W czwartek zmienność na polskim złotym była niewielka, gdzie para EUR/PLN pozostawała w okolicy 4,55 a USD/PLN przy 3,80. Niewiele działo się również na notowaniach EUR/USD, które utrzymały się w pobliżu 1,1970.
która zdecydowania wzrosła w marcu o 9,8% m/m i przebiła rynkowe oczekiwania na poziomie 5,9%. Zdecydowane odbicie sprzedaży powoduje, że nie tylko odrabiane są straty z okresu wybuchu pandemii w zeszłym roku, ale również przebity został przedkryzysowy trend. Istotnym wsparciem dla wzrostu zakupów były czeki fiskalne przekazywane bezpośrednio amerykańskim obywatelom.
gdzie liczba wniosków dla bezrobotnych spadła do 576 tys (wobec 744 tys tydzień wcześniej). Jednak pomimo kolejnych dobrych danych z USA, nie doszło do umocnienia amerykańskiego dolara. W trakcie pierwszego kwartału rynek w dużym stopniu wycenił już silne odreagowanie w USA po kryzysie. Dodatkowo, amerykański Fed utrzymuje łagodne stanowisko pomimo rynkowych wycen wskazujących na normalizację polityki pieniężnej, co przy spadku rynkowych stóp procentowych nie stanowi dalszego wsparcia dla USD.
Nasza waluta pozostawała stabilna w relacji do euro i dolara, czemu sprzyjała stabilna sytuacja na rynkach bazowych. Zakłada