane przez producentów wyświetlaczy oraz paneli OLED. Noctiluca opracowuje i produkuje emitery OLED nowej, trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazujące właściwości TADF (ang. Thermally Activated Delayed Fluorescence, Termicznie Aktywowana Opóźniona Fluorescencja) i Hiperfluorescencję. Stanowią one kluczowy element wyświetlaczy (monitory, telewizory, smartfony, urządzenia wearables czy VR) oraz źródeł światła (np. oświetlenie). W ostatnich 2 latach Spółka dokonała skokowego rozwoju technologii. Posiada nowoczesne laboratorium w Toruniu i własny dział B+R w Korei, zacieśniła współpracę z najważniejszymi instytutami badawczymi z Niemiec (KIT i FEP) i zaczęła realizować projekt z ITRI tj. najważniejszą agencją rozwoju wysokich technologii i przemysłu na Tajwanie. 

W zakresie rozwoju potencjału komercyjnego w ostatnim roku Spółka nawiązała relacje z kilkudziesięcioma podmiotami branżowymi, oraz weszła we współpracę i podpisała szereg umów, m.in. z LG Display, Juhua, Inuru GmBH, największym światowym producentem zegarków (w tym smartwatch’y) ze Szwajcarii,  i z największym na świecie producentem elektroniki użytkowej z USA. Więcej na www.noctiluca.eu

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej