Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Millennials Venture Capital ASI S.A. inwestuje 1 mln zł w Femion Technology S.A. - spółkę technologiczną z branży płatności online. Kurs Femion wzrósł o 46%

Millennials Venture Capital ASI S.A. inwestuje 1 mln zł w Femion Technology S.A. - spółkę technologiczną z branży płatności online. Kurs Femion wzrósł o 46%
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Femion Technology S.A. to spółka notowana na rynku NewConnect z sektora FinTECH i PayTECH, tworząca rozwiązania dla e-commerce. Spółka pracuje nad autorską technologią w obszarze dostępu do informacji o rachunku bankowym, a obecnie przygotowuje rozwiązania inicjowania płatności z konta klienta, przeznaczone do obsługi płatności online dla sklepów internetowych, która zastąpi dotychczasowe modele oparte o tzw. „pay-by-link”. Równolegle już wkrótce zaoferuje klientom odroczone płatności za zakupy online, a sklepom internetowym usługi monitoringu, scoringu kredytowego i windykacji płatności.

Millennials VC inwestuje w Femion 1 mln zł,

i rozważy dalsze możliwe wsparcie finansowe. W dniu ogłoszenia inwestycji w Femion Technologies, kurs akcji spółki, notowanych na NewConnect wzrósł o 46%. Pozyskany kapitał spółka przeznaczy na dalszy rozwój technologii związanych z rynkiem płatności online, szczególnie udoskonalenie modułu płatności odroczonych i pozyskanie nowych klientów, którymi są dla spółki przede wszystkim małe i średnie sklepy internetowe. 

venture capital

venture capital

Od dłuższego czasu obserwujemy rozwój takich spółek jak Twisto,

PayPo czy Klarna i widzimy jak spektakularny sukces osiągają, choć w większości nie posiadają licencjonowanych technologii płatności, a tylko dzierżawią rozwiązania od innych podmiotów. Polska spółka Femion Technologies ma w grupie spółkę TryPay S.A. będącą Krajową Instytucją Płatniczą (KIP), która otrzymała zgodę KNF na świadczenie usługi dostępu do informacji o rachunku (Account Information Service Provider – AISP) integrując się już z największymi bankami w Polsce dającymi pokrycie 90% rachunków większości klientów. Spółka TryPay S.A. jest ponadto w procesie uzyskiwania zezwolenia na świadczenie usługi inicjowania płatności (Payment Initiation Service - PIS), a połączenie wszystkich zezwoleń pozwoli wejść w rynek FinTech’owo „usługę obiegu pieniądza” w świecie e-commerce. - Bartosz Mazurek, prezes zarządu Millennials Venture Capital. 

Reklama

Bartosz Mazurek, prezes zarządu Millennials Venture Capital.

Bartosz Mazurek, prezes zarządu Millennials Venture Capital.

Prezes spółki Jarosław Olejarz jest odpowiedzialny za przeprowadzony z sukcesem proces wdrożenia nowych usług przez Femion, w tym usług scoringu kredytowego, monitoringu i odroczonych płatności dla zewnętrznych klientów.

a

a

Widzimy permanentny,

dwucyfrowy wzrost sektora zakupów internetowych i wciąż duży potencjał do kontynuacji trendu przenoszenia się handlu z offline do online. Klienci e-commerce oczekują dostępu do nowoczesnych systemów płatności, także umożliwiających rozłożenie płatności na raty lub odroczenie jej w czasie. Z kolei sklepy internetowe oczekują od takich firm jak nasza łatwej i kompleksowej integracji nie tylko technologii płatności za zakupy, ale również możliwości rozłożenia klientom płatności na raty, odroczenia jej w czasie, a także scoringu i monitoringu płatności klienta. My dostarczamy kompleksowo takie rozwiązania w sposób łatwy do integracji. - Jarosław Olejarz, prezes zarządu Femion Technology S.A. 

Millennials Venture Capital inwestuje w spółki oparte o nowoczesne technologie z dużym potencjałem wzrostu

Femion Technology to 5 spółka w portfelu Funduszu, który do końca 2021 roku planuje inwestycje w kolejne 2 podmioty. Fundusz oferuje spółkom wsparcie akceleracyjne, w tym kompetencje Rady Naukowej, która składa się z 10 ekspertów powołanych przez Fundusz na rzecz doradztwa wobec spółek portfelowych. Pierwszymi dwoma Członkami Rady Naukowej Millennials VC są: Bartosz Pundyk - reprezentujący sektor FinTECH oraz Przemysław Humieniecki - odpowiadający za sektor Kryptoaktywów i Blockchain. Kontakty biznesowe, doświadczenie i kompetencje Rady Naukowej będą wspierały program akceleracji spółki Femion Technology. Millennials VC planuje w IV kwartale 2021 rozpocząć proces IPO na rynku NewConnect, a obecnie prowadzi zapisy na akcje na stronie internetowej www.akcje.millennials.vc.

Reklama

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw.


Reklama

Czytaj dalej