Reklama
Kurs euro:  4.39
Kurs dolara:  4.09
Kurs funta:  5.19
Kurs franka:  4.59
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088
Kurs euro:  4.39
Kurs dolara:  4.09
Kurs funta:  5.19
Kurs franka:  4.59
Ceny w Polsce:
Inflacja:  2.5%
Stopa NBP:  5.75%
Cena Pb95:  6.57
Cena ON:  6.58
Cena węgla:  1088

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

11 bit studios akcje prognozy na najbliższe dni: sprzedaż gier zapewnia spółce stabilność?

|
selectedselectedselected

Warto podkreślić, że aż 48-proc. udział w przychodach Spółki w tym okresie miały przychody ze sprzedaży gier z wydawnictwa na czele z „The Invincible” i „The Thaumaturge”, które to produkcje zadebiutowały odpowiednio: 6 listopada 2023 roku i 4 marca 2024 roku.

11 bit studios akcje prognozy na najbliższe dni: sprzedaż gier zapewnia spółce stabilność?
freepik
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

- Co prawda sprzedaż obu gier w okresach okołopremierowych była nieco słabsza niż zakładaliśmy, to z satysfakcją odnotowujemy, że fani dobrze reagują na pierwsze promocje cenowe. To powinno przełożyć się pozytywnie na sprzedaż w długim, kilkuletnim horyzoncie – mówi Przemysław Marszał, Prezes Zarządu 11 bit studios S.A. Zgodnie z oczekiwaniami wypadła za to niedawna premiera „INDIKI”, która w wersji na komputery PC zadebiutowała 2 maja a w wersjach konsolowych 17 maja bieżącego roku. - Tytuł zbiera świetne noty recenzentów i fanów i doskonale uzupełnia nasze portfolio produkcji „meaningful entertainment” – zauważa Marszał. Deklaruje, że ta niewielka, jeśli chodzi o zaangażowanie kapitałowe Spółki inwestycja, zwróciła się już w całości.

 

Według przedstawiciela 11 bit studios S.A., o tegorocznych wynikach Spółki będą przede wszystkim decydowały zbliżające się premiery „Frostpunka 2” i „The Alters”. Pierwsza z gier trafi na sklepowe półki, w wersji na komputery PC i Mac, 25 lipca. Premiera „The Alters” planowana jest niewiele później, również w III kwartale tego roku. Ten tytuł w dniu premiery będzie równocześnie oferowany w wersji na komputery PC oraz konsole Xbox X/S oraz PS5. Obie produkcje, zgodnie z podpisaną w zeszłym roku umową z Microsoft Corporation, już w dniach swoich premier będą dostępne w usłudze Game Pass prowadzonej przez amerykańskiego partnera.

- Dokładamy wszelkich starań, żeby zarówno „Frostpunk 2” jak i „The Alters” prezentowały jak najwyższą jakość techniczną, balansową oraz oczywiście dostarczały dużo emocji i przyjemności podczas rozgrywki – oznajmia Prezes. Zapewnia, że prowadzone w trybie ciągłym testy wewnętrzne i cykliczne testy zewnętrzne pozwalają Spółce zaadresować z wyprzedzeniem wszystkie uwagi zgłaszane przez szerokie grono osób, w tym testerów i graczy, którzy zdecydowali się nabyć edycję Deluxe „Frostpunka 2”. Posiadacze tej wersji mogli już w kwietniu, przez jeden tydzień, swobodnie testować fragment rozgrywki.

Reklama

 

Zobacz także: Akcje Orlenu i KGHM niechlubnymi liderami na krajowym rynku. Wall Street realizuje zyski

 

„Frostpunk 2” jest jednocześnie pierwszą w historii grą 11 bit studios S.A. dostępną w przedsprzedaży.

- Decyzję o jej uruchomieniu, z perspektywy kilkutygodniowych doświadczeń, możemy oceniać jednoznacznie pozytywnie. Podobnie jednoznacznie pozytywnie oceniamy decyzję o organizacji, również po raz pierwszy w naszej historii, dwudniowych pokazów „Frostpunka 2” i „The Alters” dla przedstawicieli mediów branżowych i influencerów – wskazuje Marszał. Na zaproszenie 11 bit studios S.A. do Warszawy w dniach 16-17 maja odpowiedziało blisko 100 gości z całego świata, w tym z USA, krajów Europy Zachodniej, ale też z Japonii, Brazylii czy Australii. W evencie brali udział przedstawiciele wszystkich topowych mediów growych, w tym: IGN, GameSpot, PC Gamer czy Rock Paper Shotgun. Relacje z eventu będą dostępne już za kilka dni, po wygaśnięciu embarga informacyjnego. - Dla “The Alters” embargo zniknie już w piątek, 24 maja. Dla “Frostpunka 2” będzie to poniedziałek, 27 maja – precyzuje Prezes. Prowadzona kampania marketingowa, która według Marszała dopiero nabiera dynamiki, ma pozytywne przełożenie na zainteresowanie fanów zarówno „Frostpunkiem 2” jak i „The Alters”. Pierwsza z produkcji jest obecnie trzecią najbardziej oczekiwaną grą na platformie Steam (na tzw. wishliście). „The Alters” zajmuje 70. pozycję w zestawieniu i systematycznie pnie się w górę.

- A co ważne, w przypadku obu tych tytułów mamy przed sobą jeszcze wiele zaplanowanych akcji marketingowych – mówi przedstawiciel Spółki.

Reklama

 

Ważnym wsparciem wyników 11 bit studios S.A., w nieco dłuższym horyzoncie, będą wydawane płatne dodatki (DLC), edycje gier na kolejne platformy sprzętowe oraz, oczywiście, premiery nowych tytułów. Jeszcze w 2024 roku swój debiut będzie miała „Creatures of Ava”, za którą to produkcją stoją hiszpańskie studia Inverge i Chibig. W 2025 roku planowane są premiery kolejnej gry własnej Spółki, czyli „Projektu 8” (nazwa kodowa) oraz „Botin” (również nazwa kodowa). Producentem drugiego z tytułów jest Digital Sun. Hiszpańskie studio było twórcą „Moonlightera”, dużego sukcesu wydawniczego 11 bit studios S.A.

 


 

Nie przegap najciekawszych artykułów! Obserwuj nas w Wiadomościach Google (GOOGLE NEWS)!  Obserwuj FXMAG>>

Reklama

 


Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw.


Reklama

Czytaj dalej