Reklama

Masz ciekawy temat? Napisz do nas

twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Trezor Model One

Nauczenie się, jak chronić swoje kryptowaluty za pomocą portfeli sprzętowych, jest pierwszym krokiem do zostania doświadczonym inwestorem w tej branży. Inwestowanie w projekty blockchain jest przyjemne i opłacalne, ale tylko wtedy, gdy jest wykonywane poprawnie. Krytycznie, istnieją pewne nieodłączne różnice między kryptowalutami a innymi inwestycjami, które warto byłoby zrozumieć. Przede wszystkim to, że ponosisz wyłączną odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich środków.

Higiena HODL

Istnieje wiele różnych strategii, które inwestor może zastosować, aby zabezpieczyć swoje kryptowaluty przed kradzieżą w 2021 r. Jedną z najlepszych dostępnych opcji jest wykorzystanie portfela sprzętowego. Portfele sprzętowe zmniejszają ryzyko ataków online dzięki swojej konstrukcji. Te urządzenia przechowują Twoje kryptowaluty w trybie offline w tak zwanym „zimnym portfelu” (ang. cold wallet).

Chociaż prawdą jest, że portfele sprzętowe są znacznie bezpieczniejsze niż ich odpowiedniki mobilne lub stacjonarne, nadal są podatne na błędy ludzkie i sprytnych oszustów. Ostatnio na rynku zaczęły pojawiać się fałszywe i zmienione portfele sprzętowe. Te podrabiane urządzenia oszukują Cię, że ​​Twoje zasoby są bezpieczne. Aby uniknąć tego i innych zagrożeń, zalecamy korzystanie wyłącznie z najbardziej renomowanych producentów portfeli.

Który wybrać?

Obecnie dostępnych jest wiele różnych opcji portfela sprzętowego. Co ważne, nie wszystkie portfele są takie same pod względem jakości, bezpieczeństwa i ceny. Wybór złego portfela może Cię sporo kosztować. Na szczęście nie musisz zgadywać. Oto najpopularniejsze portfele sprzętowe do rozważenia w 2021 roku:

  • Ledger Nano S
  • Ledger Nano X
  • Trezor Model T
  • Trezor Model One
  • KeepKey

Gdzie zakupić?

Reklama

Najbezpieczniej jest kupować każdy portfel bezpośrednio od producenta z jego oficjalnej strony. Można też takie urządzenie nabyć od oficjalnego dystrybutora danego sprzętu na wybrany kraj. W Polsce taką firmą jest FlyingAtom.Shop, który jest oficjalnym dystrybutorem marek Ledger oraz Trezor. Na ich stronie możemy więc w sposób bezpieczny nabyć oficjalne portfele sprzętowe i mieć pewność, że korzystamy z rozwiązań z najwyższej półki.

Finansowy Krytyk

Czytaj więcej