Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Sukces kampanii crowdfundingowej. Kolejny projekt w kolejce.

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

26 lipca na platformie crowdfundingowej wspieram.to sukcesem zakończyła się zbiórka środków na powstanie książki "Bez Stopa. Czyli jak straciłem 2 miliony na giełdzie". Oznacza to, że już pod koniec sierpnia pierwsze egzemplarze trafią do czytelników, którzy poznają historię inwestycji Pawła Bodnara. Autor twierdzi, że na inwestycjach stracił łącznie 2 miliony złotych na giełdzie. Czy znajdziemy potwierdzenie tej kwoty w książce? Mam nadzieje, bo inaczej będzie to kolejna pozycja książkowa, która opowiada o inwestowaniu bez żadnego statementu (dokładnej historii transakcji).

Redakcja FXMAG postanowiła wesprzeć projekt przekazując kwotę tysiąca złotych stając się Partnerem książki. 

 

Na co zostaną wydane pieniądze ze zbiórki?

Jak możemy znaleźć w opisie projektu na stronie zbiórki kwota 9000 złotych zostanie przeznaczona na: 

- profesjonalny projekt okładki

- korekta i edycja tekstu

- druk pierwszego nakładu 200 egzemplarzy książki

- stworzenie e-booka 

- dystrybucja

 

Biorąc pod uwagę ilość udostępnień zbiórki (zbiórka wspominiana została m.in. przez Strefę Inwestorów, Rafała Zaorskiego i na licznych grupach związanych z tradingiem) to sam projekt nie spotkał się z ciepłym przyjęciem. O sukcescie zibórki przesądził dopiero ostatni dzień, gdzie rzutem na taśmę udało się zebrać kwotę do realizacji celu projektu. Niestety dwa kolejne progi, a więc strona internetowa (13 tysięcy 500 złotych) i tłumaczenie książki na angielski (27 tysięcy złotych) nie zostały osiągnięte. 

 

Rafał Zaorski post administratora TJSRafał Zaorski post administratora TJS

Główny problem zbiórki

Na stronie zbiórki udostępniony został fragment książki przed korektą. Niestety, ale ewidentnie nie porwał on potencjalnych wspierających. Pozostaje mieć nadzieje, że w trakcie pracy nad tekstem i korektą zmieni się delikatnie forma  i sposób przekazu informacji czytelnikowi. 

 

Kolejne crowdfundingowe zbiórki

Co raz popularniejsze zaczynają być projekty crowdfundingowe wśród społeczności inwestorów indywidualnych. Czy kolejna zbiórka zakończy się sukcesem?

Do naszej redakcji zgłosił się Adam Berger, autor zbiórki prowadzonej aktualnie na innej platformie crowdfundingowej - polakpotrafi.pl (tutaj możesz sprawdzić szczegóły zbiórki). Z racji tego, że w projekcie znalazł się temat Blockchain to poniżej publikujemy treść informacji od Autora zbiórki:

"Cel projektu
Kochani chciałem was poprosić o wsparcie projektu, którym głównym celem jest uzbieranie wyznaczonej kwoty pozwalającej na wydrukowanie powieści „Za Czarnym Aniołem”, korektę, projekt okładki, złożenie tekstu, druk, zaprojektowanie tatuażu gangu czarnych aniołów i dostarczenie gotowej książki do waszych domów. Całość może trafić do was, jeżeli nazbieramy wyznaczoną kwotę. Cała akcja crowdfundingu jest prowadzona na portalu polakpotrafi.pl, a dokładnie tutaj

O czym jest sama książka
Książka opisuje dzieje kilku bohaterów w świecie Fantastyki naukowej, Antyutopi i Cyberpunku, choć skłaniam bym się bardziej za tym, że klimat odbiega od typowego Cyberpunku i wyznaczyłem mu nowy nurt, który nazwałem Humanoid World. Możecie sami ocenić klimat powieści przeczytawszy książkę. Niektórzy bohaterowie różną się od normalnych ludzi, są bardziej inteligentni ze względu na fakt modyfikacji ich DNA, które to zmieniło wewnętrzne struktury mózgu w taki sposób, że zaczęli pojmować otaczający świat w sposób odbiegający od normy, przyjętej dotychczas. Wszystkie te cechy które posiadali były wcześniej szczegółowo zbadane i zaplanowane przez pewną organizację współpracującą
z rządem. Możesz dowiedzieć się z opowiadania, jak ten proces został wprowadzony od samego początku za sprawą użycia innowacyjnej techniki nagrywania fal elektromagnetycznych wysyłanych z ciała szachtańca i połączeniem ich z wizualizacją terenu po którym się poruszał od najmłodszych lat. Uzyskano takie możliwości techniczne w roku 2155 i przesłano przekaz do roku 2025, ażeby można było zobaczyć całe życie, od narodzin aż po śmierć Alana Farniego najmądrzejszego szachtańca, który stąpał po Ziemi. Wprowadzono do treści książki, terminy naukowe, techniki szybkiego uczenia (andragogikę), matematykę, liczby pierwsze, nową teorię wielkiego wybuchu, wygłaszaną przez Alana Farniego. Przedstawiono urządzenia obsługujące Blockchain w nowym wydaniu, poprzez nowoczesny dowód osobisty, nie przypominający ten dotychczasowy, który znasz. Przedstawiono wykorzystywanie Blockchain w nowy sposób, za sprawą NAXA (Agencja Kosmiczna). Został także wprowadzony podział profilowania najmądrzejszych szachtańców na odpowiednie grupy, specjalizujące się w jednej dziedzinie zwanej profilowaniem, profil naukowy, profil wojskowy, profil polityczny itd. Znajdziesz w książce jeszcze wiele więcej takich perełek jak te wcześniej wymienione tu, zachęcam do wsparcia projektu i przeczytania powieści."

 

Żeby wesprzeć zbiórkę wystarczy przejść na stronę zbiórki i postępować zgodnie z instrukcją udostępnioną przez portal polakpotrafi.pl.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Dawid Augustyn

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Inwestor indywidualny od 2004 roku. Propagator łączenia w inwestowaniu analizy fundamentalnej z aspektami technicznymi. Youtuber, prowadzący serię darmowych edukacyjnych materiałów na temat rynków finansowych oraz regularnych cotygodniowych analiz. Prelegent licznych konferencji o tematyce finansowej oraz inwestycyjnej. 

Obserwuj autoraTwitterLinkedInYouTube


Reklama
Reklama