Reklama
WIG0,00+0,00%
WIG200,00+0,00%
EUR / PLN4,32-0,01%
USD / PLN3,99+0,10%
CHF / PLN4,50-0,03%
GBP / PLN5,05-0,05%
EUR / USD1,08-0,13%
DAX17 716,17-0,11%
FT-SE7 640,30-0,55%
CAC 407 956,41+0,28%
DJI38 989,83-0,25%
S&P 5005 130,95-0,12%
ROPA BRENT82,49-0,36%
ROPA WTI78,35-0,52%
ZŁOTO2 115,58+0,06%
SREBRO23,87-0,13%

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kredyt inwestycyjny dla nowych firm — kto może go otrzymać?

Artykuły sponsorowane | 15:28 14 marzec 2023

Kredyt inwestycyjny dla nowych firm — kto może go otrzymać?
materiał partnera
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin

Każdemu właścicielowi firmy zależy na tym, aby jego biznes przynosił satysfakcjonujące zyski i stale się rozwijał. Aby było to możliwe, trzeba stale inwestować w swoją działalność. Nowe maszyny, sprzęty, wyposażenie biura, szkolenia, licencje itd. kosztują, jednak taka inwestycja może szybko się zwrócić. Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?

 

 Z pomocą przychodzą banki, które mają w swojej ofercie coraz więcej produktów finansowych, które mają za zadanie wspierać przedsiębiorców i pomagać im w realizacji planów. Przykładem jest kredyt inwestycyjny dla nowych firm. Taki kredyt pozwala na realizację nowych przedsięwzięć i szybki rozwój działalności.

 

Kredyt inwestycyjny — do kogo jest skierowany ten produkt finansowy?

Reklama

Z kredytu inwestycyjnego mogą skorzystać małe, średnie i duże firmy. Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz, możesz otrzymać środki finansowe na rozwój swojej działalności. Coraz więcej banków udziela też kredyty początkującym przedsiębiorcom, którzy dopiero rozwijają swój biznes. W zależności od branży, w której działasz, możesz przeznaczyć środki finansowe na różne cele. Na przykład rolnik może przeznaczyć kredyt inwestycyjny na zakup maszyn rolniczych i rozbudowę gospodarstwa. Z kolei lekarz może wydać pieniądze na zakup nieruchomości, w której otworzy swoją praktykę lekarską.

Zaletą kredytu inwestycyjnego jest to, że można otrzymać bardzo wysoką kwotę maksymalną. Oznacza to, że taki kredyt sprawdzi się w przypadku planowania bardzo dużych wydatków. Kredyt inwestycyjny dla firm można otrzymać na długi okres od kilku do nawet kilkunastu lat. Rozłożenie kredytu inwestycyjnego na długi okres pozwala zmniejszyć miesięczną ratę, dzięki czemu będzie ona łatwiejsza do spłaty. Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz, czy prowadzisz mały, rodzinny biznes czy jesteś prezesem dużej korporacji — kredyt inwestycyjny jest skierowany właśnie do Ciebie.

 

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wziąć kredyt inwestycyjny?

Zanim bank udzieli Ci kredytu inwestycyjnego, będzie wymagał dostarczenia kilku dokumentów. Jest to zobowiązanie finansowe, które często opiewa na wysokie sumy, dlatego oprócz wypełnienia wniosku kredytowego ważne jest też zgromadzenie odpowiednich dokumentów. W przypadku takiego kredytu bardzo ważny jest biznesplan, w którym powinien znaleźć się szczegółowy opis inwestycji. Im dokładniejszy będzie ten dokument, tym większe są Twoje szanse na otrzymanie kredytu. Zwłaszcza gdy starasz się o kredyt inwestycyjny dla nowych firm. Przydatne będą również dokumenty księgowe i zeznania podatkowe.

Banki mogą też wymagać zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu z płatnościami podatków i składek. Warto też przygotować wyciąg z konta bankowego firmy. Na podstawie wszystkich tych dokumentów bank będzie w stanie ustalić, czy klient jest wiarygodny i czy można mu udzielić kredytu inwestycyjnego. Aby ułatwić sobie cały proces ubiegania się o zobowiązanie, warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Specjalista znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę i pomoże Ci uzyskać kredyt na rozwój Twojej działalności.

Reklama

 

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem?

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

Napisz do redakcji

Reklama

Czytaj dalej